Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 8:19 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Krwiodastwo
PostWysłany: Śro Cze 17, 2009 4:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 3:59 pm
Postów: 7
Oddaje honorowo krew co prawda dopiero 3 razy .Jak wiadomo krew jest potrzebna , a z nieba nie spadnie .
Szukałem w internecie szkodliwości oddawania krwi , ale nic interesującego nie znalazłem.
Co wy sądzicie o oddawaniu krwi , czy sami też oddajecie ?

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Krwiodastwo
PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 4:23 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Lamikoboy :D

Kiedyś w młodości byłam w grupie, która zgłosiła się oddać krew. Odpadłam wtedy, bo miałam bardzo delikatne żyły (jak mi pobierano krew do jakichś badań to zawsze miałam kilka wkłuć). Ostatnio próbowałam dowiedzieć się, czy oddając krew dostaje się wynik testu Lewisa (którego nigdzie w okolicy nie robią) i niestety w Warszawie na Saskiej (też na ich stronie internetowej) nie można się tego dowiedzieć. Więc na razie spasowałam. Wynik ten jest ważny dla potwierdzenia swojego statusu wydzielania, który u siebie zgadłam (Le b+ w/g spostrzeżeń D'Adamo, autora diet zgodnych z grupą krwi - to równocześnie wydzielacz antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych np.śliny). Jeśli chodzi o szkodliwość oddawania krwi, myślę, że jeśli odżywiałbyś się zgodnie ze swoją grupą krwi, to regeneracja organizmu następowałaby bardzo szybko... o innych oczywistych zagrożeniach chyba nie warto pisać. Jeśli wiesz, gdzie robią (na pewno) test Lewisa, napisz nam proszę. Sądzę, że przybyłoby krwiodawców, gdyby była informacja o uzyskiwaniu wyniku tego testu (no i informacja do czego on może posłużyć).

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krwiodastwo
PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 8:36 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Na tym forum jest informacja Krzysztofa , że w centrum krwiodawstwa w Zielonej Górze wykonują test Lewisa , jak dobrze pamiętam kosztuje ok 20zł. Muszę sprawdzić znów w Warszawie...ale wątpię czy się coś zmieniło.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krwiodastwo
PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 11:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2009 3:59 pm
Postów: 7
We Wroclawiu w centrum krwiodastwa na ulicy Czerwonego Krzyża też robią - 12 zł badanie ;)

http://www.rckik.wroclaw.pl/?id=4&go=0


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krwiodastwo
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 7:11 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Lamikoboy :D

Taka informacja, jak pamiętam, była już dawno w internecie (ostatnio jak sprawdzałam, ta strona była zawirusowana) ...ważne jest, czy ktoś tam naprawdę te badania zrobił...

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krwiodastwo
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 12:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 23, 2009 12:02 pm
Postów: 6
Sam osobiście oddałem3 razy krew. Aktualnie mam lekką niedowagę i staram sie przytyć. Kiedy doje do 70 kg to na pewno pójdę oddać4 raz krew :)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

_________________
http://historiekuchenne.paclan.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krwiodastwo
PostWysłany: Śro Paź 28, 2009 12:02 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Paź 27, 2009 10:30 pm
Postów: 37
Ja staram się regularnie oddawać krew już od kilku lat. Uważam, że to bardzo ważne i każdy powinien zgłosić się choć raz. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć w naszym życiu i czy przypadkiem nie będziemy potrzebowali kiedyś tych 450 ml krwi. To trwa kilka minut, a może komuś uratować życie - zawsze idę z takim nastawieniem :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krwiodastwo
PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 7:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Lis 13, 2008 10:34 am
Postów: 10
Ja mam o jedno oddanie krwi więcej od Ciebie i to jeden z największych prezentów, które mogę oddać :)

_________________
Kochane zdrowie...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności