Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 4:33 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: czy to przez stres??
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 7:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 23, 2008 7:50 pm
Postów: 1
od pewnego czasu mam problemy z układaem trawiennym. czuje ból oraz ucisk zaraz po jedzeniu z lewej strony brzucha oraz mdłości. mam dużo obowiązków oraz stresu czy mój organizm może tak zareagować?? często jestem napieta ale takich objawów nigdy nie miałam.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: czy to przez stres??
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 8:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 28, 2008 7:51 pm
Postów: 6
Miejscowość: warszawa
Witaj,
Bardzo możliwe, że w ten sposób organizm wysyła ci sygnały, że ma dość stresu.Lepiej nie bagatelizować tego, tylko mu pomóc.Stres faktycznie potrafi zdziałać spustoszenie w naszym organizmie i spowodować liczne i poważne problemy ze zdrowiem.Niestety czasy, w których żyjemy obfitują w sytuacje stresujące i ciężko jest ich czasem uniknąć.Warto zadbać o swój organizm zanim wydarzy się coś naprawdę poważnego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: czy to przez stres??
PostWysłany: Sob Paź 02, 2010 4:11 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Bóle i ucisk brzucha to może być rzeczywiście reakcja organizmu na stres na skutek skurczu mięśni brzucha. Można sobie z tym radzić na dwa sposoby: na drodze naturalnej i za pośrednictwem farmakoterapii. Na początku polecam wypróbować następującą mieszankę ziołową:

Owoc kopru włoskiego 30g
Owoc anyżu 30g
Korzeń kozłka lekarskiego 20g
Liść melisy 20g

Zioła należy zmieszać ze sobą i wziąć 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku. Odstawić do naciągnięcia na 10min. Pić ciepły napar wieczorem.
Na dolegliwości pokarmowe także na te na tle nerwowym pomaga pita codziennie herbata z mięty (Mentha piperita decoct). Ważne żeby była ona ciepła, albowiem ciepło działa przywspółczulnie i łagodzi objawy spastyki przewodu pokarmowego.
Jeśli to nie pomoże proponuję zażywać 2x dziennie preparat NOSPA lub NOSPA forte, który działa silnie rozkurczowo na mięśnie brzucha i skutecznie eliminuje dolegliwości.
Na koniec radzę zmniejszyć swoje obowiązki i chociaż raz dziennie wybrać się na uspokajający spacer po parku.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 99 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności