Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 8:22 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 12:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj niki2117!
Jak widac operacje byly daremne,a moze nawet uszkodzly czesciowo nerw kulszowy.
Trudno,zostawmy to,co bylo i zobaczmy,co tu jeszcze moza zrobic.
Podaj mi Twoj tel.lub skypa,chce z Toba porozmawiac nie musisz sie obawiac robie to bezinteresownie,a tel. mam darmowy.
Taka sytuacja nie moze sie powtorzyc,bo mozesz tego nie wytrzymac psychicznie.
Z tego wszystkiego,co napisalas,jedyny pozytywny odzew,to masaz stopy,ktory przynosil Ci ulge,a nie jakies masci.
W stopie znajduja sie tez receptory odpowiedzialne za kregoslup i to Ci najbardziej pomagalo.
Twoje bole wskazuja raczej na to,ze nerw nie zostal uszkodzony w innym przypadku jest brak czucia.
Zle,ze masz blokade,od L3do S1.Tam jest cala przyczyna Twioch dolegliwosci.
Bole w stopie... moze, mozna tez bedzie uwolnic akupresura,naciskajac wezly nerwowe,nerw kulszowego.
Podaj,jak najszybciej kontakt,jutro przed poludniem powinienem miec troche czasu.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 12:43 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
niki2117
Unikaj zimna!!! Lekarze czesto zalecaja oklady z lodu na bolace miejsca,a to juz prawie samobojstwo!!!
Mialem podobny przypadek w Polsce,ktory juz opisalem w innym temacie.
Postawilem dziewczyne na nogi,ktora sie wogole nie poruszala,ale na drugi dzien jej maz wyciagnal wszystkie dokumety lekarskie,wlacznie z terminem na operacje.
Pomimo to,ze widzial,jak zona porusza sie bez operacji!!! powiedzial,takie jest orzeczenie lekarskie i zone trzeba zoperowc!!!.No,coz dwa miesiace po operacji wszystko wrocilo,a bole byly jeszcze wieksze.Wszystko przez nacisk znajomej pielegniarki,ktora zapewniala stu procentowa poprawe.Podobne przypadki spotyka sie tez w niemczech.
Niczego nie obiecuje,ale badz dobrej mysli.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 1:06 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 05, 2011 8:44 pm
Postów: 5
Ja oczywiście staram się być dobrej myśli i póki mnie nie rwie to nie tracę nadziei.
Z tym zimnem to prawda,gdyż w tym okresie bez bólu podczas pobytu gdzieś na dworze odczuwałam pojedyncze,krótkie chwile bólu.
Choć przy ostatnim "napadzie" właściwie jedyne co przynosiło mi ulgę to były właśnie zimne okłady kompresem żelowym,gdyż nogi nie mogłam w ogóle dotknąć,byłą tak spuchnięta i tkliwa,że o masażu mogłam tylko pomarzyć.
Może opiszę po krótce,dlaczego byłam 3 razy operowana i jak było po operacjach.
1 operacja wrzesień 2009r,traciłam czucie w prawej nodze,kręgi się rozsunęły,uciski itp.
Przeszłam 36 tygodni rehabilitacji przed 1 operacją plus 2 turnusy sanatorium,okłady z otrąb pszennych z octem,terapię manualną i tym podobne metody naturalne.Wszystko pomagało do pewnego czasu.
Dobę po 1 operacji okazało się,że boli bardziej.Po wykonaniu rezonansu okazało się,że w kanale kręgowym mam odłamek gruzu kostnego o wielkość 12 mm.Z gruzu kostnego robiono mi dyski.
Wykonano reoperację po 5 dniach.
Powoli dochodziłam do siebie,był problem z rotacją prawej nogi,miałam braki czucia w stopie,a dokładniej w pięcie z kolei palce mrowiły i paliły.Oprócz tego stany bólowe rwy kulszowej.Byłam w szpitalu na blokadach po 2 miesiącach od operacji.
Kilka miesięcy spokoju i pojawiły się dolegliwości bólowe.Poszłam do lekarza,który skierował mnie na prześwietlenie.Wykazało one pękniętą śrubę na poziomie L5/S1 po prawej stronie.
Nie pracowałam,nie przemęczałam się,a śruba pękła.Jak domniemał lekarz,był za duży luz w kręgach,gruz został za mocno skuty podczas reoperacji i nie nastąpił zrost przez co nie było dalej stabilności.
Byłam operowana pod koniec listopada zeszłego roku,miesiąc przed tym nim zaczęły się bóle stopy.Tyle,że po otwarciu okazało się,iż korzeń mam w bliźnie,której usuwanie zajęło ponad 2 godziny w związku z czym korzeń miałam tak bardzo podrażniony,że choć miałam czucie w stopie to nie mogłam nią ruszać,ani w górę,ani w dół czy na boki.Palce były sztywne.
Chodziłam z tą sztywną stopą i pamiętam jeden dzień,gdy miałam dużo do załatwienia,wtedy odrobinę ją przeciążyłam i zaczęły się stany bólowe.Gdy po opisanych wcześniej 6 tygodniach bóle minęły wróciła również rotacja,której nie było po operacji.

Mój skype: nikoletka831

Dziękuję :!:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 6:50 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 30, 2010 7:55 pm
Postów: 65
Miejscowość: Wroc
No z tego co piszesz to rzeczywiście rycyna za dużo nie pomoże. jak mozna tak zmasakrować kręgosłup.

Mam nadzieję, że Henryk da radę... Ba! Wiem o tym, że da :mrgreen:

Czekam z niecierpliwością na dalszą historię po konsultacji z Heńkiem :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 16, 2011 8:06 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 16, 2011 7:50 am
Postów: 1
Dzisiaj dowiedzialam sie ze mam "sucha skore" - czyli egzeme lub atopowe zapalenie skory. Czymyslicie ze olej rycynowy moze mi pomoc to wyleczyc? Jezeli nie to moze ktos wie co mogloby mi pomoc. Bardzop prosze pomozcie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 16, 2011 9:52 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj Marysienka5!
Glowna przyczyna,to zle odzywianie sie.
Zdrowa dieta duzo warzyw i owocow.
Opisze to w pozniejszym czasie.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 16, 2011 11:16 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
Witam
a ja pochwalę się następnym sukcesem od lat miałam na stopach takie grube podeszwy że można było mnie podkuć jak konia i jak piorę te moje szmatki z oleju ryc potem moczyłam w tym stopy i po dwóch razach mam pięty gładkie bez bolesnych zadziorów uff jaka ulga
pozdrowionka frania


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 16, 2011 7:16 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 30, 2010 7:55 pm
Postów: 65
Miejscowość: Wroc
Mam rozumieć, że moczyłaś stopy w oleju zmieszanym z proszkiem do prania :?: :roll: :o :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 16, 2011 9:07 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
Ależ Ty jestes złosliwiec Ani ixi ani omo nie wypierze tak jak zomo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 16, 2011 9:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 30, 2010 7:55 pm
Postów: 65
Miejscowość: Wroc
Tak czy siak napisz jak to robiłaś, bo ja wnioskuje, że właśnie po praniu szmatek...

Czy tylko woda i olej rycynowy po praniu lub "praniu" szmatek, czy z jakimś detergentem, bo to mi się wydaje samobójstwem :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 16, 2011 10:56 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
Maxwell nie jestem samobójcą !!!
Bo ja jestem 'gospodarna' daje gorąca wodę do miski wkładam szmatki olej się rozpuszcza w gorącej wodzie szmatki wyjmuję i potem piorę , a nogi moczę w tym "rosole" jest to dosyć tłuste ale dla mnie okazało się skuteczne bo bardzo pękały mi pięty. Nic na to nie poradzę że jestem na wesoło ,jak nie cierpię smutasów .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 10:14 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
No,no frania,ale numerek!
Wazne,ze skuteczny.
Rozmiekczenie skory stop przez garaca wode,to widac,ze olej jest skuteczny,nawet bez flanelii i w jakis sposob wchlania sie w skore i leczy,ciekawe!
Napisz jeszcze,jak zasypiasz po takiej kompieli bo mysle,ze te kompiele wykonujesz wieczoerm.
Jedna ze znajomych twierdzila,ze nigdy jeszcze tak dobrze nie spala,jak po okladach na stopy z oleju rycynowego.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 10:29 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
irrigopTheolo
Przykro mi,ale nie ogladam zadnych filmow,telewizji,kina.
To wszystko jest dla ludzi,ktorzy stracili kontrole nad soba i delektuja sie,gwaltem,mordem,sexem,przemoca itd.
Tu ludzie szukaja skutecznach srodkow na swoje dolegliwosci,a nie na trucizne,ktore oferuja filmy.
Zle trafiles z Twoim kinem objazdowym.
Poz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 11:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 30, 2010 7:55 pm
Postów: 65
Miejscowość: Wroc
Heniu ten powyżej to jakiś spamer. Wielu takich tutaj zagląda.

Frania

Dzieki za przepis. Zastanawiam się czy Edgar w "tym" nie maczał stóp, bo takiego zalecenia nigdzie nie spotkałem :oops: . Ważne, że skuteczne :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 11:18 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
Maxwell potrzeba jest matką wynalazków a Edgar nie miał problemów z stopami ale gdzieś czytałam że ktoś okładał stopy i miał miękka skórę na stopach , więc ja to wykorzystałam po swojemu

Henry co do spania to Ci nie powiem bo nie zwracałam na to uwagi a poza tym dobrze śpię , nie mam problemu gorzej z wstawaniem rano, chyba dlatego ze calutką noc coś mi się śni ale nie horrory


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 128 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności