Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:09 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mdłości w podróży
PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 2:42 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 06, 2009 2:37 pm
Postów: 11
Witam

Czy miewacie problemy w trakcie dłuższych podróży??


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 3:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Niestety w mojej rodzinie tego nie ma... Jak coś znajdę na ten temat u D'Adamo -napiszę.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 7:22 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Na str. 200 Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi (2002/pol 2003) D'Adamo jest info , że podatność na mdłości przy chorobie lokomocyjnej jest niezależna od grupy krwi. Pomaga żucie kawałka (ok.2 cm) świeżego imbiru lub popijanie herbatki imbirowej. Aby zmniejszyć te dolegliwości D'Adamo radzi właścicielom różnych grup krwi zastosować w przypadku 0, A, AB protokół wspomagający zdrowie żołądka (str 379), a w przypadku właściciela grupy krwi B, protokół wspomagający zdrowie wątroby (str 375). Mdłości zależnie od grupy krwi występują w różnych sytuacjach i rzeczywiście grupa krwi 0 miewa mdłości najrzadziej (u niej towarzyszą nietolerancji pokarmowej i ciąży). Inne grupy krwi mdłości mają jeszcze przy innych okazjach (różne, przy różnych. Na str 200 jest odpowiednia tabela )

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 10:20 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 06, 2009 2:37 pm
Postów: 11
No fakt moja grupa ktwi może być podatna na chorobe lokomocyjną ale jak mam z tym żyć?? Stosować te wszystkie środki zapobiegawcze czy uciec się do jakiś farmaceutyków?? Jak myślisz co będzie najlepszym sposobem na moje problemy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 7:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć boryna :D

Myślę, że możesz spróbować jakiś czas jeść zgodnie z grupą krwi i sprawdzić czy Ci nie przejdzie ta dolegliwość... bo skoro przechodzą różne choroby (ja to sprawdziłam ponad wszelką wątpliwość)...to może i tu nastąpić poprawa. Może w ogóle masz skłonności do mdłości w/g w/w tabelki np. u grupy A i B mdłości powoduje stres, a u wszystkich oprócz 0 mdłości mogą wywoływać infekcje bakteryjne lub pasożytnicze, a 0 i B mdłościami reaguje na niewłaściwe dla siebie pokarmy(z powodu nietolerancji pokarmowej, przez niektórych mylnie nazywanej alergią). Zachęcam do próby...poprawa samopoczucia następuje już nawet po kilku dniach. Ja nie wyobrażam sobie powrotu do jedzenia tego co jadłam od dzieciństwa... a farmaceutyków unikam jak ognia.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 10:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 06, 2009 2:37 pm
Postów: 11
I myślisz, że to wszystko jedynie przez mój styl żywienia??
I tak już przed wyjazdami staram się wogóle nic nie jeść aby mieć pusty żołądek ale to i tak nie pomaga bo nadal źle się czuję :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 5:31 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć :D

boryna napisał/a:
Cytuj:
I myślisz, że to wszystko jedynie przez mój styl żywienia??
I tak już przed wyjazdami staram się w ogóle nic nie jeść aby mieć pusty żołądek ale to i tak nie pomaga bo nadal źle się czuję :(
Mnie przyszło do głowy, że warto spróbować...Ja tak robię, aby uniezależnić się od różnych wszystkowiedzących mądrali, spróbowałabym więc też z tym żuciem. Poza tym warto zastanowić się czy mogą być inne przyczyny związane z podróżą odpowiedzialne za takie samopoczucie... O tych spostrzeżeniach D'Adamo umieszczonych w encyklopedii zdrowia, w poprzednio wspomnianej tabelce napisałam dlatego, że inni na to nie zwracają uwagi... a coś w tym jest.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 8:52 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 14, 2009 8:49 pm
Postów: 10
Witam Boryna

Mam to samo od kilku lat, próbowałem różnych metod zapobiegania tego zjawiska podczas podróży ale nic nie dawało oczekiwanego efektu. Ktoś wtedy powiedział mi żebym zakupił Aviomarin, i pomogło. Mdłości podczas podróży przestały dawac we znaki.. POLECAM AVIOMARIN...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 11:44 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 06, 2009 2:37 pm
Postów: 11
Aviomarin?? Hmmm już nie raz słyszałem tą nazwę ale jakoś nigdy nie skojarzyłem tego z chorobą lokomocyjną ale poszukam informacji na ten temat w sieci i zapoznam się z tym lekiem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 2:21 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Zgadza się...też o nim słyszałam. To jest stary środek brany przez wiele osób przed podróżą (był już chyba w czasach wczesnej komuny, a może przed wojną) ... myślałam, że o nim wiesz...dobrze, że blurey przytomnie o nim napisał.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 5:05 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 14, 2009 8:49 pm
Postów: 10
Poprostu często go używam i jest na prawde dobry. A co do tego kiedy był Aviomarin w sprzedaży to juz kilka jak nie kilkanaście ładnych lat jak pomoga ludziom podczas podróży:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 6:52 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 06, 2009 2:37 pm
Postów: 11
O tak, Aviomarin lekiem na chorobę lokomocyjną!!
Weekendowa próba zaliczona pozytywnie:)

Wielkie dzięki blurey


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 3:44 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 14, 2009 8:49 pm
Postów: 10
Proszę bardzo jak tylko moge to zawsze pomoge:) Ogólnie to mam do was pytanko czy spotkał ktoś się z opinią że choroba lokomocyjna może sama z czasem ustąpić?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 10:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 06, 2009 2:37 pm
Postów: 11
A nie wiecie czy ta choroba mija z czasem bo gdzieś tak ostatnio przeczytałam? A stosowanie leków podczas tej choroby takich jak Aviomarin pomaga w tym abyb mineła?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mdłości w podróży
PostWysłany: Śro Lip 22, 2009 2:07 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 14, 2009 8:49 pm
Postów: 10
Podobno objawy choroby lokomocyjnej mogą z czasem ustąpić, a stosowanie Aviomarinu pomaga podczas podróży a nie spotkałem się z opiniami żeby pomagało na zanik choroby.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności