Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:24 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Pon Gru 02, 2013 2:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 01, 2013 9:42 am
Postów: 5
Czy miałyście depresję w czasie ciąży ?
Ja odczuwam jakiś dziwny lęk. Nie wiem czy to normalne, ale chcę poczuć się lepiej.
Czy to już depresja ?
http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/zdrowie-mamy/relaks-w-ciazy-jak-relaksowac-sie-w-ciazy,230_5086.html
jak sobie z tym poradzić ?
Stosowałyście któreś z tych metod ?
http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/depresja-w-ciazy-jak-reagowac-kiedy-ciaza-wywoluje-depresje,152_1914.html
Może warto skorzystać z tych rad.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 11:50 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Na pewno warto przeczytać książkę Dr Petera J.D'Adamo z serii Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi Dla kobiet w ciąży i niemowląt.
Człowiek dużo lepiej funkcjonuje na właściwym dla siebie jedzonku... Przypuszczam, że obecnie choć mało kto się do tego otwarcie przyznaje... jeśli jest przez długi czas w dobrej formie (nawet mistrzowskiej jak np. Anna Lewandowska)... przeważnie jada zgodnie ze wskazówkami tego badacza. On swe rady (odnośnie diety BTD oraz niezbędnej dawki ruchu opublikował już grubo ponad piętnaście lat temu... i do tego umieścił też w necie

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 4:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Dość popularna jest u kobiet tzw depresja poporodowa. Jest to szereg zachowań niezgodnych z naturą kobiety. Normalnie poród powinien wyzwolić w kobiecie instynkt macierzyński. Tymczasem wspomniane zachowania negatywne polegają na braku zainteresowania dzieckiem i otaczającą rzeczywistością. Dominuje apatia i lęk przed przyszłością. Są to objawy silne i występujące zazwyczaj przy braku wsparcia ze strony partnera i rodziny. Czasem w okresie połogowym może dojść do zaburzeń laktacji, czyli tzw braku pokarmu. To pogłębia jeszcze istniejący pesymizm i zwątpienie.
Twoje objawy chyba nie wskazują na depresję. Nie jestem lekarzem stąd "chyba" To normalne że odczuwasz obawę ponieważ w okresie prenatalnym organizm kobiety przygotowuje się do macierzyństwa. Bardzo ważne jest aby lęk się nie nasilał albowiem za silny nosi znamiona chorobliwego. Bycie Matką to dla każdej kobiety najpiękniejszy okres w jej życiu i tak staraj się to widzieć. Dbaj o zdrowie, odpowiednią dietę i ruch na świeżym powietrzu.
Życzę ogromu najmilszych chwil
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 10:38 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 09, 2013 7:59 am
Postów: 46
Akurat u znajomych koleżanek które są w ciąży,nie obserwuje przejawów depresji,może to zwyczajnie gorsze dni i nic więcej. Jeżeli na dłuższa metę będziesz odczuwać taki dyskomfort to proponuję czym prędzej udać sie do lekarza.

_________________
www.E-market24.com.pl - zdrowa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Pią Cze 17, 2016 8:45 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lut 15, 2014 5:22 pm
Postów: 27
Osobiście nie miałam, ale znam mame które niestety miała depresje poporodową. Jak tylko masz podejrzenia od razu śmigaj do lekarza . W Warszawie z tego co wiem, bardzo chwalą tą poradnię http://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa 22 299 11 22 .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Wto Sie 23, 2016 8:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 23, 2016 2:46 pm
Postów: 10
Miejscowość: Warszawa
Kortyzol, czyli hormon stresu, wpływa nie tylko na przebieg ciąży, ale również na późniejsze zachowania depresyjne i społeczne u dzieci. Psychiatrzy informują, że dzieci matek z nieleczoną depresją są znacznie bardziej pobudliwe, a ich relacje z otoczeniem pokazują problemy z przystosowaniem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Czw Sie 25, 2016 9:20 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Maj 16, 2016 6:50 pm
Postów: 55
Nie wolno Ci być w depresji. Musisz się trzymać, nie ma się co załamywać bo to może źle wpłynąć na twój organizm. http://obk.pl/dieta-w-ciazy-jak-sie-odzywiac-w-tym-szczegolnym-czasie/ przeczytaj sobie jak się odżywiać myślę, że będziesz się też dzięki temu dobrze czuła. Teraz musisz myśleć o dziecku, nie o stresie czy depresji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Śro Gru 28, 2016 8:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 28, 2016 7:54 pm
Postów: 2
Ja niestety miałam depresję poporodową. Bardzo mi pomógł w tedy psychiatra online na medivio dzięki niemu teraz mogę cieszyć się macierzyństwem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Śro Sty 04, 2017 10:39 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 08, 2016 11:17 am
Postów: 71
Mnie na szczęście w czasie ciąży to nie dopadło, ale raz miałam depresję z innego powodu, nic przyjemnego niestety, chodziłam do specjalisty nawet. Teraz jakby się to powtórzyło to już wolę np, takie konsultacje przez internet z lekarzem na http://medivio.pl/ tak jak piszę poprzedniczka, tak byłoby się łatwiej wygadać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Śro Lut 15, 2017 1:00 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 12:10 pm
Postów: 6
Miejscowość: Warszawa
Ginekolog, oprócz badania płodu, powinien również rozmawiać z Pacjentką nt. jej kondycji psychicznej. Kiedy zauważy niepokojące sygnały, powinien zachęcić ją do wizyty u psychiatry. Leczenie ciążowej depresji wymaga współpracy tych dwóch lekarzy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Pią Wrz 08, 2017 12:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Cze 19, 2017 9:08 am
Postów: 10
Depresja poporodowa to ogromnie trudna sprawa, moja przyjaciółką ją miała, ale na szczęście bardzo szybko znalazła dobrego lekarza, który zaproponował jej bardzo skuteczną terapię. Myślę, że osoby zainteresowane tematem koniecznie powinny przeczytać ten artykuł: https://pozytywka.com/depresja-poporodowa-ndash-fanaberia-czy-realny-problem Mam nadzieję, że będzie przydatny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Sob Wrz 09, 2017 6:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Wrz 09, 2017 6:38 pm
Postów: 1
Najczęstsza przyczyna depresji jest brak wsparcia ze strony bliskich, więc drodzy mężowie rozmawiajcie pomagajcie



____________________
https://sandra-kuba.pl/fotograf-noworodkowy-bielsko-biala/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Pon Wrz 11, 2017 10:04 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 11, 2017 10:02 am
Postów: 1
U mnie się zaczęło w ciąży, zwalczyłam sama medytując, myśląc pozytywnie dużo muzyki czytałam i prasy psychologicznej ale teraz... od jakiegoś czasu, z różnych powodów zaczęłam korzystać z psychoterapii Bydgoszcz, staram się uczęszczać dość regularnie na spotkania z psychologiem, jednak już słyszę od rodziny i znajomych, że to wstyd, że wymysł itp. Czy naprawdę w dzisiejszych czasach, terapia u psychologa wciąż jest tematem tabu? psychoterapia.top jest czymś co wyciąga mnie powoli na powierzchnię, w trudach, zawodach i krzywdach jakie dał los, a teraz słyszę, że robię coś głupiego i złego bo kto to słyszał. Jakie macie zdanie? Nie da się odciąć zupełnie od rodziny, od tych złych słów, pomówień itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 2:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Sie 27, 2017 7:48 pm
Postów: 40
Moja siostra całą ciążę czuła się dobrze i bardzo cieszyła się na wieść o dzidziusiu, ale po porodzie obrót o 180 stopni, płacz, bezradność i niechęć do siebie,dziecka, męża. Coś strasznego, nigdy jej w takim stanie nie widziałam. Czytałam na adamed expert że bardzo ciężko jest to leczyć bo kobieta zamyka się w sobie i nie chce z nikim porozmawiać. A specjalista jest wtedy niezbędny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Depresja w czasie ciąży
PostWysłany: Wto Mar 27, 2018 8:55 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
Może potrzebujesz porady jakiegoś specjalisty, który porozmawia z tobą i doradzi. Też w ciąży miałam takie stany jest to normalne jednak w niektórych przypadkach może z tego wyniknąć depresja która później jest bardzo trudna do wyleczenia. Wydaje mi się że jak najszybciej powinnaś skontaktować się ze specjalistą z dziedziny psychologii. W Warszawie jest klinika ciesząca się dużym powodzeniem psychomedic.pl także zadzwoń i umów się na wizytę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności