Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 12:19 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Włosy
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 12:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 06, 2008 11:35 am
Postów: 6
Mam 18 lat i słabe: cienkie i rozżedzone włosy, jestem w trakcie zapuszczania, ale czasem jakoś nie widze tych włosów - jest tylko jedna warstwa taka oklapła i cienka, za to jak u innych widzę - mają takie fajne bujne włosy i czuć i widać że oni te włosy mają...
Czy istnieje jakaś SKUTECZNA metoda wzmacnienia włosów ?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 6:50 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Mam nadzieję, że znajdziesz rozwiązanie, ja niestety nie mogę Ci pomóc.
Chociaż właściwie tak, na początek idź do dobrego fryzjera i skróć włosy, szybciej dojdą do siebie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 8:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 06, 2008 11:35 am
Postów: 6
KrystynaP napisał(a):

Chociaż właściwie tak, na początek idź do dobrego fryzjera i skróć włosy, szybciej dojdą do siebie.

Problem w tym, że one były już skracane i teraz wszystkie są już jednakowej długości, a mimo wszystko bardzo ich mało mam na głowie w porównaniu z innymi ^^...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Śro Maj 07, 2008 7:35 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dorn napisał(a):
KrystynaP napisał(a):

Chociaż właściwie tak, na początek idź do dobrego fryzjera i skróć włosy, szybciej dojdą do siebie.

Problem w tym, że one były już skracane i teraz wszystkie są już jednakowej długości, a mimo wszystko bardzo ich mało mam na głowie w porównaniu z innymi ^^...


Przykro mi Dorn, ale nie czuję się na siłach, żeby udzielać fryzjerskich porad.
Natomiast polecam zdrową dietę, ona potrafi zdziałać przysłowiowe cuda :) .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Śro Maj 07, 2008 9:56 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Przyczyn osłabienia włosów może być bardzo wiele, czasem warto poradzić sie w tej kwestii dobrego dermatologa.
Niejednokrotnie też zdrowa dieta może pomóc uporać się z problemem, a więc może spróbuj zrobić krok w tym kierunku :)
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 8:04 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Nie martw się Dorn, zdrowa dieta na pewno pomoże również twojej czuprynie.
Polecam kiełki lucerny, do wspaniały zastrzyk odżywczy.

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 7:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 06, 2008 11:35 am
Postów: 6
KrystynaP napisał(a):
Nie martw się Dorn, zdrowa dieta na pewno pomoże również twojej czuprynie.
Polecam kiełki lucerny, do wspaniały zastrzyk odżywczy.

Pozdrawiam :)

Obciąłem się :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 7:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
I jaki efekt, jesteś zadowolony?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Pon Wrz 20, 2010 2:57 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Słabe włosy to słabo odżywione, a co za tym idzie słabo ukrwione cebulki włosowe (bulbi piles).
W diecie należy uzupełnić witaminy A i E spożywając więcej warrzyw czerwonych, żółtych, a także liściastych. Witaminy A i E zawierają również wątroba, margaryny oraz oleje roślinne.
Należy uzupełnić niedobory cynku i selenu. Minerały te znajdziemy w rybach, owocach morza oraz w pestkach dyni i słonecznika.
Dla wzmocnienia włosów, które są wytworem naskórka (epidermis) dobrze jest uzupełnić wapń. Duże ilości tego minerału zawierają produkty mleczne oraz sardynki.
Cebula i czosnek zawierają związek o nazwie alicyna, który pobudzi krążenie krwi w cebulkach włosowych. Tak samo działa pieprz i imbir.
Zewnętrznie polecam olejek rozmarynowy wcierany w skórę głowy lub spłukiwanie włosów w wywarze z rozmarynu. Liść rozmarynu (Folium Rosmarini) sprawi, że włosy będą mniej łamliwe i nada im zdrowy wygląd z połyskiem.
Wzmacniająco na włosy działa również żółtko jaja kurzego. Należy wetrzeć je we włosy na 2 godziny przykrywając głowę foliowym workiem. Po tym czasie należy umyć głowę, najlepiej łagodnym szamponem z odżywką.
To tyle ode mnie. Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Śro Paź 06, 2010 12:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 06, 2010 7:56 am
Postów: 6
Miejscowość: Odolan
By mieć ładne i mocne włosy przez całe życie warto używać mieszanek ziołowych oraz stosować odpowiednia dietę gdyż niektóre pokarmy szkodzą włosom.Szampony które polecane są w reklamach TV mogą być przyczyna powstawania łupieżu.Warto więc wrócić do starych zapomnianych metod .Ojciec Klimuszko polecał by stosować mieszankę przy łysieniu plackowatym.1.liśc pokrzywy.2liść brzozy.3ziele krwawnika.4 ziele przywrotnika.5ziele skrzypu polnego.6ziele tymianku.7kłącze pięciornika.8 korzeń łopianu.9 kłącze tataraku.10.kłącze perzu.11ziele bratka polnego.Wszystkie te składniki dobrze wymieszać w ilości 50 g każdy i 1 łyżkę tej mieszanki zalać szklanka wrzątku przykryć na 3 godz ,przecedzić i pić dwa razy dziennie po szklance 20 minut przed posiłkiem.
By wzmocnić włosy stosujemy
1.łyżka nafty kosmetycznej,2.łyżki wody. 3.jedno żółtko.
Wszystkie te składniki dobrze wymieszać i wetrzeć w skórę głowy przykryć na godzinę ,potem umyć szamponem.

_________________
http://krzysztofrogala.blogspot.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 11:02 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 21, 2010 1:29 pm
Postów: 5
Dobrze też pić pokrzywę systematycznie, kubek dziennie dobrze Ci zrobi. Zaopatrz się też w olejek rycynowy i mieszaj go z szamponem podczas mycia włosów. Powinien je wzmocnić i pobudzić porost. Wspomagająco łykaj skrzyp polny w tabletkach i uzbrój się w cierpliwość, ponieważ na efekty trzeba będzie chwilę poczekać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 12:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 26, 2010 11:47 am
Postów: 14
Może podetnij je jeszcze raz i od razu porządnie zabierz się za ich pielęgnację, jak już zdecydujesz jakich kosmetyków używać. Bardzo dobre do włosów są np. produkty od Joanny. Na zniszczone końcówki pomaga mi Odżywka od Joanny z serii Z Apteczki Babuni.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 9:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 16, 2010 9:30 pm
Postów: 2
Hej, jeśli nie pomogą te wszystkie preparaty i maseczki na włosy, propnuje Ci zrobienie zagęszczanie włosów. Świetny sposób na to,żeby pozbyć się "placków" i efektu "trzech włosków na krzyż". Poczytaj sobie na stronie kliniki, która się tym profesjonalnie zajmuje-www.hairlab.pl

pzdr:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 2:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 16, 2010 9:30 pm
Postów: 2
Polecam Klinikę Pani Izy:)
Ul. Lanciego 19 lokal 134, 02-732 Warszawa

Ja zachwalam i będę zachwalać profesjonalistów w swojej dziedzinie:))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Włosy
PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 2:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 14, 2011 12:50 pm
Postów: 5
Ja słyszałam, że bardzo dobrze działa na zniszczone i cienkie włosy urt-oil z nafta oczyszczoną. Zapobiega wypadaniu włosów, eliminuje łupież jak również wzmacnia cebulki. Poza tym jest łatwy w stosowaniu. Wystarczy go nałożyć na skórę głowy na 10 min przed myciem. Myślę, że warto spróbować.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 56 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności