Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 2:07 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Nie Mar 03, 2013 1:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 09, 2012 2:02 pm
Postów: 12
TeSa napisał(a):
Witam :)

Ja na próbę jeden krzak posadziłam na jesieni... miał już wtedy pierwsze owoce... sprawdzę co będzie dalej i napiszę

Pozdrawiam z Wołomina :)


A jak duży był ten krzak w momencie kupna i ile liczył wiosen ?

_________________
www.kolcowoje.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Nie Mar 03, 2013 10:25 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Myślę, że ma trzy lata... Jeśli dobrze zapamiętałam (gdzieś przeczytawszy)... wtedy są pierwsze owoce. Kupiłam ten krzaczek na jesieni w ogrodniczym sklepie. Był w doniczce (chyba ok.20 cm) miał ze trzy główne gałązki, kilka dojrzałych jagód (identycznych jak na zdjęciach w internecie) i dwa zawiązki, które pomimo bardzo niskiej temperatury jeszcze zdążyły dojrzeć. Czytałam że krzew ten jest mało wymagający, więc wsadziłam go bez zbytnich ceregieli w miejscu słonecznym, gdzie wcześniej były zakopywane obierki z warzyw. Teraz czekam co będzie na wiosnę. Długości pędów nie mierzyłam... ale najdłuższy raczej nie miał 1m :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 6:25 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 09, 2012 2:02 pm
Postów: 12
;) no nic czas jechać na pole stawić ogrodzenie antyzwierzaczkowe (sarny , jelenie i zające uwielbiają kolcowoje) :D miłego dnia ... wkleję foty jak skończę. 200 krzaczków już w ziemi ...

_________________
www.kolcowoje.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 6:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 15, 2013 1:59 pm
Postów: 3
Witam.
Polecam najtańsze owoce goji w promocji na www.bogactwo-zdrowia.pl tylko 49 zł !!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 6:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 09, 2012 2:02 pm
Postów: 12
jan1000 napisał(a):
Witam.
Polecam najtańsze owoce goji w promocji na www.bogactwo-zdrowia.pl tylko 49 zł !!!


Jak to mówią co tanie to i drogie ... poniżej 100 zł jagody Goji nie nadają się do spożycia ;) a to z 3ch powodów.
1. Albo niedopuszczone do wjazdu sprzedaży na terenie "zachodniej" Europy z uwagi na toksyczność (nadmierny opryski fungicydami lub i herbicydami).
2. Zabezpieczanie siarką w czasie suszenia pod gołym niebem przed muszką owocówką (również restrykcje np. w Wielkiej Brytanii i brak wjazdu takowych jagód na wyspy). - rozpoznawalność ... intensywny kolor suszonych jagód.
3. To trzeci gatunek - owszem zdrowe ale i : przebarwione z uwagi na zagrzybienie lub po prostu robaczywe.

Wiem co piszę na co dzień zajmuję się tematem.
Pozdrawiam i smacznego.

PS. Kupujcie jagody na opakowaniach których jest podany producent z adresem plantacji - zawsze można wtedy sprawdzić czy ma certyfikaty ekologiczne. A nie :D :D :D wyprodukowano w Chinach lub tylko nazwa importera.

_________________
www.kolcowoje.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Czw Mar 21, 2013 4:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 21, 2013 3:58 pm
Postów: 2
"PS. Kupujcie jagody na opakowaniach których jest podany producent z adresem plantacji - zawsze można wtedy sprawdzić czy ma certyfikaty ekologiczne. A nie wyprodukowano w Chinach lub tylko nazwa importera."

A kto spełnia te kryteria ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Czw Mar 21, 2013 4:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 09, 2012 2:02 pm
Postów: 12
Puki co nie znam takowego importera - myślę że jednak powinniśmy kierować się rozsądkiem ( cena=jakość).
A niebawem nie od importera i niekoniecznie suszone jagody będzie można kupić na Polskim runku a od ekologicznego producenta z certyfikatami ;)
Ale to za jakiś czas (taka tam nutka tajemniczości).

_________________
www.kolcowoje.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Czw Mar 21, 2013 4:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 21, 2013 3:58 pm
Postów: 2
To znaczy ze kupować trzeba tu :http://gojiberry.com/order-goji-berries :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 3:54 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Brysiak :)

Mamy w tym roku chyba już piątą zimę... Przekazałam wczoraj Twoje info... może się ktoś odezwie...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 8:13 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 09, 2012 2:02 pm
Postów: 12
A centralna Polska wciąż czeka na wiosnę - jakraz w tym roku mi na niej najbardziej zależało ;)
No nic - co ma wisieć nie utonie ...
Z obserwacji przyrody:
Ptaszki śpiewają, bazie rozkwitły, na polach żurawie, łabędzie i bociany + dzikie kaczki oraz czajki uszczęśliwiłem zalewając wodą z rzeki okoliczne łąki (w końcu trzeba dokarmić naszą fałnę).
No i co mnie nie cieszy - bobry się ruszyły dziesiątkując mi drzewa nieopodal rozlewisk :( - to super że są pod ochroną ... ich naturalnym wrogiem jest wilk i niedźwiedź (w tym rejone polski z zoo bym musiał sprowadzić). Bobry opanowały już wszystkie akweny w Polsce - dziwie się że przy tak licznej populacji nadal je chronimy.

_________________
www.kolcowoje.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 9:02 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 09, 2012 2:02 pm
Postów: 12
Będę niebawem przesadzał kolcowoje do gruntu (odmiana super wytrzymała na mróz) jak ktoś chętny za rozsądną kasę proszę pisać do mnie. Ilość ograniczona max ze 100 sztuk będzie na zbyciu.

_________________
www.kolcowoje.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 9:12 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Mój krzaczek przezimował bez żadnego uszczerbku (bez okrywania)... powypuszczał nowe pędy... ale jakoś nie kwitnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 1:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 09, 2012 2:02 pm
Postów: 12
TeSa napisał(a):
Mój krzaczek przezimował bez żadnego uszczerbku (bez okrywania)... powypuszczał nowe pędy... ale jakoś nie kwitnie

a ile latek ma twój krzaczek? i jaki duży jest ?
Jeśli będzie miał nieodpowiednie podłoże to i tak tylko zakwitnie ale nie da owoców ;)

_________________
www.kolcowoje.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Śro Maj 29, 2013 6:21 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Już pisałam (może w drugim jagodowym wątku)... późną jesienią kupiłam go z paroma owocami... poza tym czytałam, że nie wymaga specjalnego podłoża... U mnie ma niezłe i rośnie na słońcu... pokazały się wprawdzie na początku dwa kwiatki ale w upał odpadły. Może jeszcze się nie ukorzenił... albo meczą go mrówki (musiałam ingerować w jego okolicy). Młode gałązki rosną jednak dość szybko... pamiętam, że czytałam coś o konieczności przycinania gałązek...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jagody GOJI doskonałe źródło antyoksydantów!!!!
PostWysłany: Śro Maj 29, 2013 7:41 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 09, 2012 2:02 pm
Postów: 12
TeSa napisał(a):
Już pisałam (może w drugim jagodowym wątku)... późną jesienią kupiłam go z paroma owocami... poza tym czytałam, że nie wymaga specjalnego podłoża... U mnie ma niezłe i rośnie na słońcu... pokazały się wprawdzie na początku dwa kwiatki ale w upał odpadły. Może jeszcze się nie ukorzenił... albo meczą go mrówki (musiałam ingerować w jego okolicy). Młode gałązki rosną jednak dość szybko... pamiętam, że czytałam coś o konieczności przycinania gałązek...


Nie musisz przycinać - zależy czy chcesz mieć krzew czy formą drzewka jak na chińskich plantacjach. Z co do opadniętych kwiatków ... sprawdź ph podłoża jeśli jest zbyt kwaśny to nigdy nie zawiążą się owoce (kwiat będzie ale nie owoce).

_________________
www.kolcowoje.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 55 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności