Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 8:46 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 1:20 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
nie chodzi tu o popijanie jablek woda,lecz o to by niczego innego podczas diety jablkowej nie zazywac.
kazdy z nas jeast indiwidualny i nie wszystkim pomaga to samo,nikt jeszcze nie zachorowal jedzac jablka,chodzi tu o przyswajanie,dlatego pieczone czy gotowane sa lepiej przyswajalne przez organizm.
sa tacy,ktorzy dostaja wysypki innych muli jedni dostaja rozwolnienia sa rozne objawy.
jesli ktos swiadomie spozywa,lub zazywa jakis specyfik juz stoi na wygranej pozyczji jego umysl i podswiadomosc czyni wszystko,aby temu cialu dzialo sie dobrze.
UMYSL jest to najwiekszy skarb jaki czlowiek posiada jesli umie sie nim prawidlowo poslugiwac.
DUCH-jest zyciem
ROZUM-tworca
CIALO-rezultatem
przykro jest patrzec jak nie wielu ludzi potrawi naprawde wykorzystywac swoj umysl dla swojego dobra i zdrowia,wiekszosc lubi byc prowadzona bo tak jest im latwiej zyc,moga zawsze na kogos zwalic odpowiedzialnosc jak cos jest nie tak.
ci z koleji,ktorzy sie usamodzielniaja szukajac wlasnej drogi szybko ja znajduja poprzez wlasne wnetrze,niekiedy wystarczy lekkie szturchniecie by czlowieka naprowadzic i skierowac do wlasnego wnetrza nastepuja wtedy wspaniale,wrecz cudowne uzdrowienia.
prosze pamietac,ze z zewnatrz mozna uzyskac tylko 25% 75% tkwi w nas ,trzeba obudzic nasza wewnetrzna sile naszego wewnetrznego lekarza oni tylko na to czekaja by nam pomoc wiec zwracajcie sie do nich.
pracujac niekiedy z ludzmi bardzo ciezko chorymi,zadaje pytanie co mysla o swoim ciele(JA GO NIENAWIDZE)taki czlowiek nie moze wyzdrowiec nikt nie jest blizszy jego cialu jak on sam.
dlatego MILOSC,kochajcie swoje ciala,zeby byly zdrowe.
MILOSC jest to uniwersalny klucz,ktorym mozna otworzyc wszystkie drzwi.
zycze wam wszystkim odnalezienia drogi do swojego wnetrza.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 8:48 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Cytuj:
pieczone czy gotowane sa lepiej przyswajalne przez organizm


Jabłka to samo zdrowie, ale tak jak napisał Heinrich, wyjątkowo lekkostrawne są pieczone.

Na forum jest sporo przepisów na jabłka pieczone np.:
viewtopic.php?t=210
viewtopic.php?t=267

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Śro Maj 21, 2008 1:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 19, 2008 1:05 pm
Postów: 3
Gdyby produkty naturalne mialy przechodzic takie badania, jak inne, ktore wchodza na rynek, to wiele z nich nie zostaloby dopuszczonych do sprzedazy. Naleza do nich m.in. jablka, w ktorych sa... substancje rakotworcze. Podobnie ma sie z pomidorami (krewni tytoniu). :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 7:53 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam.
Naprawde trudno jest sie pogodzic z opinia,ze jablka moga byc rakotworcze.
Jest rzecza pewna i ukrywana,ze w obecnej chwili minimum 50% zachorowan na raka sa odpowiedzialne spaliny samochodowe,takie prognozy siegaja juz 75%.
Jezeli jest to w obecnej chwili potwierdzone?????,istnieje mozliwosc,ze sady rosnace blisko drog przelotowych wchlaniajace mnostwo spalin,moga zawierac substancje rakotworcze!!!!!!!!!
Trzeba to dopiero laboratoryjnie udowodnnic i byc moze takie badania sa juz przeprowadzane,ale nie udostepniane publicznie.
Takie przecieki moga byc w pelni uzasadnione.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 8:50 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 7:06 pm
Postów: 60
Miejscowość: gdzie
A ja uwielbiam i jedne i drugie.
Tyle, że jabłka mam z własnego ogrodu i pomidory też.
Ale po sezonie to jem kupne.
Pomidory często mają dziwny smak - co mnie zniechęca do ich zakupu - a i jabłka pozostawiają ostatnio na języku jakiś metaliczny, cierpki smak. Środki konserwujące chyba.
Dzień bez jabłka uważam za stracony - mogłabym powiedzieć
Tylko właśnie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 12:40 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Maj 27, 2008 11:52 am
Postów: 4
Miejscowość: Kielce
Też swojego czasu bardzo lubilam jablka..do czasu kiedy na twarzy zaczeły mi wyskakiwac krostki..lekarz kazal mi przestac jesc jablka.. :|

_________________
(:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 3:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
A co z krostkami, zniknęły mam nadzieję :?:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 6:44 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Maj 27, 2008 11:52 am
Postów: 4
Miejscowość: Kielce
na szczescie zeszly bo przepisal mi jakies tabletki i kremy. ale i tak mialam weekend zmarnowany bo nigdzie nie moglam wyjsc bo sie wstydzilam a pudru nie moglam uzywac. a taka fajna imprezka sie zapowiadala.. niestety beze mnie :(

_________________
(:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Śro Maj 28, 2008 6:21 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Zawarte w skórce jabłka związki zabijają komórki nowotworowe albo przynajmniej hamują ich rozwój - informuje "Journal of Agricultural and Food Chemistry".

Naukowcy z Cornell University analizując skórkę obraną z ponad 100 kilogramów jabłek (odmiany red delicious) rozpoznali w niej 12 związków - triterpenoidów, które po dodaniu do hodowli tkankowej niszczą komórki nowotworów wątroby, jelita i piersi, lub przynajmniej hamują ich rozwój. Trzy z tych związków nie były wcześniej opisywane w fachowej literaturze. Zdaniem prowadzącego badania prof. Rui Hai Liu, skórka może być częściowo odpowiedzialna za antynowotworowe działanie całych jabłek.
źródło:>http://www.dieta-ok.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=25


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Wto Cze 10, 2008 12:40 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 7:06 pm
Postów: 60
Miejscowość: gdzie
Nadal będę bronić jabłka.
Kiedyś miałam uporczywe obstrukcje, a co za tym hemoroidy
Odkąd systematycznie jem jabłka /surowe/ problem zniknął.
Ilekroć odłożę jabłka, bo jak choćby teraz, mam już własne truskawki i nimi się objadam, problem z lekka powraca.
Wczoraj wieczorem zjadłam jabłko i po kłopocie.
A z hemoroidami nie mam już problemu od paru ładnych lat.
Tylko systematyczność.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Wto Cze 10, 2008 2:43 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witajcie!
Wypada sie tylko cieszyc,jak niektorym pomagaja jablka.
Truskawki nie sa zbyt dobrze przyswajalne przez ludzki organizm (Cayce ostrzegal przed nimi).
Krzysiu,byc moze nie powinnas jesc truskawek,jesli problem po ich zjedzeniu powrocil.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 11:59 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Hipokrates powiedział kiedyś: "Jedz jabłka a lekarz nie będzie ci potrzebny". Nic dodać nic ująć 8)

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 4:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

W książce Dr Petera J.D'Adamo z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi NOWOTWÓR (Mada 2004) jest info, że dla właścicieli wszystkich grup krwi oprócz niewydzielaczy grupy krwi 0 jabłka należą do produktów obojętnych dozwolonych często, natomiast niewydzielacze grupy krwi 0 (osoby mające wyniki testu Lewisa czyli Le a+b- i Le a-b-) powinni ich w/g D'Adamo unikać

Cytuj:
Warto znać w tym względzie ostatnie,najbardziej aktualne, wskazówki Dr Petera J.D'Adamo opublikowane w książce DIETA GENOTYPOWA (Mada 2009)
Jabłka są korzystne dla osób z GenoTypem Badacza, Wojownika i Koczownika
Osoby o GenoTypem Łowcy, Zbieracza i Nauczyciela mogą jabłka jadać z 3-6 miesięcznymi przerwami na zregenerowanie układu pokarmowego.

Charakterystyki w/w GenoTypów i sposoby ich identyfikacji są w/w książce. Ja napisałam na podstawie książki D'Adamo dość dokładnie opisujące te GenoTypy wierszyki... można je sobie (jak ktoś nie ma książki wyszukać na moim wątku)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 9:10 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
TeSa napisał(a):
Witam

W książce Dr Petera J.D'Adamo z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi NOWOTWÓR (Mada 2004) jest info, że dla właścicieli wszystkich grup krwi oprócz niewydzielaczy grupy krwi 0 jabłka należą do produktów obojętnych dozwolonych często, natomiast niewydzielacze grupy krwi 0 (osoby mające wyniki testu Lewisa czyli Le a+b- i Le a-b-) powinni ich w/g D'Adamo unikać

Cytuj:
Warto znać w tym względzie ostatnie,najbardziej aktualne, wskazówki Dr Petera J.D'Adamo opublikowane w książce DIETA GENOTYPOWA (Mada 2009)
Jabłka są korzystne dla osób z GenoTypem Badacza, Wojownika i Koczownika
Osoby o GenoTypem Łowcy, Zbieracza i Nauczyciela mogą jabłka jadać z 3-6 miesięcznymi przerwami na zregenerowanie układu pokarmowego.

Charakterystyki w/w GenoTypów i sposoby ich identyfikacji są w/w książce. Ja napisałam na podstawie książki D'Adamo dość dokładnie opisujące te GenoTypy wierszyki... można je sobie (jak ktoś nie ma książki wyszukać na moim wątku)

Pozdrawiam z Wołomina



Pan Bóg stworzył jabłka dla wszystkich :D Niezależnie od grupy krwi :wink: Jedzcie jabuszka ze skórką i nie przejmujcie się dziwnymi dietami :wink: Prof. Tombak pisał, że kluczem do zdrowia nie są żadne dziwne diety tylko racjonalny sposób odżywiania :wink: Wystarczy być rozsądnym i tyle :D

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jabłka przeciw nowotworom
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 7:08 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Poszukiwaczu... Pan Bóg... dał człowiekowi rozum i wolną wolę... i na dodatek każdemu oddzielnie... Ja uważam, że rozsądnym warto być "bardziej" niż "mniej"... wszak od nas samych zależy w jakim stopniu używamy rozumu i wszelakiej dostępnej dzisiaj wiedzy. Myślę, że wszyscy zwolennicy zdrowotnych własności jabłek zarówno od Jarosława Kaczyńskiego jak i od Grzegorza Napieralskiego... nie będą się na wiedzę Dr Petera J D'Adamo obrażać... tylko z niej też skorzystają. Szkoda, że nie robią z tej wiedzy (dostępnej bezpłatnie od 15 lat) właściwego użytku lekarze... mam nadzieję, że to się zmieni.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 52 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności