Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:40 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 12:52 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM!
Natknąłem się na symboliczny opis gdy chodzi o czystość jelita grubego i :

"Co robi ogrodnik , który widzi , że roślina wiotczeje , zwiesz liście , kwitnie bardzo słabo ,lub przedwcześnie gubi owoce? Przede wszystkim stara się doprowadzić do porządku ziemię , w której tkwi korzenie. zaczyna ją odpowiednio nawozić , dba też o wilgotność podłoża , żeby nie było ani za suche ani za wilgotne i wzrusza je , żeby dotarł tam tlen. W ten sposób próbuje stworzyć odpowiednie środowisko bakteryjne do prawidłowego wzrostu rośliny."
"Jednak zawartość substancji odżywczych nie jest jedynym czynnikiem decydującym o wegetacji. Rośliny rosną przecież również na terenach bagiennych. Takie obszary charakteryzuje nadmiar składników odżywczych ,bo wszystkie składniki potrzebne do życia są nanoszone wraz z wodą. Na skutek nagromadzenia ich w takich ilościach rozkładają się niestety tak intensywnie , że wiele roślin nie może tam rosnąć. Rolnik mówi : "Gleba jest kwaśna". Jeśli stworzy się odpowiedni odpływ , usunie nadmiar składników , a tym samym wyleczy glebę , to wkrótce odpłacą mu sie pięknym wzrostem."

Na tym opisie widać , ze warunki w naszych jelitach mają olbrzymie znaczenie dla zdrowia i samopoczucia.

Pozdrawiam z Zielonej Góry.( teraz to już 30,5 w cieniu!!! 8O :lol: :D )


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 3:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Krzysztofie muszę przyznać, że twoje skojarzenia są dosyć oryginalne, ale nie pozbawione racji :D .

Mam nadzieję, że lubisz takie wysokie temperatury w cieniu.

Życzę nadal dużo słońca 8).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 1:29 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Wiadomo , że aspekty związane z czystością jelita grubego należą do tematów BARDZO WSTYDLIWYCH - tematy tabu - co wynika z wielu przyczyn......
Dla przypomnienia warto wspomnieć , że już w latach 20 dr ERHERT wykonał ok.300 sekcji zwłok i zaledwie w 28 przypadkach jelito grube było wolne od stwardniałych resztek. Pozostałe zawierały pasożyty , gnijące odpady , kamienie kałowe. Był zaskoczony , że ktoś może przeżyć tydzień , a co dopiero lata mając wewnątrz org. gnijące i rozkładające się szczątki. Obserwował wiele " cudownych uzdrowień "po oczyszczeniu jelita .
Także dr.N.W WALKER w swoich książkach publikuje zdjęcia zablokowanych jelit , często powykręcane , rozdęte z osadem na ściankach jelit według jego opinii wiele
osób nosi stale ciężar dochodzący do 7 kilogramów lub więcej.
Podobnie Carlson WADE stosuje w swojej lekarskiej praktyce lewatywy dla usunięcia kamieni kałowych i usunięcia wielu problemów zdrowotnych.
LITERATURA :
Arnold Ereth.Thedefinityve Cure of chronic Constipation. New York, American School of Nathuropaty.1922. ,
N.W. WALKER.Become Jounger.Prescott. Ariz.NoraWalk Press, 1978. , Carlson Wade.Inner Cleansing.West Nyacle. N.Y.Parker Publishing Company 1992 ,
także patrz Maja Błaszczyn "Pełnia życia fitonics" wydawnictwo sic str. 46 i dalej.
Zresztą po co odwoływać do powyższych nazwisk wystarczą przykłady z codziennego życia . Kamienie kałowe to nie jakaś tam teoria tylko ZIEMSKA RZECZYWISTOŚĆ
Jeżeli ktoś nie może się przemóc to niech spróbuje popularnego "hydrokolonu" lecz zabieg dość kosztowny.
POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY ( dziś rekord : 14 26 , 32 w cieniu :P )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 3:58 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dzięki za info, ale w książce prof. Tombaka "Droga do zdrowia" ten temat był wyczerpująco omówiony i akurat ja go znam. Tombak napisał, że u dorosłej osoby w jelicie grubym znajduje się od 8 do 15 kg kamieni kałowych, które człowiek nosi przez całe życie. Przeważnie po 40 roku życia jelito jest tak zapełnione kamieniami, że wypiera ze swoich miejsc inne organy, utrudniając pracę wątrobie, nerkom i płucom. Twierdzi , że to jest właśnie istotna przyczyna większości chorób. Następnie w sposób krótki i obrazowy to wyjaśnia oraz podaje kilka sposobów jak się ich pozbyć (bez nakładów finansowych) książka była bestselerem i jest tania. Pisze w niej też, że amerykański lekarz Walter, który żył 106 lat, przez 50 lat używał lewatywy w leczeniu różnych chorób i mawiał: "nie ma prostszego i bardziej skutecznego środka oczyszczającego człowieka od wewnętrznych brudów niż lewatywa. A osoby, które są jej przeciwne, właśnie potrzebują lewatywy najbardziej" . Przytacza w niej też dalej fragment manuskryptu "Ewangelia świata Jezusa Chrystusa" według św.Jana w którym uzdrawiacz zwraca się do chorych.... jednoznacznie ucząc ich robienia zabiegu dziś określanego lewatywą. Tym, co tego opisu nie czytali, radzę przeczytać str 146 w/w książki Tombaka. Tombak podając swoje przepisy na oczyszczanie podkreśla, że żaden nie jest tak skuteczny jak lewatywa. Myślę, że najwięcej muszą się nad tym zastanowić osoby ze znaczną nadwagą.
Dobrze, że podbiłeś ten temat. W centrum jest 28st.

Pazdrawiam :D

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 7:15 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Niestety zauważyłem , że większość istot ludzkich nosi w sobie owe twory zwane popularnie kamieniami kałowymi. Nawet szczupłe osoby o super przemianie materii i silnych kwasach żołądkowych mają "ciut , ciut " "kamyczków ".Dotyczy to także maluchów i to kilku letnich ( rodzaj pokarmu , jego jakość , sposób łączenia , żucie pokarmu , warunki życia ,środowisko oraz inne czynniki i zmienne ). Możliwe ,że istnieją istota ludzka o umiejętności pozbywania się k.k. samą myślą o ich wydalaniu ,jednakże owej nie spotkałem ( wtajemniczonych w temacie czasami zagadnę ale nikt nic nie wie i nie słyszał ) . Nawet osoba szczupła , nie chorująca , aktywna np. sportowcy poddana popularnemu " hydrokol. " w prywatnym gabinecie dziwi się " czego tam nie BYŁO !!! ( oczywiście można wykonać samemu lewatywę - choć to tak strasznie brzmi ) . K.k to normalna ,zwykła , bardzo stara ,ludzka rzecz lecz większość istot ludzkich o tym nie wie lub nie dopuszcza myśli o ich istnieniu ( strach , niechęć , obrzydzenie , uprzedzenia wynikające ? itp. ) pomimo posiadanej wiedzy. Najlepiej być świadomym tematu i dbać o czystość duszy , ciała , intencji.............
POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 9:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Witam!!!

Poruszacie bardzo istotne sprawy.
Mam pytanie, może trochę niedyskretne, więc liczę sie z ewentualnym brakiem odpowiedzi.
Jak często stosujecie lewatywy, aby zachować zdrowie. Myślę, że taka praktyczna rada będzie bardzo cenna dla wszystkich.

Pozdrawia, życzę Wam i sobie dużo ciepła, też jestem ciepłolubna.

Miłego poniedziałku :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 11:03 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Krysiu ponownie :D

piszesz:
Cytuj:
Mam pytanie, może trochę niedyskretne, więc liczę sie z ewentualnym brakiem odpowiedzi.
Jak często stosujecie lewatywy, aby zachować zdrowie. Myślę, że taka praktyczna rada będzie bardzo cenna dla wszystkich.


Ja myślę, że nie muszę, bo jedząc zgodnie z grupą już mi się wszystko wyczyściło (mam płaski brzuch). A lewatywę miałam robioną w szpitalu przed porodem i skojarzyłam teraz, że pamiętam jak wyskakiwały te kulki...Ja byłam szczupła ( przed -ważyłam ok. 47kg ), a idąc na porodówkę (do dziś pamiętam), ważyłam tylko 55,5 kg -może właśnie dzięki tej lewatywie...Ale mam pamięć...Później jeszcze kiedyś robiłam przed prześwietlaniem kręgosłupa. Może i teraz zrobiłabym to oczyszczanie, gdybym wcześniej nie jadła dość długo zgodnie z grupą i miałabym większą nadwagę. W ogóle jedzenie jak leci i te ciągłe oczyszczania wszystkiego, proponowane przez prof. Tombaka uważam, za mniej trafne niż jedzenie zgodne z grupą proponowane przez D'Adamo (trzeba najwyżej w przypadku konieczności przeprowadzić oczyszczenie organizmu niejako na początku, aby uzyskać szybciej efekty). Ale to wszystko jest sprawą wyboru.

Pozdrawiam Ciepło !

TeSa

Również życzę Wszystkim miłego poniedziałku :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 3:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Witam TeSa!!!
Pozwolisz, że nie będę się rozpisywać na temat "naszej kanalizacji?, gdyż niedawno pisałam o tym w temacie ?Dieta zgodna z grupą krwi?.
Zgodna jestem z twoimi końcowymi wnioskami, że dieta to podstawa, ale warto na początku tej drogi do zdrowia, rozprawić się z zatruwającymi organizm ?starociami?.
Nie robiłam lewatyw, więc trudno mi dyskutować i udzielać praktycznych rad, ale stosowałam kilkakrotnie, też polecaną przez profesora Tombaka, 10 dniową kurację z suszonych śliwek i mam na jej temat bardzo dobre zdanie.
Jak pisze profesor, jest może mniej spektakularna, jednak nie mniej skuteczna. Gwarantuję, że stosujący sam może ocenić z dużą dozą prawdopodobności, czy powinien powtórzyć ją za jakiś czas, czy nie ma już takiej konieczności. Radzę na początku kuracji nie zrażać się nieprzyjemnymi odczuciami, które mogą jej towarzyszyć. Nie mogę również nie wspomnieć o śliwkach, polecam do tego celu tylko te suszone na słońcu i niesiarkowane.
Przypomnę jeszcze tylko, że kurkuma ułatwia trawienie i przyswajanie składników pokarmowych. Reguluje perystaltykę przewodu pokarmowego oraz wypróżnienia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 9:42 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Krysiu i Krzysztofie

Nie przypomniałam jeszcze o skuteczności stosowania masaży nerek, wątroby i żołądka, które opisałam i myślę, że one też niebywale ułatwiają organizmowi to oczyszczanie.

Pozdrawiam

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 6:55 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Wszystkim zainteresowanym tym , do jakiego stanu LUDZIE potrafią doprowadzić jelito grube ( większość "bohaterów to ludzie młodzi ) i co na co dzień w sobie noszą proponuję zaglądnąć tutaj :
( OSTRZEŻENIE DLA OSÓB WRAŻLIWYCH )

http://www.blessedherbs.com/photos2i.html

Zdjęcia pochodzą z tej strony:

http://www.blessedherbs.com/?sp=3882

Jest na niej umieszczona reklama preparatu ziołowego za prawie 90 dol. - a czy nie lepiej samemu , w miarę możliwości regularnie wykonać "zabieg" ???

Na tej stronie po prawej jest "online videos" i możecie zobaczyć zdrowiutkie jelito grube ( ok. 4 min ) :

http://www.encyclopedia.com/doc/1E1-intestin.html

A na tej stronie WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM ANATOMIĄ polecam zagadnienia z zakresu BUDOWY DOLNEJ CZĘŚCI UKŁADU POKARMOWEGO , ASPEKTY związane z FUNKCJONOWANIEM I DIAGNOSTYKĄ DOLNEJ CZ. UKŁ. POK. oraz z jego CHOROBAMI ( wszystko opatrzone dobrymi obrazkami i opisem rozdz. 10 ,11 i 12 ok.120 zagadnień ) :

http://www.netterimages.c.../9780914168775/

POZDRAWIAM ZIELONEJ GÓRY :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Śro Paź 29, 2008 8:41 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Witam !
tutaj podaje jeszcze raz ostatni link :
Od pkt .10 -12
http://www.netterimages.com/publication/9780914168775/

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 8:29 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Cytuj:
http://www.blessedherbs.com/photos2i.html

Musze przyznać że nie za ciekawie to wygląda.

Tak przy okazji, o stolcu. Temat rzadko poruszany a mnie interesuje bo mam problem i nie wiem co z moimi jelitami (czy to candida, celiakia, za dużo węglowodanów, itd... a może kamienie?). Prosze o rade jeśli ktoś wie. Wiem że nie powinien sie rozmazywać, powinien być zwarty, jednolity. Chyba właśnie taki stolec powoduje że tworzą sie kamienie. Czy gdy jest jednolity, ale rozmazuje sie i nie jest zwarty tylko konsystencji papkowatej, gęstej ale nie zwartej (w muszli sie rozbija i rozlatuje w wodzie, tworzy sie coś w rodzaju miękkiego stolca krowy) i tłusty dosyć, to jest to nie prawidłowy stolec?

Ja raczej bardziej boje sie niż brzydzę przeprowadzić lewatywe. Wole by sie samo oczyściło. Czy taki stolec, od lat, jaki mam powoduje że nie ma sie kamieni? Nie mam zaparć, kiedyś miałem okropne, a stolce jak udało sie troche wypróżnić to też były takie jak teraz.

Cytuj:
Nawet osoba szczupła , nie chorująca , aktywna np. sportowcy poddana popularnemu " hydrokol. " w prywatnym gabinecie dziwi się " czego tam nie BYŁO !!!

Najlepiej było by iść na ten hydrokol, ale to troche niewygodne psychicznie przede wszystkim.

Lewatywa czy ten zabieg nie jest pewnie niczym przyjemnym.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 12:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 21, 2009 12:08 pm
Postów: 4
A ja niewiem co mi jest...zacznę od początku. Mam 13lat. W środe 18 lutego, poszlam do lazienki. Zalatwilam się i zaczął mnie boleć brzuch. Ból z godziny na godzine zwiekszal sie coraz bardziej. W koncu trafilam na chirurgie z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego. Tam wykluczyli wyrostek. Na USG niby wszystko prawidłowo, ale pisało "rozdęcie jelita grubego po prawej stronie". Dali mi kroplówke. Potem pojawiła się wysypka. Byłą drobna taka "kaszka". Dodam, że niedawno przeszłam szkarlatyne. Ból minął. Pojawiła się gorączka. Gdy zeszła do 37 wysuścili mnie do domu. Potem znowu zaczął boleć mnie ten brzuch. Nie mówiłam mamie bo ona się strasznie martwi. Poszliśmy do pediatry z tą wysypką. Powiedziała, że to jakiś wirus i samo przejdzie. I co mam robić? Boli strasznie! Nawet chodzić nie umiem! :(:(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 12:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 21, 2009 12:08 pm
Postów: 4
i dodam, że nie pomagają leki. No-spa, espumisan nic! kompletnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CZYSTOŚĆ JELITA GRUBEGO.
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 3:20 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Ile dni już boli cię brzuch? Jeśli już 3-4 dni to idź do lekarza i żądajcie pomocy i diagnozy, nie dajcie się zbyć.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności