Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 5:54 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ból piszczela
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 7:39 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 07, 2009 7:33 pm
Postów: 3
Witam od jakiegoś miesiąca mam problem z nogą bardzo boli mnie piszczel przy poruszaniu nogą. Kiedy nie wykonuje nią żadnych ruchów wszystko jest ok. Lecz gdy tylko gdzieś idę ból się znów pojawia razem z dziwnym trzeszczeniem w piszczelu. Po 2 tyg wybrałem się do lekarza, który stwierdził, że to zapalenie piszczela i wpakował mi nogę w gips, przepisał jakieś tabletki. Wczoraj byłem na zdjęciu, gipsu, lecz noga nadal mnie bolała, lekarz kazał mi smarować nogę maścią TRAUMEEL oraz założyć bandaż elastyczny. Powiedział też żeby "nie zwracać uwagi na ból, minie z czasem minie z czasem, gorzej jeśli to trzeszczenie się znów pojawi.." Nie minęła doba a objawy znów się nasiliły włącznie z trzeszczeniem w piszczelu. Dziś po dłuższej nauce i trzymaniu nogi w jednej pozycji nie mogłem ruszyć stopą, dopóki jej ręcznie nie rozruszałem. Nie wiem co mam zrobić, gdyż nie chcę dodatkowego l4 z pracy ale z drugiej strony ta noga może mi bardzo w niej przeszkadzać. Może wiecie co to może być czy to na pewno to zapalenie ścięgna? Do lekarza straciłem zaufanie straciłem 2 tyg i nic nie pomogło można powiedzieć, że jest coraz gorzej... :(


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ból piszczela
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 8:28 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć :D

Piszesz o czymś co może być zapaleniem piszczela (a więc kości)...ja znam książkę Dr Petera J.D'Adamo "Zapalenie stawów" (z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi). Są w niej opisane wskazówki dotyczące zapobieganiea i leczenia zapalenia kości i stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów, fibromialgii oraz innych stanów zapalnych (info na okładce). Z mojego doświadczenia wynika, że warto spróbować tego sposobu.

Doraźnie zaś spróbowałabym na twoim miejscu posmarować na noc tę część nogi maścią ichtiolową, przykryć watą lub flanelą i folią, a potem zawinąć (niestety jest to sposób "brudzący"). Rano zdjąć ten "kompres", sprawdzić czy jest lepiej i ewentualnie powtórzyć. Wiele znanych mi osób potwierdziło ustąpienie bólu, chociaż skuteczność na pewno zależy od właściwej przyczyny bólu. Wiem o tym sposobie od nieżyjącego już lekarza, który wypisywał wielu osobom w okolicy recepty na płyn ichtiolowy i kazał go podgrzewać przed przyłożeniem... ale to było bardzo dawno temu i później już w rodzinie używaliśmy (jak było potrzeba, np. po "przerobieniu" dłoni lub barku) kupionej w aptece maści.

I jeszcze jedno ...dlaczego piszesz kilka razy to samo...może nie wiesz (i admin nie wie) , że od pewnego czasu nie ma podglądu komentarza tylko pojawia się biały ekran. Aby zobaczyć swój post trzeba się więc po pierwszym wysłaniu wycofać i włączyć jeszcze raz aktywne tematy, albo zamiast od razu wysyłać wejść w podgląd.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Ostatnio edytowany przez TeSa Wto Kwi 07, 2009 8:35 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból piszczela
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 8:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 07, 2009 7:33 pm
Postów: 3
Tamte posty to pomyłka systemu po wybranio opcji wyślij wyświetlała sie pusta strona przeglądarki i tekst że nie moge w tej chwili wysłac postu więc sprubowałem jeszcze kilka razy za każdym byo to samoa, a potem hmmm no cóż kilka tych samych wiadomości...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból piszczela
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 8:42 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Tak myślałam...admin chyba to zauważy. Jeśli napiszesz jaką masz grupę krwi podam ci z tej książki jakieś wytyczne...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból piszczela
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 9:35 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 07, 2009 7:33 pm
Postów: 3
gr krwi a


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból piszczela
PostWysłany: Śro Kwi 08, 2009 6:55 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć pawel_87a :D

Jeszcze nie wiadomo, czy jesteś wydzielaczem antygenów grup krwi do płynów ustrojowych. Są miejsca w Polsce, gdzie już robią ponoć test Lewisa (wydzielacz to Le a-b+). Wydzielaczy jest statystycznie ponad 80%. Są biblioteki gdzie można wypożyczyć książki D'Adamo. Jeśli w twojej nie ma, poproś by kupili. Przyda się na pewno wielu osobom, a może ktoś ze znajomych już tę książkę ma i ci pożyczy. Spytaj też lekarza pierwszego kontaktu, czy słyszał o tym sposobie na zdrowie i poproś o konsultacje zwłaszcza, gdy chciałbyś uzupełnić dietę zalecanymi przez D'Adamo wybiórczo, zależnie od grupy krwi suplementami (dla "A" siarczan chondroityny wspomaga regenerację chrząstki, siarczan glukozaminy umożliwia naprawę stawów, Bostwelia serrata i kwercetyna mają działanie przeciwzapalne, korzeń imbiru łagodzi ból stawów). D'Adamo przebadał to, co inni tylko zauważyli: że nie wszystko na wszystkich tak samo działa i to co zauważył opublikował w wielu swoich książkach. Takie indywidualne podejście jest trochę trudne, ale przekonałam się , że jest skuteczne. Dlatego tu piszę. Przeczytaj wątek WYDZIELACZE. Wydrukuj sobie mój wierszyk ze wskazówkami dla "A" on ci sporo wyjaśni, tylko pamiętaj, aby z herbat wykluczyć herbatę czarną, zdrowotna jest oczywiście zielona....Żadne mięso nie działa na ciebie, w/g Dr Petera J. D'Adamo, jak lekarstwo, są tylko obojętne dozwolone często. Z tych dostępnych to kurczak, kura (cornish), indyk, gołąb , struś, i perlica. Z ryb nadzwyczaj korzystne dla ciebie to: dorsz , łosoś, makrela,, sardynka , troć, pstrąg tęczowy, korzystne:karp, okoń żółty(?), sieja/sielawa, ślimak (Helix pomatia), obojętne, dozwolone często: pstrąg źródlany, rekin, tuńczyk . Przy alergiach i zapaleniach należy unikać produktów mlecznych pochodzenia krowiego (zwłaszcza niewydzielacze). Jaja jeść z umiarem (wydzielacze do 3, niewydzielacze do 5 na tydzień) . Wydzielaczom nie szkodzi mleko kozie i śmietanka, mają m.in.unikać serka wiejskiego i serwatki, a niewydzielacze na odwrót. Dopuszczalne dla A są kefiry, jogurty, feta, mozzarella, twaróg... dużo tego, napisz może co jadasz najczęściej z pozostałych rodzajów to sprawdzę...jeszcze konieczne są ćwiczenia, nie tak intensywne jak dla grupy krwi 0, ale konieczne...

Pozdrawiam z Wołomina :D

Jak pomoże ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból piszczela
PostWysłany: Śro Wrz 15, 2010 3:31 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Nie zostało tu napisane po której stronie wystąpił ból. Jeśli po stronie palca dużego można go traktować jako zapalenie ścięgna mięśnia długiego prostownika palucha (tendum musculi extensor halucis longus). Jeśli zaś ból lokuje się pośrodku, najpewniej dotyczy on ścięgna mięśnia długiego prostownika palców (tendum musculi extensor digitorum longus). Przy obu tych dolegliwościach rzeczywiście nie można poruszać stopą.
Wskazane objawy mogą też świadczyć o zapaleniu nerwu piszczelowego (Neuritis tibialis), które jest rzeczywiście bardzo bolesnym schorzeniem.
Dlatego, jako środek przeciwbólowy i przeciwzapalny, polecam do stosowania zewnętrznego Naproxen emul żel. Lek ten silnie hamuje ból i jest sprawdzony w użytku.
Sól Naproxenu można przyjmować też doustnie. Najbardziej znanym medykamentem zawierającym wspomniany związek jest lek o nazwie ALEVE.
Z ziół znanych mi mogę polecić korę wierzby (Cortex Salicis). Przyjmuje się ją raz dziennie, pół szklanki herbatki po posiłku głównym przez 2 tygodnie. Jeśli objawy bólowe nie ustąpią proponuję powtórzyć terapię po 2 tygodniach przerwy. Kora wierzby podobnie jak Naproxen ma silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Tyle ode mnie. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności