Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 10:25 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pytanie!!
PostWysłany: Śro Mar 10, 2010 8:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 10, 2010 8:48 pm
Postów: 1
Mam pytanie!!Czym możę być spowodowana nie chęć do robienia różnych rzeczy np.nauki.Przy tym jescze występuje częsty bół głowy co robić??


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Pytanie!!
PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 7:55 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj gokoko :D

Podrzuć swemu organizmowi trochę najlepszego "paliwa"...mało tego...sprawdź czy się czymś systematycznie nie podtruwasz. Jeśli znasz swoją grupę krwi...to masz zadanie dość łatwe. Pozytywne efekty szybko zauważysz niezależnie od tego ilu lekarzy będzie w tv temu zaprzeczać. Są tacy co to sprawdzili...i wiedzą, że może trudno to wytłumaczyć, zwłaszcza samemu nie sprawdzając i mając wiedzę, jedynie potwierdzoną przez medycynę konwencjonalną... ale w zdecydowanej większości przypadków praktyka to potwierdza. Najlepiej więc sprawdzić samemu...chociaż przez dwa tygodnie. Jest książka Dr Petera D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi "Zmęczenie" . Tam są wyszczególnione bardzo korzystne i korzystne produkty dla każdej grupy krwi. Też te, których warto unikać. Przeczytaj jednak dla jasności, jeszcze wątek o wydzielaczach i niewydzielaczach.... a głowa może boleć z różnych powodów...ja uważam, że jest pożytecznym sygnałem jakiejś niedyspozycji, gdy człowiek ogólnie się czuje nieźle. Może wskazywać na anemię, za duże lub za małe ciśnienie krwi, na chwilowe zaparcie (też zatrucie), na początek infekcji grypopodobnej, na zbyt długie czytanie, lub siedzenie w bezruchu, zadymione lub wypełnione trującymi substancjami pomieszczenie, w którym się często bywa. Jest tego dużo...a proszki przeciw bólowe są najgorszym rozwiązaniem. Trzeba poszukać przyczyny bólu. Może on być cenną wskazówką, że w organizmie dzieje się coś złego. Są jednak też bóle z niczego tzw. migrenowe...to świdrujący ból, którego miejsce można bez trudu wskazać palcem, ból, który może pojawiać się i znikać...występuje z przyczyn nie znanych, w/g encyklopedii D'Adamo pomaga wtedy złocień maruna...u wszystkich grup krwi wspomagający metabolizm... tego nie sprawdzałam i nie powiem, że go można kupić. Natomiast wiem, że w/w sposobem odżywiania, zażywając też sporo ruchu po prostu zdrowotne kłopoty wcześniej lub później znikają. Obserwując siebie...nabiera się doświadczenia i się wie ile można czegoś zjeść aby organizm był zadowolony i jakie ćwiczenie pomaga. Możesz oczywiście, jeśli chcesz, też sobie wydrukować mój wierszyk na lodówkę, z podpowiedziami dla poszczególnych grup krwi. To tak z grubsza... aha jeszcze myśl pozytywnie.

...Myśl zawsze o sobie jak o zdrowym człowieku...


Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pytanie!!
PostWysłany: Śro Mar 17, 2010 12:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 14, 2010 2:11 pm
Postów: 27
Wiesz, a może taka niechęć do czegokolwiek jest spowodowana ogólnym spadkiem formy i po postu osłabieniem organizmu? Tak często jest w okresie zimowym w moim przypadku. Nieodpowiednia dieta, niedostarczanie do organizmu odpowiednich składników odżywczych, brak słońca, ruchu i witamin - to wszystko niekorzystnie wpływa na naszą formę, a przez to niejednokrotnie udziela nam się lenistwo. Proponuję zacząć jeść więcej warzyw i owoców, udać się do dietetyka i lekarza specjalisty po ułożenie odpowiedniej diety (mam tu na myśli zdrowe odżywianie się a nie zrzucanie zbędnych kilogramów) oraz uskutecznianie aktywności ruchowej. Może to być cokolwiek, co ma w sobie wspólnego coś z ruchem - spacer, bieganie, pływanie, fitness, joga. Zobaczysz jak szybko wrócisz do formy!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 111 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności