Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:41 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Czw Lip 20, 2017 12:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2017 8:07 pm
Postów: 12
Miejscowość: Konstantyn
Należy wzbogacić dietę dziecka o warzywa, owoce, grube kasze, ciemne pieczywo, a także zadbać o odpowiednią podaż płynów. Zachęcajmy je także do aktywności fizycznej i ruchu. Warto także nakłaniać dziecko do wypróżnienia się 5–10 min po posiłkach, gdyż wtedy odruch żołądkowo-okrężniczy jest najżywszy.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 11:13 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 25, 2017 11:07 am
Postów: 4
1. pić siemię lniane codziennie 2. jeść dużo świeżych warzyw i owoców 3. można okazjonalnie jeść suszone śliwki albo pić olej rycynowy, do tego przydają się ćwiczenia fizyczne


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 8:13 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
Zerknij sobie na adamed.expert ostatnio też szukałam informacji na temat nietrzymania moczu i sporo tam takich artykułów które się przydają w codziennym życiu. O zaparciach tez jest mnóstwo informacji także na pewno Ci się przydadzą


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Wto Wrz 12, 2017 9:27 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 09, 2017 10:34 am
Postów: 90
widze ze siemię lniane jest coraz bardziej popularne, a w sumie sama nigdy nie mialam okazji sprobowac czy rzeczywiscie dziala. mialam ostatnio spore problemy z trawieniem, a lekarz zalecił kurację dicopeg 10g Teraz planuje wdrożyć zdrowe nawyki - w jakich dawkach powinno sie je spozywac dziennie, zeby nie wywolac odwrotnego efektu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 4:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 26, 2017 4:13 pm
Postów: 6
Dla dzieci na zaparcia polecam Dicopeg Junior, polecił mi go pediatra gdy moja mała córeczka w 8 miesiącu życia strasznie się męczyła nie mogąc się wypróżnić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Pią Wrz 29, 2017 4:21 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 21, 2017 3:23 pm
Postów: 31
Może spróbuj z jakimiś dobrym probiotykiem np. trilac


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 9:48 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Najprostszym sposobem na zaparcie będzie dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witaminy C w postaci chociażby kwasu L-askorbinowego czda. Zdrowy człowiek potrzebuje 1-2 gramy dziennie,jeśli dostarczy się trochę ponad właściwą ilość pojawi się rozwolnienie, które natychmiast zniknie gdy zaprzestaniemy podawania tej witaminy.Syntetyczna witamina jest oczywiście gorsza od naturalnej z dzikiej róży albo z aceroli... ale jest dużo tańsza (ostatnio 1 kg kosztował ok 45 zł). Podawanie dużych ilości witaminy C leczy wewnętrzne zapalenia więc warto to robić (temat jest szeroko opisany w książce Jerzego Zięby Ukryte terapie)... a teraz muszę przekopiować ten wpis do bliźniaczego wątku :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Wto Kwi 27, 2021 4:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Kwi 21, 2021 2:03 pm
Postów: 13
tak, to też ale ja bym też postawiła na błonnik


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Śro Kwi 28, 2021 7:37 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 27, 2019 6:11 pm
Postów: 30
Tak, ale ja bym też postawiła na probiotyk proctolact, przy zaparciach też się na pewno przyda. U mnie dochodzą jeszcze hemoroidy do tego problemu zaparć i dlatego powinnam kupować właśnie taki, proktologiczny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Pią Cze 25, 2021 10:25 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 26, 2021 5:02 am
Postów: 11
Gdy moje dziecko miało zaparcia podawałam czopki evaqu bambini. Są niezwykle skuteczne i bezpieczne dla dzieci bo nie uzależniają tylko działają miejscowo. Aplikacja jest prosta. Nam pomogły bardzo. Chociaż problem z zaparciami już minął to czopki mam w domowej apteczce tak na wszelki wypadek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Wto Sie 10, 2021 12:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 10, 2021 12:51 pm
Postów: 3
Nola napisał(a):
Gdy moje dziecko miało zaparcia podawałam czopki evaqu bambini. Są niezwykle skuteczne i bezpieczne dla dzieci bo nie uzależniają tylko działają miejscowo. Aplikacja jest prosta. Nam pomogły bardzo. Chociaż problem z zaparciami już minął to czopki mam w domowej apteczce tak na wszelki wypadek

@Nola ja też stosuję te czopki gdy moje dziecko ma problem z zatwardzeniem. Świetnie sobie radzą. Dla mnie najważniejsze, że są naturalne i bezpieczne dla dzieci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Śro Sie 11, 2021 8:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Cze 27, 2020 7:48 pm
Postów: 53
Na pewno dieta musi być bogata w błonnik. Warto jeść warzywa, owoce, kasze. Na zaparcia pomoże wypijanie zmielonego https://www.bee.pl/9254-len. No i trzeba się ruszać. Ruch przyspiesza przemianę materii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Śro Sty 19, 2022 11:27 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 19, 2022 11:04 am
Postów: 34
może wzizyta u dietetyka by pomogła, lub testy alergiczne


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ZAPARCIA
PostWysłany: Pon Sty 31, 2022 11:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Cze 29, 2019 11:27 pm
Postów: 5
Ja też zastanawiałam się co podać dziecku, czopki okazały się niezawodne. Moja córka ma 2 i pół roku i od roku uczęszcza do żłobka. I tu powstał problem, bo tylko w domu chce robić kupę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności