Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 11:17 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wypadanie włosów, początki łysienia.
PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 2:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 06, 2010 11:20 am
Postów: 1
Witam!

Mam 31 lat i zaobserwowałem u siebie początki łysienia. Zakola zaczęły mi się w dość szybkim tempie powiększać. Jakiś czas temu zastosowałem kurację Vichy z aminexilem. Podejrzewam, że właśnie ta kuracja miała jakiś wpływ na dość wyraźne przyspieszenie tempa.
Byłem u dermatologów. Jeden zaleca Loxon 5%, drugi poleca tabletki Procerin. W tym miejscu zwracam się do was z pytaniem. Czy znacie te preparaty w pośredni lub bezpośredni sposób? Zastanawiam się nad podjęciem jakiś kroków by zapobiec temu zjawisku, ale wiem, że musi to być konsekwentne postępowanie. W dodatku, ten Porcerin jest dość kosztowny (ok. 170pln/m-c). Tylko czy za ceną idzie jakość? Na ile są to skuteczne środki? Będę wdzięczny za opinie i jakieś porady.

Pozdrawiam, marush.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Wypadanie włosów, początki łysienia.
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 8:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 13, 2010 5:02 pm
Postów: 7
Masz napewno wielkie niedobory minerałów stąd to wypadanie włosów.Czym prędzej zaczniesz uzupełniać tym szybciej zatrzymasz te objawy.Nie mogą to być syntetyki, bo się nie przyswoją, a jeszcze szkody narobią,tylko naturalne. :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadanie włosów, początki łysienia.
PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 7:02 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Paź 27, 2009 10:30 pm
Postów: 37
Myślę, że powinieneś zasięgnąć porady jeszcze jednego (a najlepiej dwóch dermatologów) i skonfrontować to co Ci powiedzą z tym, co już wcześniej usłyszałeś. W tym przypadku może Ci pomóc jedynie fachowa rada specjalisty. Ale zadbaj również o uzupełnienie minerałów i witamin - to powinno poprawić sytuację.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadanie włosów, początki łysienia.
PostWysłany: Sob Cze 05, 2010 10:27 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 12, 2010 2:36 pm
Postów: 65
Kalinka ma rację, że dobrze by było się jeszcze skonsultować z kimś. Bo dobrze diagnozę jeszcze porównać z inną.
A czy lekarze mówili ci jaka jest przyczyna Twojego łysienia?? Bo to też jest dość istotne przy wyborze odpowiednich środków.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadanie włosów, początki łysienia.
PostWysłany: Sob Cze 05, 2010 10:24 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Często lekarz to wie tyle o tej przyczynie...ile mu powiesz. Tak na włosy też działają silne stresy lub toksyczne produkty. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadanie włosów, początki łysienia.
PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 4:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Łysienie (Allopercia) występuje znacznie częściej u mężczyzn aniżeli u kobiet. Może być ono dziedziczne, albo spowodowane niedokrwieniem cebulek włosów (bulbi piles). W pierwszym przypadku raczej nic nie da się zrobić, albowiem jest to proces nieodwracalny.
W drugim przypadku pomocne są leki zwiększające krążenie krwi w kapilarach prowadzących do cebulek włosowych. Zanim zabierzesz się za chemię, może lepiej wypróbować naturalne specyfiki ziołowe. Wewnętrznie polecam następującą mieszankę ziołową:

Żeń szeń syberyjski lub koreański 30g
Nasiona cola 30g

Zioła zmieszać i wziąć 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku. Odstawić do naciągnięcia na 15min. Pić ciepły napar rano.
Proponuję też Miłorząb japoński. Preparat przyjmuje się po posiłku głównym.
Krążenie krwi pobudza też spożywanie cebuli i imbiru.
Zewnętrznie na skórę głowy dobrze jest stosować olejek rozmarynowy. Wskazany olejek szybko pobudzi krążenie krwi w naczyniach, a krew szybko odżywi cebulki włosowe.
Tyle ode mnie. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 96 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności