Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:44 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 11:16 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Nic mnie nie ugryzło. Nie wiadomo skąd sie to wzięło. Może z zimna? Więc tak:
Zaczęło sie ponad miesiąc temu od nietypowego swędzenia kłującego zarazem, przy dotyku nad kostką na małym palcu na zewnętrznej stronie dłoni, przez tygodnie "buła" sie zaczęła tworzyć, zgrubienie, wkońcu z wielkości pękło, troszke "ropy" tylko było i sie zagoiło ale ślad od długiego czasu po tym jest bo było to spore. A od tygodnia mniej więcej cały palec nei wiem przez co zaczął sie robić grubszy, spuchł, teraz tylko troche moge go zgiąć bo jest opuchnięty bardzo, nie ma żadnych bąbli, jest lekko czerwony ale to z tego że spuchnięty. 2 razy grubszy jeśli nie więcej mam ten palec niż na drugiej ręce zdrowy. Nie boli, czucie jest normalne, przy pocieraniu o niego lub ucisku lekkim czuć kłucie obszarowe połączone ze swędzeniem pod skórą. Z boku przy kostce bliższej paznokciu robić sie chyba zaczyna coś podobnego do tego co miałem na samym początku. Od wczoraj następny palec, obok małego na zewnętrznej stronie ręki też widać jak nad kostką coś sie zaczyna dziać, jak uciskam to boli, tamten mały też ale tylko troche. Może wiecie w czym mógłbym moczyć ten palec lub co wcierać? lub jakieś inne zalecenia. Olewałem to prez cały czas jednak znajomi widząc ten palec powiedzieli że coś jest nie tak. Poradzono mi bym moczył w szarym mydle, jednak osoba ta nie zna sie za bardzo na zdrowiu i ja sam uważam że to mi może nawet zaszkodzić bo mam cienką skóre a takie mydlenie tylko osłabi skóre.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 11:53 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Banalna może byc moja odpowiedź ale najwłaściwsza: idź do lekarza skoro trwa to juz miesiąc, gdyby trwało 3dni spoko maczaj w czym chcesz, ale to już miesiąc i okoliczne tkanki atakuje. Możliwe że jest to zakażenie. Zewnętrzna strona małego palca z łatwością mogłeś gdzieś się zranic.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 10:57 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Przeczekam jeszcze troche, moze zniknie. W googlach były już podobne problemy (puchnący bez powodu palec) i moge mieć coś ze stawami co obstawiałem wcześniej, mam ogólnie liche stawy, w odcinku szyjnym o czym już pisałem mam jakby nie na swoim miejscu kręg przez co ściąga mi głowe, stawy mi strzelają. Narazie poczekam bo nie chce usłyszeć od lekarza że to nerwica itp.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 1:50 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Mnie wydaje się, że należy reagować natychmiast, jak tylko coś niepokojącego się zauważy, bo zwykłe uderzenie, albo maleńki kolec może później męczyć przez wiele miesięcy. A mówiło się kiedyś : paluszek i główka to....ale przecież trzeba wykluczyć złamanie lub zapalenie stawu jak w Twoim przypadku
sprawdź jednak, może coś tam utkwiło!
Przypomniało mi się, że u nas w domu, jeśli zdarzy się komuś jakieś trudno gojące się skaleczenie, używamy rivanolu (sprawdzone na 0 i B). Trzeba też koniecznie obejrzeć miejsce przez szkło powiększające, czasem potrzebna jest druga osoba, by usunąć "ciało obce" ( oczywiście odkażając miejsce i "narzędzie tortur"). Zdarzają się sytuacje kiedy pomaga, sprawdziłam to wielokrotnie i jeśli ktoś się nie boi, polecam, zwykłe, kilkakrotne "sparzenie" . Ja, w razie potrzeby, zanurzam kilka razy, na chwilkę w ukropie np. czubek palca lub dotykam go wacikiem umoczonym w ukropie. Następnie, zabezpieczam to miejsce plastrem. Gdy na drugi dzień widać nadal, że to nie pomaga (silne zaczerwienienie i nie chce się goić), to na plaster biorę odrobinkę oxycortu i koniec. O nieznanych szerzej własnościach maści ichtilowej pisałam już wcześniej...o niezaprzeczalnej skuteczności w pewnych przypadkach (pourazowych opuchnięć) wody burowa -też. Uważam, że trzeba zdobywać doświadczenia i jak jest okazja to je wykorzystywać. Okłady z aloesu, nigdy mi nie służyły, chyba pomagają właścicielom grupy krwi A...

Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 2:18 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Na twoim miejscu bym nie zwlekał, przez miesiąc to zamiast schodzić się nasila. Samoleczenie takich stanów jest niebezpieczne. Nie popieram latania ze stłuczonym paluszkiem do lekarza, ale opuchlizna która trwa miesiąc to poważna sprawa. Jeśli to coś ze stawami może się źle pozrastać, zakażenie może już masz sam pisałeś o ropie.
Pamiętaj to już miesiąc!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 3:32 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Nie uderzyłem sie, nie jest to złamanie. Nie wbiło sie nic. Nie rozciąłem sobie palca więc zakażenia nie powinno być, ale... czy jest możliwość samozatrucia? czyli że tam sie wytworzy samo zakażenie przez to? w niektórych miejscach czuć jakby była ropa pod skórą.

Pomoczyłem troche w szałwi palec jak narazie, kupiłem herbatke z mięty oraz rumianku, będę moczył. Pomocze w soku z kapusty też. Wpadłem na pomysł smarowania rąk oliwą z oliwek- dobrze sie sprawdza jako nawilżenie.

Cytuj:
Zdarzają się sytuacje kiedy pomaga, sprawdziłam to wielokrotnie i jeśli ktoś się nie boi, polecam, zwykłe, kilkakrotne "sparzenie" . Ja, w razie potrzeby, zanurzam kilka razy, na chwilkę w ukropie np. czubek palca lub dotykam go wacikiem umoczonym w ukropie.

Nie rozumiem, rivanol szczypie czy chodzi o co innego?

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 7:16 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam kashtaniak :D

To co napisałam o "oparzeniu" jest innym sposobem zabijania bakterii (wysoką temperaturą zwykłej wody), oczywiście trzeba to robić z wyczuciem, aby nie oparzyć palca.
Rivanol jest żółty, nie szczypie, robi się go, rozpuszczając w wodzie tabletki kupione w aptece . On chyba leczy "wysuszając". Jest skuteczny. Jeden i drugi sposób przejęłam od mamy. U nas rivanol stoi zawsze na półce...zrobiony na wszelki wypadek.
Przypomniało mi się jednak coś ważnego. W przypadku schorzeń skóry, bólów stawów i reumatycznych bólów stawów jest polecany środek homeopatyczny (kulki) Rhus fox. Dowiedziałam się o nim kiedyś od córki , której powiedziała o tym środku homeopatka . Później, przy okazji wertowania encyklopedii D'Adamo też go tam znalazłam pod nazwą Sumak jadowity (Rhus toxicodendron-preparat Rhus fox) . Właśnie w tej encyklopedii (str 465) jest opatrzony komentarzem: zauważone działanie korzystne w przypadku zapalenia stawów u właścicieli grupy krwi 0 Może ta informacja coś Ci da . Pozdrawiam :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 9:20 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Nie radziłbym maczać palca w kiszonej kapuście i tym podobnych można tylko zabrudzić i nadkazic. Stosuj codzienną higienę, dokładnie umyj ciepłą, ale nie gorącą wodą z mydłem. Nie stosuj żadnych ucisków,nie okręcaj palca opatrunkiem. Może to odmrożenie? Po miesiącu powinnorzecz jasna zejść, nawet dużo wcześniej ale zaniedbane mogło zostać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 11:45 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Dzięki za rady.

Cytuj:
Nie radziłbym maczać palca w kiszonej kapuście i tym podobnych można tylko zabrudzić i nadkazic.

A z wyciśniętego soku ze świeżej kapusty? Myślałem też nad czosnkiem (antybakteryjnie) - sok czosnku w wodzie i moczyć tylko nie wiem jak sie a to zabrać by puścił sok.

Naciskając widać jak przesuwa sie ropa chyba pod skórą głębiej, pęknie pewnie. Poczytam o tych anty ropo twórczych środkach.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 5:01 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Wiesz kiszona kapusta i sok z niej są takie zdrowe między innymi dlatego, że zawierają wiele dobroczynnych mikrobów(np. pałeczki kwasu mlekowego), nie wiem jak te bakterie zachowają się na ranie, większość pewnie nic złego nie zrobi ale w takiej "bombie" bakteryjnej może być bakteria która Ci tam niezły stan zapalny zrobi. Ponadto kwasy mogą podrażnić a w soku przecież pływają farfocle lepiej tym rany nie zabrudzić! Jeśli ropa byłaby głębiej to już do lekarza czas najwyższy!Chyba że jest jej malutko, z drzazgą i pryszczem do lekarza nie iść.Ale ze spuchnietym od miesiąca palcem tak. Możesz w aptece jakąś maść na opuchliznę, altacet, alantan. Po mocne kortykosterydy do lekarza trzeba.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 6:44 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dopiszę jeszcze coś. Jeżeli zauważyłeś to co piszesz:
Cytuj:
Naciskając widać jak przesuwa sie ropa chyba pod skórą głębiej, pęknie pewnie. Poczytam o tych anty ropo twórczych środkach
Możesz przyłożyć sobie na to miejsce trochę maści ichtiolowej i zawinąć lub zabezpieczyć plastrem z opatrunkiem. Maść ichtiolowa (jest czarna) świetnie wyciąga ropę, moja mama twierdzi, że wielokrotnie tak robiła (przez wiele lat mieszkała sama i pracując w ogródku nieraz miała takie kłopoty). Maść tę przykłada się, aż skóra pęknie i ropa się wydostanie, później już, aż do wygojenia, tylko trzeba przykładać rivanol. To -na pewno nie zaszkodzi, ale gdyby nie pomogło, to też bym pomyślała o lekarzu.
Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Śro Sty 14, 2009 1:12 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Dziękuje Wam za rady. A od czasu do czasu moczenie w herbatkach pomocniczo- z szałwi i rumianku nie zaszkodzi?

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Śro Sty 14, 2009 9:12 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Nie powinno ale nie mocz w gorących płynach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 1:00 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Cytuj:
Kashtaniak, jeszcze mi się przypomniało, że miałeś kłopoty z palcem, czy już lepiej? Życzę zdrowia :D


Dziękuje, już lepiej, drugi palec który zaczął puchnąć już sie wycofał i nie puchnie. Tamten mały palec już mam prawie taki jak tamten zdrowy, skóra troche grubsza i bardzo pomarszczona z tej opuchlizny (bardzo rozciągnęło skórę, nie dało sie zginać palca prawie). Zauważyłem że podczas dnia było z czasem minimalnie lepiej ale już przez noc sie pogarszało, budze sie z wiele bardziej opuchniętym palcem, ale jest coraz lepiej z tego co widze, już nie mam takiej opuchlizny i ropy mniej pod skórą z tego co widzę. Co stosowałem- 3 razy chyba moczyłem w herbatce z szałwi, może Bóg też pomógł bo przedstawiłem mu problem. Miałem iść po maść którąś z tych polecanych ale nie umiałem sie zdecydować co wybrać i troche też z braku czasu przekładałem to, ale zauważyłem że jest lepiej więc narazie wystarczy chyba moczyć, ale nie chce zapeszać bo sie jeszcze może okazać że znów spuchnie.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palec u ręki spuchł okropnie.
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 1:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj kashtaniak!
Nie umiem powiedziec gdzie lezy przyczyna,juz dawno powinienes to skonsultowac z lekarzem.
Jak juz chcesz sie sam leczyc,to rob sobie oklady z oleju rycynowego.Dokladny opis powinienes znalesc pod nazwa (olej rycynowy).Twoje trzaski,czy chrupania w stawach to zla diagnoza.Wykruszony lekko staw tarcie kosci o kosc nie pozwolilo by ci zrobic zadnego ruchu,bol jest nie do wytrzymania i bez wymiany takiego stawu nie jest mozliwe poruszanie sie,bez okropnego bolu,jesli wogole mozliwe.Te trzaski,jak to nazywasz powoduja stwardniale miesnie wiazadla i sciegna.To tak,jak w aucie bez smarowania nie pojedziesz.Znajdz sobie dobrego masazyste,ktory uwolni Stwardniale zastale miesnie i zobaczysz,ze zycie jest piekne.Znajdz cwiczenie jogi glowa-szyja,a glowa powroci do normalnego stanu.Kup sobie olej arychidowy(olej z orzeszkow ziemnych),nie ten spozywczy,lecz kupiony w aptece,lub w melisie i wcieraj we wszystkie przeguby,a po miesiacu bedziesz sie juz z tego smial,ze w tak prosty sposob mozna sobie pomoc.
POzdrawiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności