Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:20 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 11:26 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 07, 2014 11:10 am
Postów: 25
Wszystko zaczęło się od nagłych skoków ciśnienia, potem doszły napady gorąca – ale takie, że aż się rozbieram i nagle robi mi się strasznie zimno, krwotoki z nosa, trudności z przełykaniem, czasami nie mogę złapać oddechu i aż łzy mi się cisną do oczu. Jak mi zrobili ekg to wyszło niedokrwienie serca, w wynikach badań krwi bardzo podwyższone TSH, pozostałe rzeczy trochę za wysoko, trochę za nisko – rzadko kiedy w normie. Jestem przerażona, boję się, że to rak tylko lekarze chcą się upewnić i nic głośno nie mówią...


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 1:33 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
Ivan Nieumywakin żyje, ma się dobrze, na lewo i prawo udziela wywiadów.
nawet od jakiejś organizacji ONZ dostał medal za całokształt osiągnięć.

co do seminarium p. Zięby, to się odbyło, było około 350 osób, dość dużo osób z "chorobami".
średnia wieku to tak 50+.
autor ksiazki nie omawiała dość dokładnie zagadnień jakie były w książce, na tyle aby ktoś kto nie czytał ksiązki jakoś kontaktował z tematem.
za to skupił sie na problemie nowotworów oraz pewnych nowości jak np. choroby serca oraz chrapanie.
sala była zarezerwowana na 3 godziny, bylismy tam 5 godzin i dopiero ochrona nas wyprosiła.
było dużo pytań z sali (w koncu było to seminarium a nie wykład) od osób chorych, pytania dotyczyły leczenia stwardnienia rozsianego, cukrzycy II, autyzmu u dzieci, chemio i radioterapi, chelatacji oraz stosowania dużych dawek wit. C.

@Agrypina
wydajemi się że jesteś pod wpływem dużego stresu, symptomy jakie opisujesz pasują do przeżywanych ataków mięśnia sercowego.
Skoki ciśnienia to pierwszy symptom ataku serca potem idzie podwyższony cholesterol.
początkowo EKG serca tego nie pokaże ponieważ w minutę pózniej jest już faza zdrowienia.
Jeśli nie usiądziesz i nie przeanalizujesz swojej sytuacji stresowej, rodzinnej, domowej, pracy to grozi to guzami w płucach, stąd te duszności lub angina pektoris od serca.
jedyna rada zapanować nad stresem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Pią Lis 14, 2014 11:08 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dzięki... Czytałam na forum dadamo.com, że chrapią zazwyczaj niewydzielacze antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych. Osoby z tym statusem w/g Dr D'Adamo (to info z jego encyklopedii zdrowia) są statystycznie o wiele bardziej chorowite niż osoby wydzielające... Poza tym osoby z grupą krwi A , AB (mają predyspozycje do chorób krążenia ze względu na "gęstą krew") i niewydzielacze pozostałych grup krwi to już spora populacja... więc zgaduję... jeśli chrapiący statystycznie bywają w/g p. Zięby częściej chorzy na choroby serca to by się zgadzało :)

Jeśli chodzi o stres... to przed sześciu laty czytałam artykuł, że australijscy uczeni stwierdzili (nie było info co do grup krwi na kim to sprawdzali), że podczas stresu powstają we krwi gigantyczne ilości białka Neuropeptyd Y ... które w pewnym sensie blokują krążenie...może to tzw złogi stresowe (o których kiedyś słyszałam podczas badania żywej kropli krwi... u mnie ich nie było... a ponoć są bardzo trudne do rozpuszczenia ). Z tego co pamiętam, osoby z grupą krwi B (i chyba AB) mają w/g Dr D najlepsze zdolności do wychodzenia ze stresu przy pomocy wizualizacji... Na właścicieli grupy krwi "A" działa rumianek a na "zerówki" waleriana i pływanie (pływanie to pewnie na wszystkich działa odstresowująco, ale nikt tu tego nie napisał)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 6:13 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
jest kilka teorii na temat chrapania.
do mnie przemawia teoria gloszocą, że to problem złego oddychania w nocy.
w nocy zaczynamy się dusić na poziomie komórkowym i w efekcie aby zaczerpnąć więcej powietrza oddychamy szybko klatką piersiową i w ten sposób wydychamy zbyt dużo dwutlenku węgla z płuc.
a chrapanie to zbyt dużą różnica ciśnień w krtanii podczas tego szybkiego wdechu/ wydechu.
wg tej teorii należy wytrenować oddychanie przeponą brzuszną, wtedy oddech jest płytki, mniej wydalamy dwutlenku węgla.
w ten sposób większa ilość dwutlenku węgla powoduje większe uwalnianie tlenu z hemoglobiny we krwi.
następuje większe dotlenienie na poziomie komórkowym i możemy oszczędzić w ten sposób swoje serce oraz pozbyć się chrapania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 1:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Z forum na dadamo.com wiem, że forumowicze zauważyli taką zbieżność, że osoby niewydzielające antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych zazwyczaj chrapią... i właściwie nic więcej
Ja natomiast myślę, że poprawiając swoje odżywianie... staje się człowiek ogólnie zdrowszy więc i to chrapanie jakby minimalizuje... to zostało w moim przypadku zauważone :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 12:31 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ciekawe jak u nas skończą się wybory... to znaczy jak praktycznie skończą się pod względem podejścia do zdrowia

Czy jesteś zdrowy czy jesteś chory
Wstajesz i idziesz na te wybory
Jeśli nie musisz... to szczęście twoje
U nas niestety jest jeszcze dwoje
Którzy o wybór się ubiegają
I nadal szanse niemałe mają...

Można też sprawdzać wynik liczenia...
Niech się protokół... na drzwiach... nie zmienia

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 8:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
U nas zmiany. Ciekawe, czy też pod względem podejścia do zdrowia...i czy na lepsze. Po zmasowanej kampanii przeciwników skierowanej przeciw czteroletniej działalności młodego burmistrza z PiS wygrała 52/48 kobieta, która twierdziła (przed wyborami), że jest niezależna... a po... już gdzieś czytałam, że przyznał się do niej PSL.
Muszę spisać czym prędzej aby nie zapomnieć co obiecywała... m.in. chirurgię dziecięcą w naszym szpitalu... i popieranie sportowców...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 10:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Było ponoć spotkanie przed II turą ale nie mogłam znaleźć z tego spotkania relacji... Ponoć wygrała o równo 700 głosów. Pewnie nowa pani Burmistrz będzie w czwartek na spotkaniu Opłatkowym na WUTW. Warto byłoby poznać Jej sposoby na zdrowie... i choć niektóre plany.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Czw Gru 25, 2014 11:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Na razie tylko ogólniki... ciekawe, jakie będą pierwsze działania. Przed wyborami słyszy się zawsze to co chciałoby się słyszeć... a później przychodzi szara rzeczywistość... wymiana kadr... i zaraz potem... tego się nie da... tamtego się nie da... Jednak prawdziwa profilaktyka dobrze działa we wszystkich dziedzinach... np. ostatnio wieją bardzo silne wiatry... warto byłoby "przejrzeć" okolicę i wytypować stare drzewa, które należałoby wyciąć lub poskracać od góry... zanim zaczną powodować szkody...

Kiedyś napisałam:
Może warto wybrać pary... jeden młody drugi stary... jeden wizje ma pomysły... drugi za to umysł ścisły... itd
Teraz słyszę... są... działają... pary w rządzie nam wdrażają :)


Pozdrawiam świątecznie z pięknie zaśnieżonego Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 11:08 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 30, 2014 11:05 am
Postów: 17
Sensacja! Choroba Parkinsona, ALS, MS, raka trzustki, Miopatia i choroby neurologiczne są leczone w EAML!
https://www.youtube.com/watch?v=rwQi2AAssuE


Sensacja! Miopatia i choroby neurologiczne są leczone w EAML
https://www.youtube.com/watch?v=kCWXC60i0-I


Stwardnienie zanikowe boczne (ALS) i stwardnienie rozsiane (MS) można już uleczyć! część 2
https://www.youtube.com/watch?v=wIyA7SnP6tI


Sensacja! Choroba Parkinsona jest uleczalna w EAML!
https://www.youtube.com/watch?v=mS-vy7unTf8


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 11:47 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
EAML

Lepiej było założyć oddzielny wątek z pełną nazwą i napisać parę słów od siebie... moim zdaniem przy takiej jak dziś ochronie zdrowia... przed medycyną ludową jest świetlana przyszłość... Do wielu osób dotarło już, że warto samemu myśleć o swym zdrowiu... ale wciąż nie wszystkim się chce.Sposobów jest już tak wiele... że głowa boli. Tylko wybierać.

Ja stosują wskazówki Dr D'Adamo i nie muszę się teraz denerwować kłótniami ministra z lekarzami ... szkoda tylko, że nie mam niższej zdrowotnej składki solidarnościowej... i na wypadki losowe...

Myślę, że nie korzystając z prostej profilaktyki np. właśnie ze wskazówek Dr Petera D'Adamo, niektóre osoby "hodują" sobie zdrowotne kłopoty. A one po prostu nie jadają pokarmów dla siebie korzystnych, które powinny przede wszystkim jadać... Tym sposobem powstają poważne dolegliwości, które na pewnym etapie są identyfikowane już jako jakieś wykrywalne przez badania choroby... Te wskazówki D'Adamo nie dotyczą jedynie jedzenia zgodnego z grupą krwi czy GenoTypem... dotyczą też odpowiedniego indywidualnie ruchu i ciągłej skutecznej walki ze skutkami stresu. Jestem przekonana o tym na podstawie doświadczeń i tego co dotąd przeczytałam... Powtórzę. Sposobów na zdrowie jest wiele... każdy powinien znaleźć najlepszy dla siebie... albo niezły i najtańszy. To co robi się w EAML jest dobre... ale aby utrzymać poprawę zdrowia, trzeba zmienić styl życia... kłania się prawdziwa profilaktyka... czyli korzystne indywidualnie jadło... czyste środowisko... umiejętność rozładowywania stresów... modlitwa

Pozdrowienia noworoczne z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 7:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Obejrzyjcie nowe wykłady p. Zięby... to jeden z nich:

>https://www.youtube.com/watch?v=0AFQi1Ox3nM

Szkoda, że różni wielcy badacze wciąż nie rozmawiają ze sobą...


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 2:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Słucham, oglądam (jak mam czas)... po raz kolejny wykłady p. Zięby... i nie tylko. Polska akademia zdrowia, która powstała rok temu w Rzeszowie wydaje się być światełkiem w tunelu. Wyraźnie wyróżnia się na tle pozostałych, bo wczoraj np. też mieliśmy wykład na WUTW na temat profilaktyki (i oczywiście szczepień)... Wykład pod patronatem Mazowieckiej Akademii Seniora... Namnożyło się nam tych akademii... a wyraźnie brak jest absolwentów podstawowej szkoły zdrowia...

>https://www.youtube.com/watch?v=4fhezw-8_pM

Ponoć aktualnie w Polsce szczepi się tylko ok 3,7% ludzi, najmniej w Europie (to jest info ze wspomnianego wykładu na WUTW pań z Mazowieckiej Akademii Seniora)... Przypadkowo jest to tyle, ile statystycznie powinno się szczepić... Na podstawie informacji z książek D'Adamo (analiz różnych badań) można wywnioskować, że na pewno powinny się szczepić osoby z grupą krwi AB... pozostali dają sobie dość dobrze radę bez... O niepożądanych skutkach szczepień od dawna jest w necie wykład prof. Marii Doroty Majewskiej (tv Lublin).
Na dzisiejszy wykład poszłam, bo naiwnie myślałam, że usłyszę coś nowego... oni wszyscy traktują emerytów jak dzieci :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 6:57 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
Cytuj:
oni wszyscy traktują emerytów jak dzieci.

bo taka jest biologia, szczególnie dla meżczyzn po 70 roku zycia.
to tylko kobiety po menopauzie dostają hormonów męskich i są wtedy bardzo bojowe, słynne mohery warszawskie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PRAWDZIWA PROFILAKTYKA
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 9:54 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Każda reguła ma wyjątki... moja mama na stare lata... była dość łagodna :)... mój św.p. ojciec natomiast był bardzo żywotny (w wojnę był jednym z dwustu polskich czarnych diabłów gen. Stanisława Maczka, którzy wyzwolili Bredę)... a 20 lat temu, zmarł nagle w wieku 80 lat... W dzień przyszło mu do głowy wejść na dach, bo tamtego roku było w naszych okolicach więcej niż zwykle śniegu... Poprzedniego dnia był w doskonałej formie... rozmawialiśmy o wiośnie... a wieczorem następnego dnia... po tym dachu, dostał gorączki 38,5... matka zadzwoniła po pogotowie... ale przyjechało za późno... zmarł... Dowiedzieliśmy się po wszystkim. Dziś myślę, że pokonał go stres (B). Pamiętam też swoją babcię ze strony mamy, żonę jednego z piłsudczyków, ona nawet w wieku 80 lat nie chciała pić żadnego sklerosanu... ale raz spadła ze stołeczka... połamała sobie nogę w kostce... poszła do szpitala... dostała tam zapalenia płuc... i niestety zmarła... Co będzie ze mną po 70... wie tylko Bóg. Na razie cieszę się, że w porę wywinęłam się konwencjonalnej medycynie :) i niech tak zostanie

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności