Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:01 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Od czego zacząć...
PostWysłany: Śro Lut 17, 2010 7:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 17, 2010 7:04 pm
Postów: 1
Witam
Przeglądając forum znalazłem wiele interesujących mnie informacji, wskazówek które spróbuje wykorzystać. Piszę bo jak pewnie wiele innych osób mam problemy ze zdrowym trybem życia. Mianowicie od 1,5 roku pracuje jako przedstawiciel h. co wiąże się zarówno ze stresującą pracą jak i z ogromnym roztrojeniem mojego organizmu. Mając 193cm wzrostu ważę 98kg ;/ mój cholesterol utrzymuje się na poziomie 280 ;/ Wypadają mi włosy i czuję że mój organizm woła o pomoc. Wcześniej nie miałem takich problemów dlatego też na chwilę obecną nie potrafię sobie z tym poradzić :/ Czuję że sytuacja wymknęła mi się spod kontroli. Jem b. dużo, nie zdrowo, nie regularnie, nie uprawiam żadnego sportu. Brak mi motywacji to działania co pewnie jest skutkiem mojego samopoczucia zbudowanego na takiej właśnie "diecie"...
Piszą tutaj bo szukam podpowiedzi, wsparcia. Chcę wysłuchać osób które podobnie jak ja zapędziły się w taki głęboki dół a którym udało się z niego wyjść. Od czego zacząć, jak sobie pomóc, co jest najważniejsze na początku...Jest ogromna ilość teorii na necie, pomocy. Każda podpowiedź mnie wesprze i pomoże wiedząc że piszę do mnie osoba która również walczy/walczyła lub żyje w zgodzie ze swoim organizmem. Z góry dziękuje za zainteresowanie.
Wyjeżdżam za chwilę w delegacje i postaram się żyć trochę "inaczej" o dnia dzisiejszego. W piątek po powrocie podzielę się z Wami czy i jak mi się udało. Pozdrawiam...


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Od czego zacząć...
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 8:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam adams83 :D

Domyślam się, że dużo dłużej od Ciebie wpędzałam się w choroby...ale na szczęście to już przeszłość. Swoje doświadczenia opisałam w wątku "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia". Zapamiętaj zdrowotne oddychanie i kilka nieabsorbujących ćwiczeń. Tam, na pierwszych stronach znajdziesz sporo wybranych przeze mnie pożytecznych spostrzeżeń z różnych książek, a także rad sprawdzonych głównie na sobie (właścicielce grupy krwi 0Rh-)...ale też na innych członkach rodziny. Każdemu też radzę przeczytać też wątek wydzielacze niewydzielacze (większość ludzi, też lekarzy o tym nie wie). Moim zdaniem, dla ułatwienia, wypisz sobie na kartce kilkadziesiąt produktów, które jadasz najczęściej i najwięcej... a potem poznaj jak one Ci służą. Na dadamo.com =>support =>food value, jest dostępne info (bez logowania). Wyeliminuj ile się da szkodliwych i dobrze zapamiętaj, które działają korzystnie. Wiele może pomóc jakaś kierunkowa książka Dr Petera J. D'Adamo, z serii "Zwalcz chorobę dietą zgodną ze swoją grupą krwi", bo tam są produkty umieszczone w tabelach, podzielonych na 5 kategorii ( różne działania w stosunku do poszczególnych grup krwi). Książkę najlepiej wybrać ze względu na choroby występujące u starszych członków rodziny (najlepiej z taką samą grupą krwi). Należy skupić się na najbardziej korzystnych i korzystnych (dostępnych i najlepiej nie pochodzących z produkcji przemysłowej), uzupełnić ewentualnie obojętnymi, dozwolonymi często... jeść i obserwować przez kilka dni swój organizm. Zauważona pozytywna zmiana napędza. Trzymam kciuki :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Od czego zacząć...
PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 7:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lut 21, 2010 7:04 pm
Postów: 11
Ja swoja walkę z toksycznym trybem życia rozpoczęłam od oczyszczenia organizmu. Zważywszy na to, że nie mam za dużo czasu, nie mam możliwości prowadzenia terapii oczyszczających opisanych w necie. Poszłam trochę na łatwiznę, ale opłaciło się, kupiłam sobie homeopatyczna terapię oczyszczająca heel w aptece. Kuracja trwała 6 tygodni, wystarczyło aplikować sobie zakupione kropelki z dużą ilością wody lub herbat ziołowych. Starałam się także zdrowiej jeść i efekty sa zaskakujące. Nie jestem ospała, nie choruję tak często, czuję się naprawdę dobrze i zrzuciłam kilka kilogramów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Od czego zacząć...
PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 9:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lut 28, 2010 9:47 pm
Postów: 10
Przede wszystkim powinienes miec silną wolę i chęc zmiany obecnego trybu zycia. Inaczej nic z tego,same rady nie wystarczą,musisz zaczac działac. Dobrze jest na poczatku oczyscic organizm,potem regularne i zdrowe odzywianie sie. Nie zapominaj także o aktywnosci fizycznej,może tenis??


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności