Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:50 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: opuchnieta powieka
PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 7:06 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 24, 2008 6:34 pm
Postów: 2
Od 8 miesięcy mam problem z okiem.najpierw ropiało i było czerwone.Leczone, różnym kroplami, masciami poprawiło się.Jednak jest ciągle spuchniete, powieka górna opada, oko śluzuje się szczególnie gdy jest zmęczone, powieka opada wtedy.Jest wyrażnie węższe.Widzenie nie pogorszone.Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Nie wiem co mam robić?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: opuchnieta powieka
PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 11:26 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Wojtek :D

Po pierwsze nigdy nie mów mam problem z...(nawet tak nie myśl !). Zmieniaj to w głowie na formę walczę z...
Przejrzałam, różne książki, ale nic podobnego do Twojego przypadku nie znalazłam. Opuchnięte powieki (od dołu) często świadczą o złej pracy nerek. Puchnięcie, może być też spowodowane alergią (może używasz lupy). W takim przypadku trzeba zlokalizować alergen i unikać z nim kontaktu. A może jest to wynik wcześniej stosowanych (miejscowo) leków. O opadającej powiece gdzieś czytałam, ale jeszcze nie przypomniałam sobie gdzie. U mnie w domu do utrzymania oczu w dobrym stanie używamy okładów z rumianku. Na ogół pomagają. Nie napisałeś czy odwiedziłeś różnych lekarzy, czy tylko jednego. Czasami, niestety mamy do czynienia z błędną diagnozą. Może być ona spowodowana niedostarczeniem lekarzowi istotnych informacji , jeśli on sam o nie nie zapyta. Zastanów się, czy mogłeś mieć wcześniej jakiś mechaniczny uraz (np. kontakt z drobinkami światłowodów). Ciekawi mnie też, czy wiesz jaką masz grupę krwi i czy już sprawdziłeś, czy aby z wielkim upodobaniem nie jadasz od dawna czegoś, co może modyfikować Twój organizm w kierunku jakiejś choroby (jeśli znasz swoją grupę krwi, możesz to sam sobie sprawdzić na stronie dadamo.com). Niestety, na razie, w większości przypadków nie wiadomo jaką chorobę można sobie wyhodować jedząc nie to, co lubi nasza grupa krwi (z książek D'Adamo można się jednak trochę w tym względzie dowiedzieć). O światłowodach napisałam, bo mojej koleżance kiedyś wbił się w palec taki kawałeczek, którego nie było widać. Walczyła z opuchnięciem i bólem przez blisko rok, nie wiedząc co się dzieje. Kiedyś obejrzała to miejsce pod mikroskopem i doznała olśnienia. Wyciągnęła sobie sama pod mikroskopem ten kawałeczek i miała odtąd spokój. Podczas spawania światłowodów (lub innych kontaktów ze światłowodami) powinno się każdą drobinkę umieszczać w przeznaczonym do tego celu pojemniku.

Pozdrawiam z Wołomina :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: opuchnieta powieka
PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 12:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 24, 2008 6:34 pm
Postów: 2
Dziekuję,myślę bardzo pozytywnie o tobie :D
Tak byłem u kilku okulistów i rozłożyli ręce po leczeniu.Była sugestia nawet o kierunku neurologicznym i zamierzam pójśc tym tropem niebawem.Najlepsze albo najgorsze jest to,że jest to 1 oko a nie oba?więc alergia jak sądzę odpada.
Uraz mechaniczny? nie wiem raczej nie,ale who knows? szukam dalej, dzięki bardzo za twój czas.

Pozdrawiam

Wojtek z Gdyni / Torunia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: opuchnieta powieka
PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 12:52 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Podkreślę jeszcze raz , nie ignoruj zasad wspomagania leczenia przy pomocy jedzenia zgodnego ze swoją grupą. Kierunek neurologiczny też mi przyszedł do głowy, ale.... wszystkie leki działają na jedno, a szkodzą na wiele innych rzeczy. Lepiej osiągnąć dobry stan organizmu minimalizując ich ilości. W tym właśnie pomaga nam teoria D'Adamo. To działa, potwierdzam. Sprawdź też chociażby wyniki testu na pierwszej stronie dadamo.com. Wiele schorzeń neurologicznych ma często "swoje korzenie" w złym stanie poszczególnych odcinków kręgosłupa. A i kręgosłup można sobie w dużym stopniu zregenerować przy pomocy odpowiednich ćwiczeń...Przeczytaj, jak będziesz miał chwilę, 3 stronę "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia" :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: opuchnieta powieka
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 11:02 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Ropienie wskazuje na stan zapalny, nadkażenie bakteryjne, nie zatarłeś sobie czymś oka? Może usg oka?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności