Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 7:22 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Opieka przy chorym podczas chemioterapii, skutki uboczne..
PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 6:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 12, 2009 6:19 pm
Postów: 2
Dobry wieczor. Moj maz przeszedl wlasnie chemioterapie, ktora trwala 4 miesiace...dozylnie co dwa tygodnie mial wlew chemi...pielegniarki i lekarze w szpitalu powiedzieli mi, ze chemia dla mnie nie jest niebezpieczna i ze moge z mezem prowadzic normalny tryb zycia, taki jak wczesniej, oczywiscie zachowanie higieny dotrzymujemy, ale spimy w jednym lozku, kapiemy sie w jednej lazience i kozystamy z tej samej wc i oczywiscie razem jemy....
Zauwazylam od pewnego czasu, ze zaczely mi wypadac wlosy w strasznej ilosci. Chcialam sie tutaj Panstwa zapytac, czy moze ta chemioterapia na mnie tez toksycznie dzialac. Szukalam wszedzie informacji na ten temat, ale nigdzie nie ma...jeszcze chcialam sie zapytac, czy ta chemioterapia meza nie wplynie negatywnie na moje zdrowie..czuje sie dobrze, jestem silna, ale nie wiadomo co sie dzieje w moim organizmie w srodku...zaniepokojona jestem nadmiernym wypadaniem wlosow..
Pozmozcie mi, prosze, odpiszcie. Dziekuje.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Opieka przy chorym podczas chemioterapii, skutki uboczne..
PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 7:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj katha :D
Współczuję Ci. Musisz wiele znosić. Wiem z książek Tombaka, że wpadanie włosów jest oznaką nadczynności tarczycy. Ale ... Ja mogę Ci poradzić dwie rzeczy. Zadać te pytania pani doktor o nicku"13" na forum grosikowym Krystyny Jandy (może Ci coś skutecznie poradzi, z tego co tam czytałam, wiem, że to potrafi) i niezależnie od tego, kupić sobie książkę D'Adamo z serii "zwalcz chorobę dietą zgodna z grupą krwi NOWOTWÓR" (są tam wykazy produktów bardzo korzystnych i korzystnych przy zwalczaniu tej strasznej choroby), jak również produktów, których należy unikać. Wszystko w odniesieniu do poszczególnych grup krwi. Książka ma na celu wspomaganie leczenia konwencjonalnego dietą zgodną... Pozdrawiam :D

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opieka przy chorym podczas chemioterapii, skutki uboczne..
PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 9:35 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Chemioterapia męża nie ma toksycznego wpływu na twój organizm.
Ma jednak inny wpływ. Chemioterapia bardzo wyniszcza kochaną osobę, jest źródłem szybkich, widocznych zmian na gorsze(tzn subiektywnie bo na celu ma wyzdrowienie) przez co jest powodem cierpień i stresów, nieprzespanych nocy. W tym bardziej upatrywał bym wypadania włosów. I trzeba przejść cięzką drogę by wyzdrowieć, choroba dotyka przecież nie tylko chorego ale i jego rodzinę i bliskich. Może porozmawiaj z kimś kto coś takiego przeszedł, na pewno wiele rzeczy zrozumiesz i oswoisz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opieka przy chorym podczas chemioterapii, skutki uboczne..
PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 1:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 12, 2009 6:19 pm
Postów: 2
Dziekuje bardzo za odpowiedz:)
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opieka przy chorym podczas chemioterapii, skutki uboczne..
PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 4:51 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Witam wszystkich! Z własnego doświadczenia wiem, że stres może spowodować wypadanie włosów. Kilka lat temu pod wpływem silnych stresów włosy zaczęły mi wypadać w takim stopniu, że w niektórych miejscach z tyłu głowy zaczęły mi się tworzyć łyse placki. Byłam przerażona i załamana. Na szczęscie dzięki pomocy rodziny i znajomych poradziłam sobie ze stresem, wkrótce też moje włosy przestały tak drastycznie wypadac. Teraz to już przeszłość, mam zupełnie zdrowe włosy i nie mam z nimi żadnych problemów.
Katha, choroba bliskiej osoby to ogromny stres, nie wiem czy on jest u Ciebie przyczyną wypadania włosów ale prawdopodobieństwo jest duże, dlatego ważne jest abyś miała wsparcie ze strony bliskich i znajomych. Myślę, że rozmowa z ludźmi, którzy przeszli coś podobnego daje bardzo dużo, bo jak napisała Amanis dzięki temu łatwiej zrozumieć i oswoić wiele rzeczy. Serdecznie pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności