Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 7:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niedociśnienie tętnicze.
PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 5:49 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich :)

Witam Krysiu :)

Dzięki za cenne informacje. Ale jak się to czyta, to aż nóż się w kieszeni otwiera, że nie uwzględnia się przy tych badaniach grup krwi. Mieliby mniej pracy i więcej byłoby korzyści z tych badań dla ludzi. Byłyby dowody za lub przeciw! Kiedy oni do tego dojrzeją?

Pozdrawiam :)

TeSa


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Niedociśnienie tętnicze.
PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 7:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 21, 2008 3:29 pm
Postów: 6
Miejscowość: Wroc
Cześć wszystkim!

Kiedy zemdlałam w szkole na lekcji i powiedzieli mi, że następnym razem wezwą pogotowie, wziełam się za siebie. Przez kilka dni zjadałam dwa obiady dziennie, spałam przynajmniej 10 h i nie przemeczałam się. Nie pomogło, znowu zemdlałam dwa dni później, uderzyłam twarzą w posadzkę i miałam siniaka, a przez pół dnia bolała mnie głowa. Tydzień temu poszłam do lekarza, który skierował mnie na EEG. Ze wstępnego opisu wynika tylko, że moje fale mózgowe znacznie różnią się od normy w tym wieku. Dokładniejsze wyniki podadzą mi w piątek. Ostatni epizod zdarzył się dzień przed badaniem, ale często jest mi słabo - pocę się wtedy, widzę "światełka przed oczami", czuje gorąco i mrowienienie na całym ciele. Bardzo dużo czasu poświęcam nauce - późno chodzę spać, a wstaję o szóstej, odsypiam w weekendy.
Wazę 49 kg, choć wcale nie zamierzałam chudnąć. To chyba przez 3 km dorgę do szkoły prywatnej na pięciu piętrach.

_________________
| Pozdrawiam,
Surykatka & Chart angielski Whhippet - Borys |

| Chartt@interia.eu |
| GG: 4451302 |


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedociśnienie tętnicze.
PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 6:18 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Surykatka :D

Piszesz znów to samo, a więc w gruncie rzeczy nadal u Ciebie jest bez zmian (oprócz tego, że schudłaś 4 kg)! To, że kilka razy zjadłaś podwójny obiad i spałaś 10 godzin, nie znaczy, że porządnie wzięłaś się za siebie. Z rad (też Krystyny) chyba za bardzo nie skorzystałaś. Minęło już 4 miesiące od czasu gdy napisałam:
Cytuj:
Przyznałaś się , że jesteś dobra z angielskiego. Czy mogłabyś od czasu do czasu wrzucić tu na forum, jakieś streszczenie ciekawego komentarza z blogu D'Adamo? Ja na razie nie jestem biegła w tym względzie, chociaż staram się nadrobić stracony czas. A w ogóle, to chyba nic nie zaczęłaś próbować z tym jedzeniem, czyżbyś naprawdę miała grupę krwi AB (według moich spostrzeżeń, grupę niedowiarków)? A może piszesz w gruncie rzeczy tak sobie, dla przyjemności, aby poszerzyć krąg znajomych ? Może dowiedziałabyś się dla nas i przekazała tu na forum info, jak to jest z tym testem na wydzielanie (chodzi o wydzielanie antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych np.śliny) co robią go gdzieś we Wrocławiu (wiem to z internetu). Być może w którymś Instytucie "wydzielacza" określają w inny sposób. Z góry dziękuję,
Wiem, że masz grupę krwi 0, ale po 4 miesiącach jedzenia zgodnego i grupą krwi i w ogóle życia w/g wskazówek D'Adamo u większości ludzi stan się poprawia zdecydowanie (zobacz wyniki testu na stronie dadamo.com). Napisałaś, że jesteś w klasie biologiczno-chemicznej, mogłabyś więc prawdopodobnie (jak byś oczywiście chciała) wykonać doświadczenie opisane na 38 str książki D'Adamo "Jedz zgodnie z grupą krwi", aby dowiedzieć się, czy to co jadasz, nie jest dla Ciebie toksyczne (test INDICAN). Moim zdaniem (i myślę, że nie tylko) największą rolę w tym, jaki mamy stan zdrowia, odgrywamy sami i czym szybciej to zrozumiemy,to tym lepiej dla nas. Lekarze mogą nam pomóc, ale jeśli my się nie przyłożymy, to i tak nic z tego nie będzie. Na razie więc myślę, że wpadasz tu, raczej po to, by jednak powiększyć krąg znajomych. Miałam nadzieję, że napiszesz nam o czymś, o co prosiłam w lipcu. Wciąż czekamy.

Pozdrawiam z Wołomina :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedociśnienie tętnicze.
PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 4:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Twoje omdlenia są wynikiem ortostatycznych spadków ciśnienia, co często się zdarza szczególnie po wstaniu z łóżka. Dolegliwości te towarzyszą niedciśnieniu tętniczemu (Hipotonia arterialis) i bardzo trudno je wyeliminować bez poradzenia sobie ze schorzeniem podstawowym.
Aby poprawić ciśnienie krwi polecam stały preparat z żeń szenia koreańskiego bądź syberyjskiego (Radix Gin seng s Radix panax).
Na dobre krążenie naczyniowe pomaga także ciepła herbatka imbirowo - cynamonowa pita codziennie przed podwieczorkiem.
Ciśnienie krwi mogą też podnieść krople Cardiol C, 30 kropli na kieliszek wody.
Polecam następującą mieszankę ziołową:

Korzeń żeń szenia koreańskiego lub syberyjskiego 30g
Nasiona Cola 30g

Zioła zmieszać i sporządzić napar - 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku. Odstawić do naciągnięcia. Pić ciepłą herbatkę rano.
Z ziół peruwiańskich polecam preparat wzmacniający - Maca.
Niedobór żelaza uzupełni suplement minerałowo - witaminowy Vitaminer, najlepiej z luteiną.
Na koniec ważna uwaga - niedociśnienie tętnicze sprzyja zagęszczaniu i aglutynacji krwi, co może prowadzić do udaru lub zawału, dlatego wbrew opini niektórych lekarzy, tę dolegliwość również trzeba leczyć.
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedociśnienie tętnicze.
PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 8:45 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Surykatka ma zerówkę... a w/g D'Adamo np. żeń-szeń koreański (w/g D'Adamo Panax ginseng korzystnie działa na A i AB) lub syberyjski (Eleutherococcus senticosus w/g D'Adamo korzystnie działa na B i AB). Info to i na co działa jest na 469 str
Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi D'Adamo. Na 464 str jest też info o środku działającym na zerówki

Różaniec górski (Rhodiola rosea)

Zaobserwowane działanie korzystne dla grupy krwi 0
Przeciwstresowe, zwalczające zmęczenie, wspomagajace procesy myślowe. Lek antystresowy. Zapobiega wywołanym stresem skutkom działania katecholaminy w sercu i stabilizuje kurczliwość serca. Może warto to sprawdzić... bo jest ten środek ponoć (zrozumiałam, że w przypadku zerówki) pięć razy mniej toksyczny od żeń-szenia (Panax ginseng)

http://www.4yourtype.com/rhodiola.asp


Dodam, że Różaniec górski (Rhodiola rosea) widziałam u Bonifratrów... w postaci herbatek

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedociśnienie tętnicze.
PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 9:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Paź 23, 2010 9:40 pm
Postów: 3
POLECAM ZESTAW PAX ANTIOX NUTRIMAX FIRMY VISION FIRMA MA REKOMENDACJE SWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA JAKO JEDYNA NA SWIECIE POZDRAWIAM I CZEKAM NA KONTAKTY


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedociśnienie tętnicze.
PostWysłany: Nie Lip 17, 2016 12:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 17, 2016 12:25 pm
Postów: 2
Polecam również zioła na ciśnienie, np. korzeń mniszka pospolitego jest ziołem na nadciśnienie, które ma działanie moczopędne. Korzeń, ziele, kwiat i liście zioła na nadciśnienie wspomagają usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedociśnienie tętnicze.
PostWysłany: Śro Lip 20, 2016 5:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Szkoda że założycielka tego wątku się nie odezwała...dziś można by się jeszcze zastanawiać, czy to nie NOP

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedociśnienie tętnicze.
PostWysłany: Śro Wrz 07, 2016 9:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sie 18, 2015 9:40 am
Postów: 30
Na niedocisnienie pomaga sól wtedy sie ciśnienie podnosi. Ewentualnie nerwy zawsze podnosza ciśnienie ważme,żebysmy mieli dobry sprzęt do mierzenia ciśnienia. Ja sama używam z diagnosis.pl. fajny dokładny raczej sie na nim nie zawiodłam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 54 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności