Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:01 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bóle obu oczu
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 6:06 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 21, 2016 5:49 pm
Postów: 1
Witam. Piszę w imieniu żony bo już oboje rozkładamy ręce i nie wiemy co robić. Po kolei. Żona ma wadę wzroku nazywaną astygmatyzmem i nadwzroczność. Jest w wieku 51 lat. Używa okularów ze szkłami progresywnymi. Nie zaczynała stosować w tym okresie nowych kosmetyków. Używała do tej pory moim zdaniem dobrych firm. Jakieś dwa miesiące przed dniem kiedy oczy dały o sobie znać zaczęła używać perfumy OPIUM.
W miniony (2015/2016) Nowy Rok zaczęły ją boleć oczy. Objawy były takie że czuła jak by miała je naświetlone, piekły. Poszła do okulisty która przepisała krople i maść.
Po ok 2 tygodniach nie pomagało i poszła do drugiego okulisty. Tam lekarz stwierdził zespół suchego oka i kolejna dawka kropi (innych) i maść. Przy okazji stwierdził że ma już zbyt słabe okulary i czas zmienić. Różnica między tym co miała a tym o co się zwiększyło to ok 0,5 dioptri, zmieniła okulary. Widać to nie było to bo bóle oczu nie ustąpiły. W trakcie leczenia doszło do zainfekowani spojówki i równolegle trwało jej leczenie dlatego doszły antybiotyki. Tak minął prawie miesiąc. Leczenie było nie skuteczne ból oczu nie ustąpił ustąpiło zapalenie.
Pod koniec lutego znaleźliśmy kolejnego okulistę ordynatora oddziału okulistycznego. Lekarz zmierzył poziom wydzielanych łez, było ok 11. Stwierdził też że w oczach nie ma śladów schorzeń, że oczy są zdrowe i ten ból może być spowodowany nadmiernym zażywaniem leków, kropieniem, smarowaniem maściami. Postanowił wyjałowić oczy betadryną. Żona po tym zabiegu nie stosowała żadnych kropli i żadnych maści przez ok 2 tygodnie. Po ok 3 tygodniach nie skutecznego leczenia lekarz powiedział że nie wie co to możne być. Oczy nie przestawały boleć zaczęliśmy sami szukać przyczyn. Żona zrobiła test na nużeniec wyszło że nie ma. Posiew wymazu z oka wynik dodatni z komentarzem że wyhodowano drobnoustroje nie stanowiące fory chorobotwórczej. Odczekała jeszcze tydzień żeby te wcześniejsze leki już nie działały zrobiła test alergiczny tzw. płatkowy który zlecił alergolog. Wyszło że jest uczulona na kurz i olejek herbaciany. Odstawiał kosmetyki już wcześniej tak że już i ten wątek wyeliminowaliśmy.
Trzy tygodnie temu była kolejna wizyta u kolejnego okulisty. Lekarz zmierzył poziom łez, wyszło 6 i 10. Przepisała krople i maść. Opowiedzieliśmy jej o dotychczasowym leczeniu i zleciła wykonanie badań pod kątem reumatologicznym min. badania jądrowe. Wynik dodatni z opisem "w badanym materiale wykryto obecność przeciw ciał jądrowych", miano - 1:80, typ świecenia - plamisty. Żona umówi się do reumatologa.
Oczy nadal bolą. Żona opisuje to że jak by ją piekły pod powiekami, rano są zmęczone nawet po dobrze przespanej nocy. Kropi od 3 tygodni przepisanymi kroplami BiolonMax, na noc Thealoz Duo Gel. Od alergologa ma maść Atecortin. Szczerze powiem ze nie widać poprawy. Dlatego przyszło mi do głowy opisać to na forum. Może ktoś pomoże. Do jakiego rodzaju schorzenia można to zaliczyć i jaki lekarz może w tym przypadku pomóc? Proszę, może ktoś poradzi do jakiego lekarza z tym iść?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Bóle obu oczu
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 2:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Zdrowie naszych oczu zależy niestety, albo stety od wielu czynników. Niekiedy takim czynnikiem może być rozwijający się stan zapalny zewnętrznej błony okrywającej powieki (palpebrae) i gałkę oczną (bulbus oculi) zwanej spojówką (tunica conjunctiva). Jednakże przy Conjunctivitis oprócz bólu, łzawienia oczu mamy jeszcze do czynienia z ich ropieniem i to bardzo obfitym. Zwykle zleca się wtedy antybiotyk w kroplach lub maści np Neomycyna.
W przypadku kiedy mamy do czynienia z suchością rogówek oczu (cornea) czyli z niewielkim wydzielaniem łez (lacrimes) przez gruczoł łzowy (glandula lacrimalis) do woreczka łzowego (saculus lacrimalis) i dalej do worka spojówkowego (sacus conjunctivus) zaleca się najczęściej krople nawilżające typu np Lacrimal lub Zuma Noka lub Visine albo preparaty z kwasem hialuronowym lub mającym działanie nawilżające hialuronianem sodu.
Następna możliwość to połączenie obu poprzednich wtedy najczęściej stosowane są krople homeopatyczne ze świetlika łąkowego (Euphrasia pratensis s rostkowiana guttae).
Wreszcie oczy mogą boleć bo są po prostu bardzo wrażliwe na światło i tak jest zazwyczaj u ludzi jasnookich kiedy tęczówka oka (iris oculi) jest barwy jasnej. Najlepiej nosić wtedy okulary o szkłach fotochromowych.
Czasami na ból oczu pomaga prosta metoda zwana Palmingiem. Polega ona na zamknięciu na chwilę obu oczu i położeniu na nich dłoni (palmus łac dłoń). Zabieg możemy wykonywać kilka razy w ciągu dnia a pomoże on podobnie jak patrzenie na zieleń w regeneracji naszych oczu.
Czasami też winę za zły stan oczu jak i skóry (cutis vel cori) ponosi zła praca wątroby, która wytwarza wtedy zbyt małe ilości retinolu wpływającego na syntezę rodopsyny jako białka oczu. Dlatego warto myślę też na to zwrócić uwagę.
I to na razie byłoby na tyle. Jak mi się jeszcze coś przypomni na pewno nie omieszkam uzupełnić.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle obu oczu
PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 9:22 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
To prawda,ból oczu może mieć wiele przyczyn dlatego też warto badać się czysto profilaktycznie,aby już we wczesnym etapie wykryć daną wadę lub problem i móc go zwalczyć,zdiagnozować. Akurat możesz liczyć na nasza pomoc jeżeli chodzi o wybór soczewek lub okularów,zajmujemy się tym na co dzień:)

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle obu oczu
PostWysłany: Śro Sty 04, 2017 10:49 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 04, 2017 10:28 am
Postów: 6
Dobry okulista to zawsze dobre wyjście, ale tu bym też poleciła Starazolin Hydrobalance. Świetnie nawilża i jest delikatny dla nawet najbardziej wrażliwych oczu. Plus cena zupełnie niewygórowana ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle obu oczu
PostWysłany: Sob Sty 28, 2017 7:07 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Czytam o tych kłopotach z oczami i postanowiłem zasygnalizować, że w 2016 pojawiła książka dr Bruce Fife: "Zdrowe oczy". Autor w oparciu o olej kokosowy opracował dietę, która jego zdaniem jest skuteczna przy leczeniu i zapobieganiu różnym chorobom oczu. Jego zdaniem olej kokosowy zawiera przeciwutleniacze: luteinę i zeaksantynę. , które są zawarte są w czarnej jagodzie.

Jeśli Państwa mie stać na kupno tej książki, to proszę zamówić jej zakup w bibliotece w której Państwo pożyczacie książki
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle obu oczu
PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 12:42 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Kwi 11, 2017 8:22 am
Postów: 16
W zasadzie tutaj sprawa jest prosta, ponieważ jedyne co można zrobić to czym prędzej udać się do lekarza specjalisty na badanie wzroku, oczywiście wpływ na wzrok oraz generalnie zdrowie i kondycję skóry, włosów- ma również to co jemy na co dzień.

_________________
www.gabinettrychologii.eu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle obu oczu
PostWysłany: Sob Maj 06, 2017 3:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Maj 05, 2017 3:17 pm
Postów: 2
Po pierwsze dobrze jest zadbać o zdrowe nawyki, czyli wysypiać się, zmienić dietę na bogatszą w zdrowe tłuszcze i witaminę A. Po drugie regularnie chodzić do okulisty. Nawet jak się nie ma wady wzroku, a pracuje się przed komputerem.
Ja niestety bardzo często używam komputera w pracy i mimo super organizacji pracy i antyrefleksom na okularach zaczęłam mieć wysuszone oczy i bardzo zmęczone. Mój okulista polecił mi lutezan, który biorę od jakiegoś 1,5 miesiąca. I powiem, ze po całym dniu już mnie oczy nie bolą. Ale wszystko jednak powinno być konsultowane z lekarzem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle obu oczu
PostWysłany: Wto Maj 09, 2017 9:00 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
Zdecydowanie tak jak pisze ktoś wyżej przyczyn bólu oczu jest mnóstwo, brak snu, podrażnienia, alergia itd na pewno nie wolno tego lekceważyć wiem coś o tym bo moja babcia już miała kilka operacji na oczy tylko dla tego że zbagatelizował sprawę. Tutaj https://adamed.expert/zapuchniete-oczy-obrzek-powiek-jakie-sa-mozliwe-przyczyny/ jakiś czas temu właśnie znalazłam taki tekst o oczach, chorobach itd warto poczytać


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle obu oczu
PostWysłany: Pon Maj 15, 2017 12:28 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 08, 2016 11:17 am
Postów: 71
dominikas napisał(a):
Zdecydowanie tak jak pisze ktoś wyżej przyczyn bólu oczu jest mnóstwo, brak snu, podrażnienia, alergia itd na pewno nie wolno tego lekceważyć wiem coś o tym bo moja babcia już miała kilka operacji na oczy tylko dla tego że zbagatelizował sprawę. Tutaj https://adamed.expert/zapuchniete-oczy-obrzek-powiek-jakie-sa-mozliwe-przyczyny/ jakiś czas temu właśnie znalazłam taki tekst o oczach, chorobach itd warto poczytać


bardzo ciekawy artykuł, mój tato często narzeka na oczy, ale to z własnej winy bo czasem spawa bez okularów...ja pracuję przy komputerze i też mnie bóle oczu dotyczą, ale na szczęście krople zawsze pomagają. Na adamed.expert czytałam jeszcze kiedyś artykuł o bólu oczu przy pracy przy komputerze to trochę ciekawych informacji się dowiedziałam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle obu oczu
PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 12:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 13, 2017 1:42 pm
Postów: 6
I tak największy problem pojawia się w momencie, gdy mamy do czynienia z zaćmą. Na szczęście dzięki pomocy specjalistów możliwe jest szybkie wyleczenie tej dolegliwości. Więcej na jej temat można poczytać na stronie http://www.okulistykamml.pl/zabiegi/operacja-zacmy/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności