Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Maj 26, 2020 1:39 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 9:14 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Unijne Referendum dotyczące Naturalnych Środków Leczniczych

Prawdopodobnie nie jesteście świadomi, że z końcem 2009 roku nie będziecie mieli dostępu do naturalnych terapii, suplementów, ziół i witamin w Unii Europejskiej.
Z rokiem 2010 nie będziesz miał wolności wyboru wysokiej jakości pożywienia czy naturalnych terapii.

Po 31 grudnia 2009r.:
- cała żywność będzie napromieniowana i może być potraktowana dodatkami chemicznymi oraz pestycydami i nadal będzie nazywaną żywnością ekologiczną;
- sprzedaż naturalnych witamin, suplementów mineralnych i ziół będzie NIELEGALNA, także wszelkie terapie naturalne je używające;
- wszystkie zwierzęta rzeźne BĘDĄ MUSIAŁY zażywać antybiotyki i hormony wzrostu (łącznie z hodowanymi ekologicznie!);
- z czasem przydomowa uprawa własnych owoców i warzyw będzie objęta ścisłymi uregulowaniami i nie będzie możliwa bez zezwolenia;

Możesz zaprotestować! Podpisz petycję, jeśli się nie zgadzasz!

Aby podpisać petycję kliknij tutaj:
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Nie zapomnij przesłać e-maila potwierdzającego!

Proponowane ustawy dotkną Twojego zdrowia.

Jeżeli żyjesz gdziekolwiek na świecie czytaj i bądź uważny. Podobne działania są podejmowane w Twoim kraju, szczególnie jeśli jest nim jeden z 177 krajów członków WTO (Światowej Organizacji Handlu).

Potrzebujesz więcej informacji? czytaj dalej.

Unijne Referendum dotyczące Naturalnych Środków Leczniczych

Ochrona zdrowia jest jednym z najważniejszych podstawowych praw człowieka, jednakże każdego roku miliony Europejczyków umiera z powodu możliwych do zapobiegnięcia chorób, takich jak: zawały serca,udary i rak.

Naukowe badania wskazały, że chorób tych, jak wiele innych, można uniknąć używając naturalnych środków leczniczych, bez wystąpienia efektów ubocznych. Dane, ponad 10 000 badań, zostało opublikowanych w prasie naukowej i w internecie, ukazując ogromną rolę witamin i naturalnych terapii.

Niestety, wprowadzone ustawy na poziomie krajowym i europejskim, pozbawią wolnego dostępu do ważnych informacji na temat zdrowia i na temat naturalnych środków leczniczych, takich jak witaminy i zioła, które nie mogą być opatentowane.

Nikt nie powinien mieć władzy ograniczającej Twojego prawa do dobrego zdrowia i długiego życia.Upewnij się czy korzystasz dostatecznie ze swoich obywatelskich praw w odniesieniu do ochrony swojego zdrowia i życia.

Inicjatywa Europejskiego Referendum jest zwołana w Unii Europejskiej, aby ochronić fundamentalne prawo do dobrego zdrowia wszystkich obywateli.
Apel jest skierowany do wszystkich odpowiedzialnych polityków w Unii Europejskiej do przeprowadzenia Referendum na temat Naturalnych Środków Leczniczych, gwarantując każdemu obywatelowi w Europie prawo do wolnego i nieograniczonego dostępu do terapii witaminowych jak i innych naturalnych środków leczniczych.

Inicjatywa wzywa rządy Europy do uświęcenia prawa do Referendum w ich narodowych konstytucjach.

Czym jest kampania dla Referendum dla Naturalnych Środków Leczniczych?
Kampania dąży do zagwarantowania wolnego dostępu do naukowo popartych naturalnych środków leczniczych dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej poprzez przeprowadzenie Referendum na temat Naturalnych Środków Leczniczych we wszystkich 27 krajach Członkach UE.

Do osiągnięcia tego celu Inicjatywa potrzebuje jednego miliona podpisów w petycji domagającej się od Unii Europejskiej przeprowadzenia takiego referendum bezzwłocznie.

Dlaczego jest potrzeba takiej inicjatywy?

Drakońskie ustawy zamierzające zakazanie informacji nt. Naturalnych Środków Leczniczych i ich użycia są ciągle wprowadzane w całej Europie pod pozorem ?ochrony zdrowia publicznego?. Jest to robione bez względu na fakt, że miliony ludzi umiera każdego roku z powodu chronicznych chorób, takich jak ataki serca, udary czy rak i bez względu na fakt, że tysiące badań już wskazały na to, że naturalne środki lecznicze (włączając terapie witaminowe) mogą uchronić przed wystąpieniem tych chorób.

Kliknij tutaj http://www4.dr-rath-foundation.org/us/summit07/index.html, aby przeczytać, jak restrykcyjne ustawy europejskie dotyczące naturalnych środków leczniczych także zagrażają wolności wyboru w USA.
Aby uzyskać więcej informacji, rozwoju kampanii na całym świecie i na temat Kodeksu Żywności (CodexAlimentarius) kliknij poniżej:
http://www.thebestofrawfood.com/codex-alimentarius.html

POLECANE INNE LINKI:
Polskie linki:
- krótkie wprowadzenie do zagadnienia
Codex Alimentarius - Chcą zabronić nam witamin i mikroelementów?
http://www.vibronika.eu/codex.htm

- film ?Esoteric Agenda? cz. 4, napisy polskie, część dotycząca Codex Alimentarius (w ujęciu 7 min: 29 sec. i kontynuacja w cz. 5)
http://pl.youtube.com/watch?v=hJospi_eMH0

- Harmonogram dla ludzkości. Wywiad z dr. Matthiasem Rathem, kwiecień 2003r. Strona internetowa:
www.dr-rath-foundation; www4.dr-rath-foundation.org/pdf-files/interview/interview_polish.pdf

- Dz.U.07.209.1518 Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie środków spożywczych specjalnego
przeznaczenia żywieniowego z dnia 17 października 2007r. Na podstawie art. 26 ust. 1 i 2 pkt. 3 ustawy z
dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. Nr 171, poz. 1225).

Zagraniczne linki m.in.:
-akcja protestacyjna w Kanadzie przeciwko projektowi ustawy zwanej C-51: http://www.stopc51.com/
-artykuły ze strony dr.J.Mercola
http://search.mercola.com/Results.aspx?q=codex%20alimentarius&k=codex%20alimentarius
- sporo informacji na temat Codex ? u i kampani przeciwko ustawom Codex -u
http://www.healthfreedomusa.org/index.php?page_id=157
- kopalnia informacji łącznie z wydarzeniami w innych rejonach świata oraz odnośnikami do dyrektyw UE.

http://www.anhcampaign.org/campaigns/freedom-health-choice
Prosimy, podziel się informacją z innymi.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY 8O


Góra
 Profil  
 

zdrowie Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 12:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 11, 2008 12:32 pm
Postów: 1
Witam !
To jest poprostu nie do uwierzenia ze cos takiego moze zaistniec !
Serdedznie pozdrawiam
Mruczka


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 5:40 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Dyrektywy są tak napisane (dużo odnośników do innych dyrektyw), że człowiekowi nie zaznajomionemu z prawem europejskim jest ciężko dojść do konkretów.

I oto właśnie IM ( korporacją ) chodzi. Podobnie z Traktatem Lizbońskim (TL): dokument ok 300 str z setkami odnośników do dyrektyw. Podobno, aby się zorientować tak do końca o co chodzi w TL. należy przeczytać ok. 8000 stron!

To samo dotyczy śr. naturalnych i żywności - przepisy są tak obszerne i zawiłe , że o celach , którym przyświecają wiedzą tylko nie liczni prawnicy i kancelarie - czyli te , które "piszą" dyrektywy na zamówienie korporacji. ( oczywiście w skrócie -zresztą proces powstawania aktów prawnych zwłaszcza tych europejskich jest tak skomplikowany , że tłumaczenie i dochodzenie tego jest zbyteczne )

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 3:46 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Co to ma znaczyć?! 8O Teraz co postanowiłem zmienić swoje życie i żyć zdrowo oni wszystko muszą utrudniać lub z tego co czytam uniemożliwiać. To co my mamy zrobić jeśli dojdzie do takiego czegoś? Gdzie sie wyprowadzić? Za morderstwo idzie sie do więzienia a stopniowe zabijanie nie jest karalne- co za paranoja! Co im z tego przyjdzie... jeszcze mało im kasy, ale po co im ta kasa skoro świat będzie niedługo tak zniszczony że nie będzie można normalnie żyć... Ta chciwość pieniędzy i władzy doprowadzi wszystkich do zguby, niestety również tych co niczemu nie zawinili.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 5:15 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Myślę że temat ten trzeba poruszyć w telewizji publicznej lub prasie bo nie wiele osób o tym wie, a dzięki telewizji lub prasie więcej osób będzie świadoma tego. Myśle ze w tv tego raczej nie poruszą choć można spróbować, prędzej w prasie gdzie szukają sensacji. W wiadomościach przedstawiane są fakty a to może im sie wydawać bzdurą. Co o tym sądzicie?

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 8:12 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Chodzi o to , że większość ludzi ma mgliste pojęcie ( 99,9 %) na tzw. tematy związane z "polityką żywności" i dotyczy to nawet osób zawodowo zajmujących się żywieniem , higienom żywienia , dietetykom a nawet naukowcy z instytutów do spr. żywienie otwierają oczy ze zdziwienia.

Zobaczcie co się dzieje w St. Zj. pod płaszczykiem rzadkich ognisk salmonelli które od czasu do czasu występują w migdałach Almond Board of California (ABC) ma ochotę podjąć decyzję aby wszystkie zbiory MIGDAŁÓW były NAPROMIENIOWANE , PASTEREYZOWANE i w inny sposób wyjaławiane czyli krótko mówiąc zostaną poprzez taką technologię TERMICZNIE ZNISZCZONE , POZBAWIONE ENZYMÓW i większej części witamin i mikroelementów a najgorsze jest to , że FDA ( czyli Food and Drug Administration ) w myśl ślepego hasła "bezpieczeństwa żywności" akceptuje i popiera takie działania.

Taki migdał nie ma nic wspólnego z SUROWYM a dodatkowo KONSUMENT nie będzie musiał być informowany o tych "niecnych zabiegach". Oczywiści można sprawdzić czy kiełkuje mocząc na noc lub dwa dni ale przecież szkoda płacić i to drogo za coś co nie odpowiada naszym wymaganiom .... ( to tylko taki mały przykładzik można podobne mnożyć na setki :oops: )

Tutaj możecie przeczytać cały art. dot. migdałów autorstwa Mike Adamsa :

http://www.naturalnews.com/021989.html

Na razie w St. Zj. przodują w podobnych kombinacjach , debaty i to ostre toczą się Kanadzie a instytucje U.E. powoli produkują prezencik dla niczego nieświadomych "KONSUMENTÓW".

Nie można być naiwnym i wierzyć ,że decydenci legalizujący podobne przepisy oraz stojące za nimi grupy nacisku nic nie wiedzą o żywieniu i nie widzą żadnych różnic pomiędzy surowego i martwym , bezwartościowym produktem.

POZDRAWIAM ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 8:37 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
W USA powszechnie sie stosuje takie metody? Bo kupowałem nie dawno systematycznie migdały (kraj pochodzenia: USA) będąc przekonany o ich zdrowotności pomijając to że są pewnie konserwowane.

Czy żywność oznaczona jako ekologiczna ale pochodzenia np USA jest więc szkodliwa? Kupowałem migdały nie ekologiczne, zwykłe. Ekologiczne rzeczy są troche droższe i są kontrolowane pod tym względem więc nie wiem.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 9:09 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Bez zbędnej paniki.
Wystarczy migdały namoczyć na noc ( np .zalać ciepłą nie gorąca wodą ) i zobaczyć czy kiełkują i jest ok.- będzie widoczny kiełek a migdały będą charakterystycznie "strzelały" podczas nocnej kąpieli. :lol:

Nie mamy wpływu na to , co producenci "podsypują " aby plony były wydajniejsze , no chyba ,że kupujemy ORGANICZNE , NATURALNE , certyfikowane produkty - ale nie wszystkich na takie stać

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 9:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3630
Dziś jedna pani handlująca na targu, powiedziała mi, że wielu naszych producentów ma uprawy ekologiczne, chociaż nie ma na to papierów. Myślę, że to jest prawda, bo pamiętam, z czasów, gdy pracowałam zawodowo jak dużo kosztuje formalne wdrożenie systemu jakości, uzyskanie certyfikatu i utrzymanie go. I jeśli wcześniej było się dobrym producentem, to wcale nie ma to wpływu na poprawę jakości, tylko podnosi ceny. Warto uzyskać certyfikat wówczas, gdy myśli się o eksporcie. Osobiście nie uważam, że jakość większości towarów, które można nabyć na targach jest dużo gorsza pod kątem eko niż towary sprzedawane z certyfikatem,w sklepach z ekologiczną żywnością, a różnice w cenach są niebagatelne. Warto więc spróbować tych tańszych też. Mam oczywiście na myśli polskie produkty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 10:35 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Komu chciałoby sie kombinować z ekologią i sprzedawać po zwykłych cenach w dzisiejszych czasach jeśli prościej jest spryskać. Gospodarstwa ekologiczne na tym zarabiają więcej więc mogą sie potrudzić by nie uzywać nawozów itd, by zwalczać szkodniki wykorzystując naturę. Ekologiczna uprawa jest trudna i wymaga doświadczenia rolnika.

Chociaż można trafić na uczciwego producenta który dla satysfakcji nie stosuje chemii i musi sie za to bardziej natrudzic i liczyc z mniejszymi zarobkami.

Można sobie poczytać o tym więcej:
http://www.biokurier.pl/archiwum/03biokurier.pdf

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 7:48 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Tak to prawda , że cały proces uzyskania jakiegokolwiek certyfikatu to żmudna procedura i dodatkowo bardzo droga i nie osiągalna dla zwykłego rolnika.

Dodatkowo naszych indywidualnych rolników - mam na myśli tych drobnych nie stać na nawozy sztuczne , które są także drogie ( jak zwykle ceny dyktuje wszechobecny przemysł chemiczny) w przeciwieństwie do "kombinatów rolniczych" , mających już przed sezonem cały szereg zamówień od przetwórców , marketów itd.

Dlatego mając własnych rolników na lokalnych targach możemy wybierać i przebierać - teraz akurat sezon więc cała gama możliwości i to w dodatku różnokolorowa.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 10:59 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Możliwe ale przed szkodnikami trzeba sie chronić jakoś i zawsze jakiś tani nawóz sie dodaje do ziemi, albo przenajmniej w większosci przypadków. Np mój wujek na wsi hoduje warzywa i od czasu do czasu musi czymś spryskać albo użyć jakieś chemii, inaczej po krótkim czasie szkodniki zniszczą uprawe albo po prostu warzywa nie chcą rosnąć. Hoduje na własny użytek.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 4:20 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Ciekawe - zobaczcie jak kwestie związane z lekami komplementarnymi załatwia się w AUSTRALII :o :

tutaj oryginalny art.:

http://www.anhcampaign.or...ds-pan-innocent
http://www.democrats.org....=5806&display=1

Po uniewinnieniu przez Sąd najwyższy NOWEJ POŁUDNIOWEJ WALII w dniu 18 kwietnia szefa firmy Pan Pharmaceuticals , JIMA SELIMA, australijscy demokraci wezwali rząd premiera Howarda do przeprosin.
Firmie tej największemu w Australii PRODUCENTOWI NATURALNYCH leków , NARZUCONO w maju 2003 r. zarząd komisaryczny po wycofaniu ze sprzedażny jej produktów na niespotykana dotąd w Australii skalę.
- NAJAZD NA LEKI KOMPLEMENTARNE , który SPOWODOWAŁ BANKRUCTWO SETEK MAŁYCH FIRM , BYŁ CAŁKOWICIE BEZPODSTAWNY - oświadczyła przywódczyni demokratów i rzeczniczka ds. opieki zdrowotnej , senator Lyn Allison.- Rząd Howarda odwrócił się plecami do bałaganu , jakiego narobił przestał zawracać sobie głowę w.w problemem.
WYCOFANO PONAD 1500 PRODUKTÓW I TO NIE DLATEGO , ŻE WYWOŁUJĄ ONE NIEKORZYSTNE REAKCJE UBOCZNE , ALE ZE WZGLĘDU NA SPEKULACJE CO DO ICH "NIEDOSTATECZNEJ JAKOŚCI".
Jim Selim został oskarżony o CAŁĄ LITANIĘ PRZESTĘPSTW , w tym o naruszenie zasad udzielonego mu zezwolenia na produkcję. Jedak ostatecznie doszło do postawienia mu w sądzie tylko dwóch zarzutów , które SĄD ODRZUCIŁ.
- BEZPRECEDENSOWE WYCOFANIE Z RYNKU MIAŁO DESTRUKTYWNY WPŁYW NA MAŁE BIZNESY i ZACHWIAŁO ZAUFANIEM SPOŁECZEŃSTWA DO MEDYCYNY KOMPLEMENTARNEJ - oświadczyła senator Alison.
- Poszkodowanym należą się co najmniej przeprosiny."

Z art z 15.08.2008. wynika, że jednak Jim Selin nie spoczął na laurach :o i SĄD FEDERALNY zasądził na jego rzecz wypłatę 55 mln.dol. odszkodowania , które musi zapłacić rząd a dokładnie Therapeutic Goods Administration ( TGA inaczej "ministerstwo zdrowia" )

tutaj więcej:
http://www.anhcampaign.or...-australian-tga

oraz KANADZIE :o :

Zobaczcie co próbowano przepchnąć w KANADYJSKIM PARLAMENCIE tzw.: ustawa "Bill C-51" oraz "Bill C-52" - BARDZO RESTRYKCYJNE UNORMOWANIA PRAWNE , które spowodowałyby , iż ok 75 % naturalnych produktów zdrowotnych stałoby się NIELEGALNYCH (Kanada), ponieważ niezgodnych z nowym prawem.:

http://www.communicationa...th_products.htm

Tutaj filmy z wypowiedziami zainteresowanych stron:
http://www.stopc51.com/

Jednak bardzo liczne protesty , wiec przed Federalnego Trybunału CALGARY w dniu 9 maja 2008 r. oraz nagłośnienie sprawy w międzynarodowych mediach nie dopuściły do uchwalenia w.w. ustaw.:

Tutaj więcej:
http://www.stopc51.com/

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 9:03 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
JEDNO JEST PEWNE - nastąpi zmiana i to dość znaczna gdy chodzi o procedurę rejestrację - państwa członkowskie mają stosować szczególną procedurę rejestracji dla ziołowych produktów leczniczych, które spełniają warunki dla tradycyjnych ziołowych produktów w szczególności tych nowych ( nie będzie to dotyczyło tradycyjnych o potwierdzonej skuteczności- PRAWDOPODOBNIE bo jeszcze nic do końca nie wiadomo ) .


Gorzej będzie z wdrożeniem dyrektyw w poszczególnych państwach członkowskich np.: Francja o bogatej i rozbudowanej tradycji gdy chodzi o fitoterapię , Polska , Niemcy ..............

Pogorszy się sytuacja małych placówek badawczych i przykładowo będą problemy z rejestracją i zatwierdzeniem nowych biogennych substancji - po prostu brak sponsora - efekt sprzedaż "pomysłu" potentatom najczęściej farmaceutycznym lub zwinięcie interesu oczywiście istnieją drogi pośrednie chociażbyśmy działalność z poza U.E.


Tutaj tekst jeszcze świeżego bo 29.9.2008 z KOMUNIKATU KOMISJI DO RADY I PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO dotyczący sprawozdania na temat doświadczeń uzyskanych w wyniku stosowania przepisów rozdziału 2a dyrektywy 2001/83/WE, zmienionej dyrektywą 2004/24/WE, w sprawie przepisów szczegółowych, mających zastosowanie do tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych Dokument na podstawie art. 16i dyrektywy 2001/83/WE - COM (2008) 584 , Bruksela, wersja ostateczna.

Tutaj możecie przeczytać całą treść komunikatu KOMISJI - warto.

http://www.e-gmp.pl/2008/10/komunikat-komisji-ue-nt-dyrektywy-200183we-dot-tradycyjnych-ziolowych-produktow-leczniczych/

Generalnie chodzi o to, że zioła, ziołowe leki i suplementy diety oraz część żywności o wartościach leczniczych ma być podciągnięta pod dyrektywy o lekach. Znaczy to, że procedury dopuszczania takich produktów na rynek będą o wiele bardziej skomplikowane i bardziej kosztowne. Co może ale nie musi oznaczać również, że przetrwają tylko wielkie firmy a małe będą musiały po prostu łączyć się .

W dodatku takie procedury trwają długo a bez zezwolenia nie będzie można sprzedawać...co może być hipotetycznie powodem do bankructwa mniejszych firm.
Poza tym działanie danego preparatu ma być udowodnione z punktu widzenia procesów chemicznych zachodzących w organizmie ludzkim (podobnie jak to się robi w przypadku leków chemicznych) a takie badania są kosztowne i to bardzo.... ( prawdopodobnie homeopatia straci swoje istnienie )

Jednak będzie szybka ścieżka rejestracji dla produktów, które istnieją na rynku od co najmniej 30 lat, w tym 15 lat na rynku europejskim.- ciekawe co się stanie z suplementami tzw.: medycyny chińskiej oraz dla sportowców np.:pochodzące z USA

Materiałów jest dużo tylko ,że większość po angielsku i co mogę dodać to, że organizacje angielskie zatrudniały znane kancelarie aby rozplątać skomplikowane i zakodowane dyrektywy unijne dotyczące tych spraw... - i znowu będzie wojenka kancelarii pr.

Ogólnie trzeba przyznać , że będą problemy z wdrożeniem zmian - to samo było w KANADZIE oraz w Australii ( tam sprawa trochę innego kalibru "odszkodowawcza") - wcześniej pisałem szerzej.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: DLA WSZYSTKICH , KTÓRYM ZALEŻY!
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 8:08 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Wreszcie koniec z oszustami którzy wciskają nam suplementy diety które w najlepszym przypadku są neutralne a wrecz mogą szkodzić. Nie ma w nich nic cennego, coś jest suplementem diety tylko dlatego że nie przeszło by badan na leki. Jest rumianek zarejestrowany jako lek i jako suplement leku, który leczy? na pewno ten który jest lekiem a ten który jest suplementem nie musi być nawet rumiankiem!!
Koniec z okłamywaniem i mamieniem nas!!
napromieniowanie czyli UV? Poczytajcie troche może o metodach sterylizacji i ch konsekwencjach a nie bijcie na alarm, aż się cisną słowa na usta żeby niektórzy troche więcej poczytali, pouczyli się.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności