Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:13 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Różnowzrocznosc?
PostWysłany: Śro Lut 27, 2008 3:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 09, 2008 7:05 pm
Postów: 6
Miejscowość: Przemy
W jednym oku mam wadę -0,5 a w drugim 0,75. Czy jest to różnowzrocznośc? Czy jest ryzyko, że w przyszłości mogę niedowidzieć na jedno oko (to słabsze)? Obojgiem oczu widze tak samo, jak tym silniejszym, więc boję się, że słabsze nie bierze udziału w procesie widzenia tak, jak silniejsze :(


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Różnowzrocznosc?
PostWysłany: Śro Mar 12, 2008 7:43 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Słyszałam że różnowzroczność należy do niebezpiecznych i jednocześnie trudnych do wykrycia wad. Zaniedbana wada może uniemożliwiać wykonywanie np. zawodu pilota czy kierowcy. Podobno przy różnowzroczności wydłuża się też okres adaptacji do soczewek kontaktowych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Różnowzrocznosc?
PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 9:52 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Z różnowzrocznością mamy do czynienia kiedy występuje różnica wad wzroku albo różnica
w wielkości wady w obu oczach. Wtedy to obraz z oka, w którym występuje większa
wada jest tłumiony a to prowadzić może do rozwoju pełnego niedowidzenia w tym oku. Dlatego nie wolno tego zaniedbywać i trzeba pamiętać o regularnych kontrolach u okulisty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Różnowzrocznosc?
PostWysłany: Śro Gru 24, 2008 10:56 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 04, 2008 10:13 pm
Postów: 40
Masz mała wadę wzroku i nie jest wcale regułą czy oko słabsze będzie potegowało wadę czy nie. Jest wiele czynników związanych z wadami wzroku, a to bliskie oglądanie TV, slęczenie przy kompie, zanieczyszczenie środowiska,niewłaściwa dieta. Jednakże najlepszą metoda jest gimnastyka oczu. Daje ona najlepsze rezultaty. Jest wiele wydań ksiązkowych na temat samouleczeń wzroku. Można tez zapisać się na strzelanie,które również w sposób skuteczny mobilizuje mięsnie w gałce ocznej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Różnowzrocznosc?
PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 6:21 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Gru 16, 2008 11:59 am
Postów: 32
Ja mam też ten problem i to chyba od urodzenia ,obecnie prawo oko ma +5 a lewe +4 ,byłem kierowcą zawodowym i zauważyłem że mam problem z zaparkowaniem auta wzdłuż lini np na parkingu ,zawsze w ten sam sposób ,lekko po skosie parkuję auto ,czy mi to przeszkadza w czymś innym? nie wiem ,może się przyzwyczaiłem do tego problemu.Rozumiem z opisów Waszych że jednak to poważna sprawa ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Różnowzrocznosc?
PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 11:52 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
+4 i +5 to nie jest żaden problem wady są bardzo podobne i na pewno nie jest to sprawą poważną.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 26 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności