Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:55 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 6:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 02, 2009 3:01 pm
Postów: 24
Dzięki TeSa - wierszyk rewelacyjny :)

Amanis - jedni twierdzą że należy uwadniać, inni z kolei że nie, może trzeba wypośrodkować.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 10:01 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cieszę się, że Ci się podoba :D...ale ta część dla niewydzielaczy po kropkach dopiero się pisze i fragment:
Cytuj:
Omijaj brukselkę, kapusty kiszone,
Kalafiory i pory, ogórki zielone,

znalazł się przez przypadek, po prostu za bardzo się pospieszyłam, a potem było za późno, żeby usunąć. Muszę to starannie zweryfikować...robię tak zawsze. Jak się okaże, że jesteś niewydzielaczem, może już będę miała gotowy ten cały wierszyk. Myślę, że się nie gniewasz... :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 10:15 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM Emanuel32 !!! :o

Tutaj możesz się zapoznać z art. na temat kwasów omega: co jak i dlaczego ?
http://www.surawka.republika.pl/DK.htm

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 7:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 02, 2009 3:01 pm
Postów: 24
TeSa napisał(a):
Cieszę się, że Ci się podoba :D...ale ta część dla niewydzielaczy po kropkach dopiero się pisze i fragment:
Cytuj:
Omijaj brukselkę, kapusty kiszone,
Kalafiory i pory, ogórki zielone,

znalazł się przez przypadek, po prostu za bardzo się pospieszyłam, a potem było za późno, żeby usunąć. Muszę to starannie zweryfikować...robię tak zawsze. Jak się okaże, że jesteś niewydzielaczem, może już będę miała gotowy ten cały wierszyk. Myślę, że się nie gniewasz... :D


TeSa, chyba jesteś jedną z ostatnich osób na które mógłbym się pogniewać ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 7:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 02, 2009 3:01 pm
Postów: 24
krzysztof napisał(a):
WITAM Emanuel32 !!! :o

Tutaj możesz się zapoznać z art. na temat kwasów omega: co jak i dlaczego ?
http://www.surawka.republika.pl/DK.htm

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Witaj Krzysztofie :) dzięki za namiary na stronkę, z pewnością niebawem tam zajrzę. Co do siemienia to co dziennie tak jak zalecałeś pałaszuje, zalewam teraz zmielone ziarno ciepłą wodą i wypijam po kilku minutach :lol:

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrej nocy Wszystkim :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 9:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
emanuel32 napisał:
Cytuj:
TeSa, chyba jesteś jedną z ostatnich osób na które mógłbym się pogniewać ;)


No to się cieszę :D i też podrzucam Ci coś do poczytania, co może nie zauważyłeś w wątku Krystyny P (było ok.10 grudnia 2007)
http://www.wegetarianski.pl/podstrona/czytnik.php?dzial=medycyna&artykul=29
Ewa K.Suskiewicz jest jedną z tłumaczek D'Adamo , artykuł jest dość stary, bo nie ma mowy o statusie wydzielania... Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 11:04 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAJ Emanuel32!!! :o

Możesz wykorzystać rozmaite sposoby przygotowywania lnu i innych nasion , orzechów oraz zbóż np.: w postaci mleczka :
"Substytuty mleka zrobione z kiełków owsa oraz innego zboża i orzechów":
http://www.surawka.republika.pl/O3.htm

Możesz np. zalać na noc nasiona lnu letnią wodą a przed spożyciem odcedzić śluz na sitku i zmiksować blenderem oczywiście uwadniając wg. własnych potrzeb - najlepiej jak woda jest ciepła - ogólnie większość spożywających takie mleczko porównuje owe smakowo do migdałowego , dodatkowo możesz dodać przyprawy oraz zioła warzywa itp .itd.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Śro Sty 21, 2009 5:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 02, 2009 3:01 pm
Postów: 24
Wczoraj z samego rana monitor odmówił mi posłuszeństwa, kondensator kopną w kalendarz, kolega wpadł dzisiaj i przywrócił mi znowu okienko na świat :)
TeSa Krzysztofie - dzięki za namiary i przepis na siemię :)
Muszę koniecznie rzucić okiem na owe stronki, bardzo mnie zainteresowały tematy żywieniowe.
Muszę Wam powiedzieć że ..no nie chcę wykrakać ale czuję się troszkę lepiej, mam więcej energii, tak nie czułem się przez te 13 lat, dwa, może 3 razy na kilka godzin czułem się tak jak teraz od 3 dni, coś zaczęło działać - może siemię?, może probiotyki które zacząłem pić od 2 tygodni, zajadam się też kapustą kiszoną no i czosnek codziennie 2 ząbki, odrzuciłem słodycze też jakieś dwa tygodnie temu, tak zawsze podjadałem coś kiedy miałem ochotę, może one też swoje dopomogły, jem więcej orzechów laskowych i włoskich, musli co jakiś czas, odrzuciłem białe pieczywo i jeszcze coś - co dziennie wcinam jednego greipfruta.
Pierwszy raz przez ostatnie 3 dni wracając do domu z pracy (siedzącej całe szczęście w moim przypadku) nie zlałem się potem i czułem w sobie siłę, kurczę jakie to cudne uczucie :), bo co to jest szczęście? - szczęściem było to co się utraciło i za czym się strasznie tęskni.
Dzięki Wam jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie życząc miłego wieczora :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Śro Sty 21, 2009 7:42 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Gru 16, 2008 11:59 am
Postów: 32
Brawoooo !!!! emanuel32.Gratuluję poprawy,tak trzymaj :)

_________________
Zobacz te


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Śro Sty 21, 2009 8:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć emanuel32 :D

Gratuluję dobrego początku roku, cieszę się, że poczułeś się lepiej i tak trzymaj :D
Zapomniałam zwrócić Ci uwagę na cytryny. Mają one w/g encyklopedii zdrowia korzystny wpływ na właścicieli grupy krwi A (modyfikują organizm w kierunku zdrowia) i wiadomo, że rozrzedzają krew, co dla grupy A jest bardzo ważne. Czytałam niedawno u D'Adamo jak Japończycy to udowodnili. Pozdrawiam życząc zdrowia :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 7:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 02, 2009 3:01 pm
Postów: 24
Witaj TeSa :) cześć Tomasz555 :)
Odbieram Wasze gratulacje z podniesioną głową ;), normalnie cieszę się jak nie wiem co, zapomniałem już jak to jest czuć w sobie energię, coś na mnie podziałało a może wszystko po trochu, nie czuję się jeszcze tak jak za starych, dobrych czasów ale jest o niebo lepiej i ten stan trwa kolejny dzisiejszy dzień :D , jeżeli uda mi się dojść do formy z przed 13 lat to będą to moje nowe narodziny, gdyż do tej poryczułem się jak żywy trup - pisząc w prost.
Teraz we mnie na nowo odżyła nadzieja na przyszłość, pojawił się optymizm i jest tak jak mówią - w zdrowym ciele zdrowy duch - to święta racja, kiedy ciało choruje to i duch.
Co do cytrynek to właśnie od miesiąca piję herbatę z tym owocem, zalewam tę samą cytrynę po uprzednim wypiciu szklanki na nowo a potem ją zjadam :lol: - zostaje jeszcze kwestia przepłukania zębów, one ponoć za kwasem nie przepadają - mam na myśli szkliwo.
W każdym razie dzięki TeSa za tą cytrynkę no i nie tylko za nią :)
A teraz z innej troszkę strony a mianowicie ponad 10 lat temu straciłem włosy, zacząłem wcierać we włosy czarną rzepę od mniej więcej 2 miesięcy, z przerwami kilku dniowymi, od niedawna co dziennie szczotkuję skórę głowy aby ją ukrwić, następnie trę rzepę i wcieram sok, do stracenia mam tylko czas, po tych dwóch miesiącach zaczynam dostrzegać gdzieniegdzie małe odrosty cieniutkich włosków, nie jest to meszek i to mnie cieszy, nie wiem czy zdołam odzyskać włosy po tylu latach ale walczę też i o nie :)
Pozdrawiam Was ciepło w ten chłodny, styczniowy wieczór :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 8:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć emanuel32 :D

Ja nie pisałam o herbacie z cytryną...tylko o cytrynach w ogóle. Niedawno, czytałam tu na na forum (wcześniej u prof. Tombaka i nie tylko), że sok cytrynowy powinno się pić z wodą (np. rano -pić szklankę wody z sokiem z połowy cytryny). Picie herbaty z cytryną jest niewskazane (następuje strata pozytywnych właściwości)... nie pamiętam, gdzie to było napisane...ale było na pewno :D Życzę powodzenia w eksperymentowaniu :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 8:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 02, 2009 3:01 pm
Postów: 24
Cześć TeSa :)
Z tą cytryną to rzeczywiście interesująca historia, ja zawsze kiedy miałem na nią ochotę to topiłem ją w szklance herbaty, nie przypuszczałem że tak jest nie wskazane, właściwie to większość populacji cytrynę z herbatą wypija a nie z wodą, ale dobrze wiedzieć że jest coś nie tangens w takim połączeniu. Jakiś czas temu przez ładnych parę dni wyciskałem sok z połowy cytryny no i wypijałem go oczywiście z herbatą :lol: , myślałem że cytryna + herbatka zielona = przyswojenie dobrodziejstw z obu tych Bożych darów a tu się okazuje że jest małe "ale", muszę o tym poczytać to ciekawe.
Dzięki TeSa, za wszystkie Twoje rady :) - jesteś przemiła :)
TeSa, być może o tym wiesz ale na wszelki wypadek napiszę, jeżeli znasz kogoś kto choruje na reumatyzm to kasztany wyciągają go rewelacyjnie, należy świeże wrześniowe do worka lnianego włożyć tak gdzieś na oko 2 -3 kilogramy i położyć worek dotykając nim chore miejsce, do łóżka zabierać do spania i kłaść na chorym miejscu tak aby przylegał w miarę dokładnie - pomaga naprawdę, moja mama zawsze sobie przykłada, żeby nie kasztany to chodzić by nie mogła - wypróbowany sposób :)
Pozdrawiam Ciebie i życzę słodkich snów, kiedy oddasz się w ręce faceta......no tego co go Morfeuszem zwą ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 12:41 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć emanuel32 :D

Zdarza mi się czasem paść ... jak zresztą każdemu. Dobrze, że napisałeś o zauważonej poprawie. Wielu ludzi nie zawsze pamięta o tym napisać i nie wiadomo, jaka część załamała się w swoich postanowieniach, a jaka, na trwale zmieniła nawyki, zwłaszcza te żywieniowe i stanowi dowód na tezę ...chcieć to móc. Gratuluję jeszcze raz i życzę wytrwałości, by poprawa Twego zdrowia była trwała :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 13 lat męczarni i nie wiem co mi jest
PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 3:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 02, 2009 3:01 pm
Postów: 24
Dzięki TeSa :) mam nadzieję że wytrwam, gra jest warta świeczki, bez zdrowia człowiek nie ma nic, ze zdrowiem zaś może osiągnąć wiele.
Od poniedziałku do soboty zero kompa, czas mi pożre praca, dzisiaj muszę trochę netu przewertować żeby zaspokoić ciekawość wiedzy na przyszły czas.
Życzę Tobie jak i wszystkim dużo zdrowia :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 30 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności