Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 4:24 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wpływ smrodu papierosowego na zdrowie astmatyka.
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 10:33 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 21, 2009 10:26 pm
Postów: 1
Jakie są skutki zdrowotne przebywania dziecka chorego na astmę w prześmiergniętych pomieszczeniach tj, mieszkanie, samochód oraz przebywanie w bliskim kontakcie z osobą śmierdzącą nikotyną?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Wpływ smrodu papierosowego na zdrowie astmatyka.
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 11:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć eliza08 :D

Fajnie, że tak odważnie podjęłaś ten temat. Myślę, że takie warunki zewnętrzne właśnie mogą powodować zachorowanie na astmę, bo niewątpliwie wywierają działanie drażniące na delikatny układ oddechowy dziecka. W encyklopedii zdrowia D'Adamo jest trochę spostrzeżeń na ten temat też. Na zachorowanie na astmę najbardziej narażone są osoby posiadające grupę krwi B, oraz w mniejszym stopniu "0". Czynnikiem ryzyka jest również posiadanie statusu niewydzielacza i podtypu MN. Ponoć wśród dzieci głównym czynnikiem astmy (statystycznie 75%) jest nierozpoznana alergia pokarmowa. Osobiście (mam "0") pamiętam, że przez wiele lat dotkliwie cierpiałam właśnie z tego powodu w pracy (moi rodzice nie palili, więc w dzieciństwie miałam spokój). Pamiętam jednak jak w młodym wieku godziłam się na przesiadywanie w takim smrodku podczas turniejów brydżowych, bo w tamtych czasach chyba wszyscy palili oprócz mnie i gdybym się z tym nie mogła pogodzić, po prostu nikt by ze mną nie grał. Podejrzewam, że tak samo jest z dziećmi. Smrodek bardzo im przeszkadza i szkodzi zdrowiu ale pomimo wszystko kochają bliskie osoby, cierpią w ciszy i chorują...a szkoda. Współczuję takim dzieciom.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wpływ smrodu papierosowego na zdrowie astmatyka.
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 11:25 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
To wszystko są czynniki drażniące i uszkadzające układ oddechowy. U każdego, nawet zdrowego. Chorzy na astmę mają obniżoną tolerancję na takie czynniki, mogą mieć przez to częstsze i cięższe ataki astmy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 72 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności