Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:30 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 8:46 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 02, 2012 5:40 pm
Postów: 5
Miejscowość: Gdynia
Zbadaj hormony tarczycy! Ja miałam tak przez kilka miesięcy, że nie byłam w stanie zwlec się z łóżka, zero energii, było mi wszystko jedno. Myślałam, że to depresja. A potem poszłam do lekarza z zupełnie innym problemem (ciągle chciało mi się pić - w życiu bym nie połączyła tych dwóch spraw - myślałam, że brakuje mi jakiejś witaminy i nie wiedziałam której, myślałam, że lekarz mi powie) i kazał mi zrobić badania właśnie między innymi pod kątem tarczycy. Okazało się, że mam chorobę hashimoto - a jak tylko zaczęłam brać leki, to okazało się również, że tak naprawdę nie było żadnej depresji - już po kilku pierwszych dniach. Naprawdę, polecam zbadać się pod tym kątem. Chociaż oczywiście to może być mnóstwo innych rzeczy, jak np. wspomniane już niedotlenienie, cukrzyca, czy może właśnie akurat depresja. Nie życzę żadnej z tych rzeczy, ale lepiej się dowiedzieć i coś z tym robić niż czuć się źle i liczyć, że może jednak samo przejdzie, bo organizm młody... Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Wto Kwi 17, 2012 6:23 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 17, 2012 6:09 pm
Postów: 52
Dokładnie jak w powyższym poście. Zbadaj poziom hormonów oraz ogólnie wykonaj wszystkie niezbędne badania po czym udaj się do lekarza. Wpływ na zmęczenie może mieć stres oraz złe odżywianie się. Polecam suplementy CaliVita- bardzo pomagają,to witaminy.

_________________
www.twojezdrowie.org - Suplementy CaliVita - Paraprotex, grzybica kuracja, paso


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Sob Kwi 20, 2013 2:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 14, 2013 3:48 pm
Postów: 28
Suplementy często stawiają na nogi, zaraz po tym jak się wreszcie porządnie wyśpimy ;) dobrym takim jest Actibion, który ma właśnie zmniejszać uczucie zmęczenia oraz wpływać korzystnie na sprawność umysłową. W jego skład wchodzą tylko witaminy, minerały oraz ekstrakty: z żeń-szenia i zielonej herbaty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 5:42 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 24, 2013 9:54 am
Postów: 40
Miejscowość: Krak
Zespół przewlekłego zmęczenia dotyka nas głównie z przepracowania. Może mieć dwie strony ; psychiczną i fizyczną, lub obie naraz.
Jeśli odpoczniesz, a dalej czujesz znużenie, może to być ukryta choroba; niedoczynność tarczycy, anemia, choroba serca, cukrzyca, alergie, infekcje. A może masz kiepską dietę?
- jedz obfite śniadania,
- mniej pokarmów z węglowodanami; biały cukier, biała mąka, mniej tłustych potraw, więcej białka. Ogólnie jedz mniej a częściej,
- pij duże ilości wody,
- naturalne środki dopingowe; żeńszeń, herbata, Yerba Mate, miłorząb dwuklapowy (Ginkho Biloba) w kroplach, aminokwas karnityny, koezym Q10.
- zmieniaj skarpetki w dzień,
- panuj nad zaparciami, błonnik, orzechy, owies, fasola, warzywa, owoce, ziarna, szpinak,

_________________
http://zdrowadroga.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 2:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
Być może to stres i nadmiar pracy powodują u Ciebie aż tak duże poczucie zmęczenia. Tutaj kłania się sen i dobra dieta- kładź sie spać i wstawaj o jednakowych godzinach,zobaczysz ze to przyniesie pozytywny skutek.

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 7:19 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 24, 2013 9:54 am
Postów: 40
Miejscowość: Krak
Ja mam tak często jak sie nie moge oprężyć, stałe napięcie mnie czasami wykańcza.

_________________
http://zdrowadroga.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Śro Sie 21, 2013 2:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Cze 02, 2013 6:41 am
Postów: 45
Może warto pomyśleć o tzw: resecie? To bardzo dobre dla organizmu,pojechać gdzieś,odpreżyć sie i w pełni zrelaksować. Nadmiar pracy i stres nie prowadzą do niczego dobrego.

_________________
www.Nonibioactive.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 1:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 03, 2013 12:10 pm
Postów: 3
jeżeli dłuższy odpoczynek nie pomoże, to proponuję sprawdzić właśnie, czy nie masz niedoboru pierwiastków. ciągłe zmęczenie może być objawem niedoboru magnezu, uzupełnisz go i powinno być lepiej. nie musisz nawet brać leków, wystarczy zmodyfikować trochę swoją dietę, np. jeść więcej warzyw, orzechy, pestki dyni, jest też specjalna woda - ustronianka z magnezem. spróbuj, nie zaszkodzi:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Nie Wrz 08, 2013 1:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Wrz 08, 2013 1:28 pm
Postów: 13
To może być niedobór żelaza, często powoduje zmęczenie psychiczne i fizyczne lub może być to objaw symptomów depresji.

_________________
www.szpitalse.pl chirurgia plastyczna, onkologia, ginekologia w Warszawie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Śro Wrz 11, 2013 2:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2013 2:42 pm
Postów: 1
Miejscowość: Skrzesz
To ja też dodam coś od siebie. Miałem podobnie przez długi okres. To może być choroba, ale prawdopodobnie chodzi raczej o tryb życia. Zmień go, a zobaczysz, że wcale nie straciłeś energii, tylko nie umiałeś jej z siebie wyciągnąć. Rusz się choć raz sprzed kompa i idź pobiegaj, najlepiej w jakimś lesie, parku, zdala od aut.

jak wrócisz to zauważysz, że masz więcej energii niż gdy wychodziłeś z domu! Poważnie. :)

_________________
Zdrowie to natura, a natura to szcz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Śro Wrz 18, 2013 3:18 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
No w tej kwestii wszyscy na forum jesteśmy zgodni,chodzi o zdrowy i prawidłowy tryb życia,aktywność fizyczna. Jeżeli zaprogramujemy swój organizm jak zegarek to będzie właśnie tak chodził,jak wskazówki:)

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 12:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 01, 2013 11:54 am
Postów: 2
Oj niestety to częsty problem, zwłaszcza jesienią i zimą. Teraz pewnie wielu osobom będzie doskwierało jesienne przygnębienie spowodowane małą ilością światła słonecznego. Ze swojej strony mogę polećić światłoterapię, mnie bardzo poprawia nastrój. Kiedyś używałam lampy antydepresyjnej, teraz mam słuchawki do światłoterapii. Fajne małe urządzenie, można wszędzie ze sobą zabrać. Używam ich w czasie powrotu z pracy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 2:34 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
To fakt,słońca jest coraz mniej,dni są krótsze więc nie trudno o jesienną chandrę,dlatego moim zdaniem tak ważna jest tutaj aktywność fizyczna oraz dobre suplementy diety,prawidłowe odżywianie się.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Śro Paź 23, 2013 1:44 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 18, 2013 11:13 am
Postów: 15
Może masz niedobór żelaza i związaną z nim anemię? Twoje objawy pasują, jednak najlepiej pójdź do lekarza i zrób sobie komplet badań.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ciągłe zmęczenie
PostWysłany: Pon Paź 28, 2013 9:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 28, 2013 9:27 pm
Postów: 2
Mnie w walce ze zmęczeniem (córcia od 4 tygodni ząbkuje i spać nie daje) pomagają produkty synergy (strona internetowa: pl.synergyworldwide.com). Nie dość, że wspomagają organizm, pomagają mu się zregenerować, to jeszcze wspomagają w walce z różnymi chorobami. Mój cholesterol jest wreszcie w normie, a ja mimo niedospanych nocy jestem pełna energii.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności