Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 9:18 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co jest dobre na nerki i wątrobę
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:03 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Czasem jak wezmę głęboki oddech to czuje rozrywający chwilowy ból w okolicach nerek.

Czasem czuje że coś mnie drapie raz z prawej raz z lewej strony żołądka- podejrzewam wątrobe.

Co możecie mi doradzić na poprawe funkcjonowania tych narządów? Wiem że na wątrobe dobre są buraki- sok z nich. Czy dobrze jest taki sok pić z marchwiowym 1:1 ? Marchew z tego co czytałem też może obciążać wątrobe (karoten), może nie pić soku z marchwi? A co na nerki?

Dodam że mam grupę krwi 0 rh+.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Co jest dobre na nerki i wątrobę
PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 12:13 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Spróbuj masować minimum dwa razy dziennie nerki, wątrobę i żołądek. Jest to bardzo skuteczny, chiński sposób na utrzymanie ich w dobrej kondycji (przytoczyłam te ćwiczenia na swoim poście, bo mnie bardzo pomogły i nadal je stosuję z pozytywnym skutkiem). Warto jest też unikać pewnych produktów (tzw. ciężko strawnych i z konserwantami oraz wszelkiej maści leków, nienaturalnych witamin i suplementów). Buraki i marchew należą do obojętnych dla grupy 0, ale na pewno coś dają. Na nerki -słyszałam, że dobrze wpływa ranne picie wywaru z ok. połowy pietruszki (przygotowanego wieczorem). Czasami też pomaga pas ocieplający.

Powodzenia :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co jest dobre na nerki i wątrobę
PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 9:27 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Dzięki, poczytam o tym masowaniu. Nie jem suplementów, tabletek, nie smażę, nie jem słodyczy. Czy jedzenie często produktów bogatych w krzem np kaszy jaglanej i gryczanej może źle wpłynąć na nerki?

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co jest dobre na nerki i wątrobę
PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 10:04 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Nie wiem na co mogą zaszkodzić, ale...zarówno proso jak i kasza gryczana we wspomnianych już dziś też, książkach kierunkowych przechodzą dla grupy krwi 0, do kategorii dozwolone rzadko (maksymalnie 2 razy w miesiącu), więc lepiej się do nich nie przyzwyczajać za bardzo, chociaż nie są tak bardzo szkodliwe jak wyroby z mąki pszennej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co jest dobre na nerki i wątrobę
PostWysłany: Śro Paź 15, 2008 6:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 15, 2008 6:03 pm
Postów: 3
Teraz warto jeść (jeden raz dziennie lub max. 3/tydzien) sałatkę z czarnej rzepy, wzmacnia wątrobę przed obciążającą zimą.
Jako ciekawostka. m.in. z rzepy robi się Rapacholin (tabl. na wątrobę).

Uwaga! Rzepa podnosi ciśnieni krwi, może wywołać wzdęcia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co jest dobre na nerki i wątrobę
PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 5:22 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Nerki i wątroba (renes et hepar) to dwa narządy odtruwające nasz organizm z toksyn. Dlatego ważne jest, aby o nie dbać i to codziennie.
Na regenerację wątroby polecam wypijać codziennie pół godziny przed śniadaniem następującą miksturę: w pół szklanki ciepłej wody rozcieńczamy 2 łyżki oleju słonecznikowego (oleum Helianthi) lub oliwy z oliwek (oleum Olivei), sok z pół cytryny (succus Limoni) oraz 2 łyżeczki płynu Cholesol lub 30 kropli preparatu Solaren. To powinno wspomóc narząd i poprawić jego funkcjonowanie.
Sok z jabłek, własnej produkcji, wypijany po 2l dziennie przez 2 tygodnie powinien oczyścić wątrobę i przewód pokarmowy z odkładających się złogów.
W diecie dobrze jest spożywać buraki, marchew, rzodkiewkę, kapustę, koper włoski, seler, pietruszkę oraz karczochy.
Na poprawę pracy nerek polecam następującą mieszankę ziołową:

Ziele nawłoci 30g
Ziele skrzypu polnego 20g
Liść brzozy 20g
Liść pokrzywy 15g

Zioła zmieszać i wziąć 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku. Odstawić do naciągnięcia. Pić ciepły napar rano i po kolacji. Uwaga, napar działa moczopędnie więc lepiej nie pić go na noc. Wspomaga on pracę nerek i oczyszcza narząd.
Pomaga też stosowanie preparatu stałego o nazwie Urosept po 2 drażetki 2x dziennie. Preparat jest pomocny szczególnie w stanach zapalnych nerek.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 97 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności