Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 3:44 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 1:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 23, 2008 1:04 pm
Postów: 4
Witam,

piszę na forum bo liczę że ktoś z tu obecnych wcześniej spotkał się z czymś podobnym.

Miało to miejsce parę tygodni temu, egzaminy, nie wyspany byłem, wypiłem dwie kawy, potem wracałem z krakowa do domu i w drodze poczułem się tak źle że wysiadłem z pociągu na najbliższej stacji i wezwałem pogotowie bo miałem dziwne uczucie od strony serca w klatce piersiowej odraz problem z oddechem, jakby nie łapał powietrza. W szpitalu zdiagnozowano hipokaliemię z przyczyną STRES. Wróciłem do domu, 2 następne dni to samo, skoki ciśnienia jakby, uderzenia temperatury, jak chciałem zasnąć myślałem że spadam, ogólna słabość w mięśniach, 'niby' drętwienie, ciarki w np. lewej ręce, czy palcach prawej stopy. Byłem u lekarza rodzinnego, badania krwi zrobione, wyszło że jestem zdrowy, lekarz osłuchał serce płuca mówi że ok. A mnie się to powtórzyło parę dni temu i dziś w nocy, co prawda nieco lżejszy atak, ale mimo wszystko niepokoi.
Stąd moje pytanie, co może być przyczyną? Czy faktycznie stres?(studia) Może komputer? Przyznaje że siedzę przed nim za dużo zdecydowanie. Brak ruchu?
Aha mam 24 lata, nigdy wcześniej coś takiego się nie działo.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 2:20 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Na mnie stres zazwyczaj działał pozytywnie. Dawno temu, właśnie w czasie studiów zdarzało mi się doświadczać pod wpływem stresu czegoś w rodzaju olśnienia (wydawało mi się , że mam całkowitą pustkę w głowie, a naraz wszystko mi się przypominało). Ale:

Stres nas zabija !

Artykuł o takim tytule przeczytałam w Fakcie 10 stycznia 2006r. Artykuł mówił o nowym odkryciu australijskich naukowców z Instytutu Medycznego w Sidney. Ponoć morduje nas białko o nazwie neuropeptyd Y, które jest produkowane przez nasz organizm w gigantycznych ilościach, gdy się denerwujemy. Wynika z tego, że musimy dokładać starań, by nie denerwować się byle czym, no i nie denerwować też innych. W/g dr D'Adamo autora diet zgodnych z grupą krwi, właściciele gr krwi B są bardzo nerwowi (prawie jak właściciele gr krwi A), ale ich organizm potrafi sobie doskonale radzić z rozładowaniem stresu, a więc denerwują się często i bardzo, ale szybko im to przechodzi. Ponoć najlepsza jest w tym względzie metoda wizualizacji (no i oczywiście dieta zgodna z grupą krwi). Właściciela grupy krwi 0, potwierdzam to z własnego doświadczenia, dużo trudniej zdenerwować, ale jak już się zdenerwuje...długo nie może się uspokoić. Napisz jaką masz grupę krwi i co jadasz, może warto to zweryfikować, pod kątem Twojej grupy krwi. W szpitalu raczej Ci tego na razie nie poradzą, ale może będziesz miał szczęście i spotkasz lekarza rodzinnego o ponadprzeciętnej żądzy skutecznego leczenia, on to potwierdzi. A swoją drogą nie powinny gazety używać takich tytułów...dużo lepszy byłby : Walczmy ze stresem !

Pozdrawiam z Wołomina :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 5:06 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Witam Aoetje !!!

Aoetje stres stresem ale napisz ile kawy pijesz dziennie i czy - co dziennie ?

Nawet na tym forum ludzie uwielbiają słuchać dobrych wiadomości o swoich złych nawykach.

Negatywny wpływ kofeiny na pracę serca i układ krążenia już dawno został zdiagnozowany , udokumentowany i udowodniony - oczywiście chodzi o dawkę i dla każdego będzie ona inna a naśladowanie czegoś , co podaje Adamo nie jest dobrym rozwiązaniem gdy chodzi o kofeinę .

Kofeina to miecz OBOSIECZNY!!! POZYTYWY I NEGATYWY.
Przemysł przetwórczy kumulujący olbrzymie zyski z przetwarzania naturalnych ziaren kawy opiera swoje istnienie tylko na uwypuklaniu jej cech pozytywnych robiąc bardzo wiele szkody nic nie świadomym konsumentom , a pomija jej wiele negatywnych skutków.

Pamiętaj działanie kofeiny jest bezpośrednio sprzężone z magnezem zgromadzonym w organizmie i działa tylko i wyłącznie w obecności mg. , pobierając ów pierwiastek z org. dlatego tak ważne jest dostarczanie go z produktami żywnościowymi .

Także potas , sód i wiele innych cennych pier. jak m.in. wapń po prostu "ucieka" z organizmu.

piszesz:
"ogólna słabość w mięśniach, 'niby' drętwienie, ciarki w np. lewej ręce, czy palcach prawej stopy"

Prawdopodobnie są to przyczyny niedoboru potasu oraz magnezu istnieje duże ryzyko niedoboru sodu lub zaburzony stosunek sodu do potasu.

Właśnie jednym z negatywnych działań jest wypłukiwanie w.w. pierwiastków - doraźnie na TWOJE "dolegliwości " mogę zaproponować preparat ASPARAGIN -Preparat złożony zawierający jony potasu i magnezu oraz aminokwas biorący udział w metabolizmie tkanki nerwowej.Ma wielorakie zastosowanie m.in:niedobory magnezu, stany przemęczenia,nerwice mieszane, choroba wieńcowa oraz w zapobieganiu i leczeniu zawału mięśnia sercowego, zaburzenia snu i koncentracji. Koszt to tylko ok. 4-5 zł i mogę tylko nadmienić ,że jest szeroko stosowany nawet przez sportowców gdzie ucieczka w.w pierwiastków jest znaczna.

Długofalowo to m.in ; dobrze zmiksowane świeże , surowe warzywa.

Możesz zrobić odpowiednie testy na elektrolity.

Oczywiście życzę dużo zdrowia i powrotu do równowagi!!! :o

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 9:07 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 23, 2008 1:04 pm
Postów: 4
Tesa, właśnie jestem po wizycie u lekarza rodzinnego, dostałem skierowania na badania, zrobiono mi ekg, i niby nic bardzo złego nie ma ale jakieś coś jest, lekarka mówiła że będzie konsultować z kardiologiem. Teraz pytanie czy jest to wynik niedoboru pierwiastków jakichś czy niestety problemów z sercem.
Krzysztof - kawy nie pijam praktycznie. W wyjątkowych sytuacjach, raz na 3 miesiące.
A wiecie że nawet swojej grupy krwi do tej pory nie znam? Nie było okazji sprawdzić, ale dopytam tym razem przy badaniach.

Dzięki za komentarze i uwagi :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 12:30 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Witam!

To zrób test na gr. krwi i do boju !!!

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 2:51 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Krzysztof napisał:
Cytuj:
To zrób test na gr. krwi i do boju !!!


Dodam, poproś też, żeby oprócz grupy krwi, zrobili Ci test na grupę Lewisa. Może zrobią. Jeśli robią we Wrocławiu, może i u Ciebie. Jeśli wyjdzie Le a-b+, będzie znaczyło, że jesteś wydzielaczem. Przeczytaj też wątek WYDZIELACZE-NIEWYDZIELACZE. Jak zaczniesz jeść zgodnie ze wskazówkami D'Adamo, przekonasz się, że szybko Ci się polepszy.

Pozdrawiam z Wołomina :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 4:26 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 23, 2008 1:04 pm
Postów: 4
Witam,

już po badaniu krwi, moczu, wyszło generalnie że lekarka jeszcze nie wie co jest, ale że na pewno mam za gęstą krew.
Byłem jeszcze dziś na prześwietleniu płuc ze względu na uczucie ciężkości w klatce piersiowej, ekg ma kobieta konsultować z kardiologiem, bo niby coś tam niewielkiego wykryła. Z tymże jeżeli miałem wtedy niski potas, a on jest od prawidłowej pracy serca między innymi to cóż to za wynik ??
No nie wiem, dowiem się jutro czegoś więcej, może ktoś z Was wie co może być przyczyną gęstej krwi?

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 5:23 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Z książek D'Adamo wiem, że najrzadszą krew mają właściciele grupy krwi 0 (grożą im krwotoki). Najbardziej gęstą krew i jest to normalne dla niej, mają właściciele grupy krwi A i AB. Są oni potencjalnymi kandydatami do zachorowania na którąś z chorób sercowo-naczyniowych. Przeważnie stan ich się pogarsza, jeśli jedzą z upodobaniem niewskazane dla nich produkty. Można to sprawdzić przy pomocy testu moczu na gnicie jelitowe (INDICAN), ale chyba w Polsce tego testu nie robią. D'Adamo napisał kierunkową książkę z serii "zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi" w celu wspomagania leczenia takich chorób. Są w niej wykazy produktów posiadających własności bardzo korzystne, korzystne , obojętne dozwolone często, obojętne dozwolone rzadko (2 razy na miesiąc) i produkty, których należy unikać, w odniesieniu do poszczególnych grup krwi. Na wszelki wypadek, warto to przeczytać samemu, bo raczej nie jest to jeszcze wiedza powszechnie znana w Polsce .

Pozdrawiam z Wołomina :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Śro Lis 26, 2008 4:35 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 23, 2008 1:04 pm
Postów: 4
No i co jestem po wizycie, płuca ok, serce - drobne wady wrodzone, lekarka rodzinna twierdzi że nic z tym się nie robi, gęstą krew mam, powiedziała że mam wiedzieć że mam poliglobulie czy coś, w razie jakby mnie tam ktoś gdzieś badał.

No ale mnie dalej kłuje w okolicach serca lekko, ogólnie czuje się lekko zmęczony, właśnie wróciłem ze spaceru, wcale nie czuje się lepiej... Nie jest też tak że czuje się tragicznie, ale dyskomfort jest, a na dodatek jest uciążliwy.

Znalazłem na tej stronie http://www.krewniacy.pl/?action=showArticle&id=328 informacje ogólnie o taki problemach jakie mogą być z niedokrwistością czy nadkrwistością. Co ciekawe czytają opis niedokrwistości wszystko objawy pasują do moich co w ogóle jest paranoją bo mam podobno więcej czerwonych krwinek :]

Moją uwagę zwróciła natomiast czerwienica prawdziwa - skoro mam nadkrwistość - otóż część z opisanych tam objawów niepokojąco pasuje do moich(przekrwienie spojówek, zaczerwienienie[na ile jestem w stanie logicznie to zdiagnozować, ale zauważyłem to właśnie ode pewnego czasu], bóle i zawroty głowy[zdarza się od czasu do czasu], zaburzenia widzenia[minimalne zaburzenia ostrości obrazu, rzadkie i podejrzewam wynika z dużej ilości przed kompem], duszność spoczynkowa[nie wiem czy dobrze interpretuje ale no przez ostatnie dni kładę się spać i 3 godziny nie mogę zasnąć bo mam dziwne wrażenie jakbym miał problem z oddychaniem], zadyszka wysiłkowa[przejdę 500 m mam zadyszkę, choć to też zależy od dnia, ale kiedy łapie mnie taki dziwny stan jak ja to zwę spadkiem potasu, zadyszka na dzień dobry], bóle typu wieńcowego [nie wiem czy dobrze to rozumie, ale jak mnie od tygodnia kłuje w sercu, mam takie wrażenie jakby żyła w lewej ręce mnie cały czas bolała to podejrzewam że się kwalifikuje], zaburzenia przewodu pokarmowego [ w chwilach stresowych pojawia się czasem biegunka, ogólnie mam czasami takie wrażenie jakby coś tam się działo, ale nie jest to nic tak uciążliwego]. Wymieniona tam w artykule poliglobulia i jej objawy również w dużej części podobnie.

Teraz pytanie czy ja po prostu już przesadzam? Mam szczerze mówiąc ochotę wybrać się do prywatnej kliniki czy coś, bo nie podoba mi się podejście lekarza rodzinnego, który mam wrażenie woli uznać że panikuje, i doradza mi walkę ze stresem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 10:58 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
KOmputer mój drogi komputer jest przyczyną w duzej mierze i brak ruchu, nie ma co u siebei strasznych chorób szukać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Pon Gru 01, 2008 12:44 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Ps kłócie za mostkiem to nie jest ból wieńcowy, wieńcowy to takie uczucie jakby słoń siadł ci na klatce piersiowej, duszocy, tłamszący.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Pon Gru 01, 2008 8:05 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Mam nadzieje ze kolega autor jeszzce odwiedza to forum, przemyśłałem na spokojnie te objawy, nie jestem lekarzem i nie wolno stawiac mi zdjagnozy ale takie objway jak bardzo szybkie męczenie, uczucie osłąbienia, nagłych epizodów jakby "umierania" połączone ze strachem, czerwienica to objawy choroby niedokrwiennej serca, jeśłi jeszzce pan nie był prosze zgłosić sie do kardiologa , niech zrobi EKG echo serca, to nie jest choroba Pana wieku, ale zdarza się.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Śro Mar 11, 2009 3:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 11, 2009 3:42 pm
Postów: 4
Miałam podobne objawy.
Ból w klatce piersiowej lub nad sercem, drętwienie lewej ręki, prawej bardzo rzadko, osłabienie i senność.
EKG miałam w normie, lekarz stwierdził niedobór potasu.
Przypisał potas w tabletkach i wszystko wróciło do normy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Śro Mar 11, 2009 9:49 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Skutecznie uzupełniać potas można też jedząc odpowiednie dla swojej grupy krwi warzywa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Spadek potasu - przyczyna nieznana
PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 4:24 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Wiele minerałów i witamin jest wydalane z organizmu razem z moczem. Do ich wypłukiwania przyczyniają się używki takie jak mocna czarna herbata, kawa, czy alkohol. Tak samo jak używki działa też silny stres. W Twoim przypadku należy uzupełnić nie tylko potas, ale również magnez i wapń, a także witaminę B.
Aby uzupełnić potas (Kalium), który ureguluje pracę serca, należy spożywać pomidory, fasolę i kaszę gryczaną, tam po prostu jest go najwięcej.
Aby uzupełnić magnez (Magnesium), który odstresuje, należy spożywać kaszę gryczaną, kapustę, sałatę, natkę pietruszki, por oraz szpinak i inne warzywa liściaste.
Aby uzupełnić wapń (Calcium), który ma bezpośredni wpływ na skurcze mięśnia sercowego, należy spożywać sardynki, kapustę oraz produkty mleczne.
Aby uzupełnić witaminę B, szczególnie witaminę B6 (Pirydoksynę), która ma wpływ na przyswajanie magnezu należy spożywać pieczywo wieloziarniste, kasze gruboziarniste, ryż niełuskany, wafle ryżowe, kapustę, sałatę i seler.
Na uregulowanie pracy serca polecam Krople nasercowe (Guttae cardiaca) z wyciągiem z konwalii (Convalaria mayalis).
Takie samo działanie jak Krople nasercowe ma preparat w tabletkach Neomag cardio z wyciągiem z głogu (Crataegus comunis extractum), witaminą B6 oraz potasem i magnezem. Preparat przyjmuje się po 1 tabletce dziennie. To kompleksowa ochrona serca i układu krążenia.
Na zbyt gęstą krew polecam czosnek (Alium sativum), który spożywany codziennie po 1 ząbku rozrzedzi krew i unormuje jej ciśnienie.
To wszystko co mogę zaproponować. Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 103 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności