Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 7:52 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak radzicie sobie z paraliżującym stresem?
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 4:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lut 22, 2009 4:38 pm
Postów: 2
witam,

poradzcie mi jak poradzic sobie ze stresem.
Czesto mam takie stany, ze przejmuje sie jakims problemem na tyle, ze nie moge myslec o codziennych sprawach.
To jest straszne poniewaz stres jest paralizujacy, nie moge nic robic i podejmowac nowych dzialan ciagle mysle o danym problemie.

Jakei sa wasze moetody na taki stres? tabletki, suplementy?
CZy dieta rowniez ma na to wplyw tak jak pisza w tym magazynie na 16 stronie?
http://www.zdrowystyl-web.com

poradzcie bo takie stany sa straszne, nie mozna sie od nich uwolnic
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak radzicie sobie z paraliżującym stresem?
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 6:46 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Jakieś uspokajacze nawet naturalne czy coś od lekarza to stosować należy w sytuacjach już takich trudniejszych i zawsze doraźnie. Jeżeli u Ciebie nie pozwala to na normalne codzienne życie to już zaszło za daleko i jest to już poważniejszy problem. Musisz zmienić sposób myślenia o sobie i swoich problemach, to jedyna rada, jeżeli sam(sama?) nie dajesz rady poproś o pomoc bliskich, a jeżeli to za mało to do jakiegoś dobrego psychologa. Czy to "tylko" stres, nerwy czy jest też lęk?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak radzicie sobie z paraliżującym stresem?
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 7:22 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

W/g D'Adamo, w zależności od posiadanej grupy krwi , stresem rządzą inne mechanizmy i w różny sposób jest on rozładowywany. Procesy te są opisane w jego książkach, również są opisane indywidualne wskazówki i metody walki ze stresem. Pamiętam, że osoby z grupą B łatwo ulegają stresowi ale też mają do dyspozycji prosty mechanizm rozładowywania stresu, który znika przy pomocy wizualizacji. W książkach są też podane suplementy, które działają wybiórczo, tzn niepomiernie skuteczniej tylko dla określonej grupy krwi. Co do artykułu, jest dość ciekawy, ale nic nie wnosi do tego co podpowiada intuicja tzn. moim zdaniem łatwo było przewidzieć takie zachowania. Prawdą jest też, że bez "pozytywnego" stresu mało da się zrobić, przynajmniej jeśli chodzi o mnie...ja to wiem (gr "0 Rh-"). Zauważyłam to już w szkole. Potwierdzam też (o czym też tam czytałam), że właściciela tej grupy krwi (zwłaszcza, gdy jest ogólnie zdrowy, tzn. gdy, od jakiegoś czasu unika niewskazanych dla swej grupy produktów) dużo trudniej zdenerwować...ale jak już to nastąpi...dużo dłużej trwa powrót jego organizmu do równowagi (u "0" -stres łagodzi waleriana)

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak radzicie sobie z paraliżującym stresem?
PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 3:34 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Leki uspokajające należy przyjmować jedynie w ostateczności. W końcu medykamenty typu benzodiazepiny (relanium, hydroksyzyna, meprobamat), czy leki tzw nowej generacji likwidują jedynie objawy choroby, a nie jej przyczynę.
Trzeba przede wszystkim nauczyć się weselej spoglądać na życie. Pomagają w tym afirmacje powtarzane codziennie rano. A oto przykład takiej afirmacji: Dzisiaj czuję się znacznie lepiej, niż wczoraj. Nic nie jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Jestem spokojny(a) i raduję się każdą nadchodzącą chwilą. Potrafię śmiać się z samego(j) siebie i nie ulegać negatywnym emocjom.
Taka afirmacja wypowiadana nawet na głos codziennie o poranku uspokoi nerwy i doda odwagi na przeżycie całego dnia.
Aby nie ulegać sytuacją stresowym należy nauczyć się dwóch prostych technik relaksacyjnych. Pierwsza z nich to Relaksacja Jacobsona - Morisa, w której za pomocą autosugestii wprowadzamy nasze ciało w stan pełnego relaksu. Jacobson wychodzi z założenia medycyny psychosomatycznej, które brzmi - W zdrowym ciele zdrowy duch i odwrotnie. Dlatego powtarza się tu kolejne autosugestie np Moja prawa ręka jest coraz bardziej rozluźniona, aby poprzez zrelaksowanie ciała zrelaksować również i umysł.
Druga technika relaksacyjna to Trening autogenny Schultza. Metoda ta polega na sugestywnym odczuwaniu niektórych autoreakcji zachodzących w naszym organizmie. Dużą rolę odgrywa tu nasza wyobraźnia. Na przykład wyobrażamy sobie, że nasze czoło jest chłodne lub, że odczuwamy przyjemne ciepło w okolicy naszego splotu słonecznego. Dzięki tym pozytywnym odczuciom wprowadzamy siebie w stan pełnego relaksu zarówno fizycznego, jak i duchowego.
W chwili wolnego czasu możesz przećwiczyć te techniki na sobie. Polecam Ci zapoznanie się z publikacją Stanisława Sieka pt Relaks i autosugestia.
To wszystko ode mnie. Pozdrawiam i życzę jak najwięcej spokojnych chwil w Życiu


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 59 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności