Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ból nadgarstka
PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 3:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 05, 2008 3:23 pm
Postów: 2
Witajcie, mam problem i potrzebuję waszej pomocy. Równo 2 tygodnie temu zrobiłem sobie coś w prawy nadgarstek ? nie mam pojęcia co to mogło być; nie podnosiłem ciężkich rzeczy, nie biłem się, nigdzie nie upadłem, na siłowni teraz nie ćwiczę(za duże ciężary). Mogę niby ruszać nadgarstkiem ale jak ?ułożę? dłoń w pięść a potem kostkami do góry to mnie boli a jak do tego przekręcę w lewo to mnie boli jeszcze bardziej. Wyciąłem sobie ze starej za małej bluzy kawałek rękawa, wyciąłem miejsce na kciuk no i powstała taka jakby rękawica od łokcia do dłoni. Kilka dni z rzędu smarowałem tą ręką (długo wcierałem) maścią chłodzącą a potem na całą no zakładałem ?rękawicę? i bez zmian. Potem smarowałem grzejącą maścią i zakładałem ?rękawice? na noc ? też nie pomogło. Co mam z tym zrobić? Jaką maść zastosować? Może coś innego? Pomocy, to jest bardzo uciążliwe. Pozdrawiam

Ps. Jestem chłopakiem i mam 15 lat.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 3:31 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Do ortopedy migiem! Wizyta u lekarza ani cie kosztować nie będzie,anie boleć. Możesz wcześniej iść do rodzinnego. Jak ci się ręka zdeformuje bedziesz sobie w twarz i tą rękę pluł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 5:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj pacoxXx na naszym forum :D

Skoro już męczysz się z tym dwa tygodnie, to jesteś bardzo cierpliwy i wytrzymały. Ponieważ nie wiadomo, czy dostaniesz się szybko do jakiegoś dobrego lekarza, możesz jeszcze sprawdzić jak podziała na Twój nadgarstek okład z maści ichtiolowej. Uważaj bo bardzo brudzi i nie można tego odeprać. Ten sposób jest skuteczny na pewno w przypadkach czegoś w rodzaju "przepracowania" stawu, a w takim jak Twój przypadku, nie wiem, na pewno nie zaszkodzi. Można użyć maści ichtiolowej, choć powinno się mieć 1% roztwór, podgrzać go, nasączyć kawałek waty, przyłożyć jako okład, przykryć folią, lekko zawinąć np. bandażem elastycznym na kilka godzin (np. na noc). Po tym czasie na ogół nic już nie boli , tylko trzeba domyć miejsce po kompresie. W rodzinie sprawdziliśmy to wielokrotnie. Sposób ten był tajemnicą nieżyjącego już doktora, który kiedyś pracował w gabinecie, w mojej firmie. Roztwór był robiony w aptece na receptę. W przypadku skręceń, gdy jest staw spuchnięty, ale ruchomy, jak nie wiesz, trzeba przyłożyć, też koniecznie na parę godzin, kompres z altacetu . I jeszcze jedno, sprawdź, czy na nadgarstku, po jego zewnętrznej stronie nie pojawiła Ci się mała "kulka". Mnie dawno temu, jak tylko zaczęłam pracować, przydarzyło się też coś podobnego jak Tobie, ale towarzyszyła temu wystająca kulka. Poszłam oczywiście do przychodni specjalistycznej. Doktor zrobił mi w tę kulkę zastrzyk, miała zmięknąć i zniknąć, ale czekał mnie jeszcze drugi zastrzyk nie pamiętam po dwóch, czy po czterech tygodniach. Niestety nic to nie dało. Kolega z pracy pokazał mi na swoim ręku, jak potrafi sobie z tym radzić(nauczył się w wojsku). Zaczął się śmiać, że jak nie można jej wstawić na swoje miejsce, to trzeba się uderzyć. Nie wierzyłam mu, ale jak wciąż mi nie przechodziło, wreszcie uderzyłam w ścianę i...nic, a za kilka godzin patrzę i już po wszystkim. Podobną przygodę przeżyła moja koleżanka, przy czym ona nie skończyła z tą kulką (z płynem między stawowym)tak jak ja, ale przewracając się na śliskiej ulicy. Tak się uderzyła , że też jej ta kulka (zresztą sporo większa od mojej) zniknęła. Nie wiem, czy to się często zdarza, takie przypadki znam z autopsji. Czasami takie dziwne bóle w jakimś stawie pojawiają się od kręgosłupa, trzeba więc to też brać pod uwagę. Jeśli masz grupę krwi 0 albo A pamiętaj, że nie służą Ci ziemniaki. Mój starszy wnuczek (grupa krwi 0) dopóki jadł ziemniaki miał wokół stawów żółtawe plamy, wyglądało to, jakby wciąż się przewracał...Może coś z tego co napisałam kiedyś komuś się przyda.
Życzę Ci zdrowia i małej kolejki do specjalisty :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 6:28 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Nie bede komentował powyższych rad, tylko napisze ze te metody mogą tylko wspomóc ale nie zastąpić wizyty u specjalisty!! Musisz iść do lekarza bo źle się to może skończyć!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 8:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 05, 2008 3:23 pm
Postów: 2
Po pierwsze to bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Przez tydzień nie ćwiczyłem. Z ręką się polepszyło. Dzisiaj dorwałem się do robienia pompek no i znowu mnie zabolało. Jeżeli przez ten tydzień mi nie przejdzie to pojadę do ortopedy. Przez najbliższy tydzień chciałbym "podreperować" mam rękawicę do ogrzewania(tłumaczyłem wam co to), rękawicę skórzaną z usztywnianym nadgarstkiem do ćwiczeń, końską maść chłodzącą, grzejąca, fastum, altacet. Czym smarować? Co zakładać? Bardzo proszę o odpowiedzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 7:25 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam pacoxXx :D
Co słychać? Przypomniałam sobie o Tobie , gdy poszłam po leki dla swojej mamy i zobaczyłam w przychodni dużo młodych osób, które głośno narzekały na swój stan zdrowia. Kiedyś, to było domeną starszych...Już się przekonałeś, że z ćwiczeniami to na razie trzeba odpuścić. Szkoda , że nie zdecydowałeś się na ten brudzący sposób...bo wydaje mi się, po tym co napisałeś, że by Ci pomógł (maść ichtiolowa jest dostępna w aptece i jest tania). O końskiej maści też słyszałam dużo dobrego.
Całkowite ustąpienie efektów kontuzji (której nabawiłeś się niepostrzeżenie) trwa niestety długo...i nie trzeba "drażnić" tego miejsca. To znaczy trzeba obciążenie zwiększać delikatnie. Czy Ci ulży rozgrzewanie, czy powoduje ono dyskomfort najlepiej przekonać się samemu. Doświadczalnie. Pozdrawiam, życząc miłych Świąt Bożego Narodzenia :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 3:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Twoje schorzenie nosi nazwę zespołu cieśni nadgarstka. Choroba polega na ucisku nerwu pośrodkowego ręki (nervus medianus mani) w kanale nadgarstka (canalis carpi) przez mięśnie zaopatrujące przedramię i rękę. Zwykle dzieje się tak po nadwerężeniu nadgarstka poprzez pracę na komputerze lub grę na pianinie itp wtedy, gdy nadgarstek jest w jednej pozycji przez dłuższy czas.
Wystarczy oszczędzać nadgarstek i nie układać go w jednej i tej samej pozycji, a ból powinien ustąpić samoistnie. Jeśli nie, koniecznym stanie się prosty zabieg chirurgiczny w celu uwolnienia kanału.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 3:18 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Być może przyczyna bólu nadgarstka był także brak odpowiedniej rozgrzewki przed ćwiczeniami,to częsty błąd jaki popełniamy. Jeżeli nie przechodzi to po prostu idź do lekarza i niech zbada nadgarstek.

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 1:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2012 7:20 pm
Postów: 2
dany10 napisał(a):
Witam. Twoje schorzenie nosi nazwę zespołu cieśni nadgarstka. Choroba polega na ucisku nerwu pośrodkowego ręki (nervus medianus mani) w kanale nadgarstka (canalis carpi) przez mięśnie zaopatrujące przedramię i rękę. Zwykle dzieje się tak po nadwerężeniu nadgarstka poprzez pracę na komputerze lub grę na pianinie itp wtedy, gdy nadgarstek jest w jednej pozycji przez dłuższy czas.
Wystarczy oszczędzać nadgarstek i nie układać go w jednej i tej samej pozycji, a ból powinien ustąpić samoistnie. Jeśli nie, koniecznym stanie się prosty zabieg chirurgiczny w celu uwolnienia kanału.
Pozdrawiam


Moja mama się tego nabawiła w pracy. Cholernie nieprzyjemne i utrudniające życie. A ja za to, mam łokieć tenisisty :x


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 1:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2012 7:20 pm
Postów: 2
A propos, może znacie jakieś sposoby na ominięcie kolejek do rejestracji...Telefonicznie też nie mam szans, bo ortopedzi w moim mieście są oblegani!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 11:56 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
Spróbuj internetowej formy rejestracji,wiem że niektóre przychodnie udostępniają coś takiego. Skąd dokładnie jesteś? W kwestii nadgarstka,to nadwyrężenie spowodowane brakiem rozgrzewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 3:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 17, 2015 2:45 pm
Postów: 8
Tanio, skutecznie, anonimowo, a przede wszystkim bez kolejek - tak mogę podsumować moją wizytę w wirtualnym gabinecie, który znalazłam na stronie Znamtenbol.pl. Po wpisaniu swoich objawów, inteligentny system ekspercki zdiagnozował mój problem i wybrał dla mnie najlepsze ćwiczenia wideo. Dzięki nim odzyskałam dawną sprawność, a ból minął. Polecam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 10:53 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 13, 2015 1:37 pm
Postów: 6
Miejscowość: Warszawa
Polecam badanie nadgarstka rezonansem magnetycznym, które przeprowadzamy w naszym warszawskim Centrum Rex Medica. Głównymi wskazaniami do jego wykonania są zmiany pourazowe. Dzięki badaniu ocenić można stan aparatu więzadłowego i ścięgien, obecność płynu w jamie stawu, złamania, przemieszczenia, obrzęki kości, a także inne zmiany niewidoczne na zdjęciu rentgenowskim.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 12:52 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 24, 2015 4:15 pm
Postów: 5
Z nadgarstkami miałam sporo problemów. Miało to związek z moją pracą. Najpierw przeanalizujmy Nasze codzienne życie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból nadgarstka
PostWysłany: Śro Paź 07, 2015 8:44 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
W tym konkretnym przypadku to akurat wydaje mi się,że autor po prostu nadwyrężył nadgarstek i stąd ten uciążliwy ból,który nie wynika ze stylu i rodzaju wykonywanej pracy. Daj znać czy byłeś na badaniu oraz czy w chwili obecnej wszystko jest w porządku,będziemy czekać na Twoją odpowiedź na forum.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności