Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:08 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 9:33 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Ruch bardzo korzystnie wpływa na układ żylny bo pracuje wówczas "pompa mięśniowa". Jeśli ktoś długo stoi w pracy to bardzo zalecane jest ćwiczenie wspinania się na palce i opadania na pięty, to ćwiczenie sprawia że lepiej działają mięśnie łydek które pompują krew żylną z kończyn dolnych do serca.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 10:18 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Cytuj:
Jeśli chodzi o rajstopy przeciwżylakowe, to jakoś nie mogę się do nich przekonać, ciężko mi się w nich chodzi, po prostu źle się w nich czuję

Chyba jednak powinnaś się do nich przekonać, rajstopy przeciwżylakowe ułatwiają krążenie, zapobiegają zmęczeniu i opuchliźnie, poza tym dzięki nim nogi lepiej wyglądają :) Rajstopy o stopniowanym ucisku pomagają w leczeniu żylaków, więcej na ten temat przeczytasz w artykule Kompresoterapia czyli terapia uciskowa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 6:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 16, 2010 6:44 pm
Postów: 1
Witam wszystkich
tak Sigvaris to jedna z najlepszych firm produkujących rajstopy, ponczochy itp przeciwżylakowe
Ja kupiłam takie w rozmiarze M (23-26cm kostka) i okazały się za małe dałam za nie 200zł ale mogę za 100zł odsprzedac
jezeli ktos jest chetny zapraszam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 3:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 17, 2010 3:11 pm
Postów: 5
http://www.weron.eu/veinoplus-ochrona-i-zapobieganie-chorobom-zylnym.html


VEINOPLUS jest poręcznym i łatwym w użyciu urządzeniem do elektrostymulacji. Jego dokładnie zaprojektowany sygnał wywołuje głębokie skurcze mięśni pompy łydkowej. Dzięki skurczom mięśni krew zmuszona jest do odpływu w kierunku serca a zatem zmniejszenia swojej objętości w kończynach dolnych. Przeprowadzony prawidłowo proces stymulujący cykle zdrowego układu żylnego radykalnie poprawia (regeneruje) system żylny, co ewidentnie pokazują objawy parametrów klinicznych chorób żył.


VEINOPLUS zaleca się na:

* Ból w nogach
* Obrzęki nóg (obrzęki)
* Leczenie przewlekłego zastoju
* Ciężka niewydolność żylna (VI), lub zespołu pozakrzepowego (PTS)
* Leczenie owrzodzeń żylnych

20 minutowy zabieg Veinoplus przynosi korzyści takie jak 60-minutowy energiczny spacer.


Zaleca się używać:

* W ciągu doby, podczas gdy pojawia się ból lub obrzęk nóg. Ponieważ nie ma ryzyka nadmiernego użytkowania, może on być stosowany części
* Aby zmniejszyć ból lub obrzęk powstały w wyniku długotrwałego unieruchomienia kończyn dolnych (podróż, praca biurowa).
* W trakcie lub w ciągu 7 dni od podróży lotniczej.
* W ciągu 6 tygodni po operacji (w zależności od opinii lekarza i zatwierdzenia)
* W okresie ciąży "francuskie badania kobiet w ciąży pokazały, że Veinoplus zmniejsza obrzęk kostki o 27% , ból nóg o 48% i ogólne zmęczenie o 37%".


__________________
Asortyment Medyczny
www.weron.eu
www.veinoplus.com

Zapytaj mnie...
weronika@weron.eu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 3:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 17, 2010 3:11 pm
Postów: 5
Patrycja napisał(a):
Niestety mam problem z żylakami. Chciałam się poradzić, czy intensywne uprawianie sportu może wpływać na nie negatywnie?
Chodzi mi o bieganie, długie spacery i jazdę na nartach.
Opinie są bardzo podzielone, niektórzy twierdzą, że każda forma ruch jest zalecana przy żylakach, a inni, aby unikać wysiłku.
Sprawa jest o tyle istotna, że ja mam pracę siedzącą przy komputerze, więc ruch jest mi na pewno potrzebny, skąd mam teraz wiedzieć czy biegając sobie pomagam czy szkodzę. :?:


http://www.weron.eu/veinoplus-ochrona-i-zapobieganie-chorobom-zylnym.html


VEINOPLUS jest poręcznym i łatwym w użyciu urządzeniem do elektrostymulacji. Jego dokładnie zaprojektowany sygnał wywołuje głębokie skurcze mięśni pompy łydkowej. Dzięki skurczom mięśni krew zmuszona jest do odpływu w kierunku serca a zatem zmniejszenia swojej objętości w kończynach dolnych. Przeprowadzony prawidłowo proces stymulujący cykle zdrowego układu żylnego radykalnie poprawia (regeneruje) system żylny, co ewidentnie pokazują objawy parametrów klinicznych chorób żył.


VEINOPLUS zaleca się na:

* Ból w nogach
* Obrzęki nóg (obrzęki)
* Leczenie przewlekłego zastoju
* Ciężka niewydolność żylna (VI), lub zespołu pozakrzepowego (PTS)
* Leczenie owrzodzeń żylnych

20 minutowy zabieg Veinoplus przynosi korzyści takie jak 60-minutowy energiczny spacer.


Zaleca się używać:

* W ciągu doby, podczas gdy pojawia się ból lub obrzęk nóg. Ponieważ nie ma ryzyka nadmiernego użytkowania, może on być stosowany części
* Aby zmniejszyć ból lub obrzęk powstały w wyniku długotrwałego unieruchomienia kończyn dolnych (podróż, praca biurowa).
* W trakcie lub w ciągu 7 dni od podróży lotniczej.
* W ciągu 6 tygodni po operacji (w zależności od opinii lekarza i zatwierdzenia)
* W okresie ciąży "francuskie badania kobiet w ciąży pokazały, że Veinoplus zmniejsza obrzęk kostki o 27% , ból nóg o 48% i ogólne zmęczenie o 37%".


__________________
Asortyment Medyczny
www.weron.eu
www.veinoplus.com

Zapytaj mnie...
weronika@weron.eu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 5:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 05, 2010 5:20 pm
Postów: 1
Witam.

Ja kupiłam pończochy Medi za 230 pln i wyglądają po założeniu jak normalne 20 DEN, wcześniej chodziłam w Sigvaris i są doskonałe ale lekarz mnie namówił na te nowe i są świetne. Poza tym jest sklep w warszawie gdzie można ja obejrzeć, mierzą nogę i po sprawie, a Sigvaris kupowałam wysyłkowo i nigdy nie byłam pewna czy dobrze zmierzyłam nogę. nie dajcie sie oszukać, powiedzieli mi przy mierzeniu nogi i czytałam w internecie że żeby było prawidłowo musi być dobrze zmierzona noga i nie w trzech miejscach tylko mierzyli mi 10 !!!!

Pozdrawiam :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 7:30 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 17, 2010 11:32 am
Postów: 7
Ja z kolei słyszałam, że na zylaki jest najlepszy aqua aerobic, bo ciśnienie hydrostatyczne jakie podczas ćwiczeń wytwarza się między stopami a dnem basenu powoduje lepszy przepływ krwi i przepychanie zatorów. Trochę tutaj o tym piszą: http://www.sportowystyl.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=811&Itemid=4
I jeszcze to ogólnie warto przeczytać: http://www.sportowystyl.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=683&Itemid=4


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 5:06 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Jako ciekawostkę dopiszę tu coś... co być może zachęci wszystkich walczących o zdrowie do picia soku cytrynowego i jadania cytryn. W/g ostatniej książki Dr Petera J D'Adamo DIETA GENOTYPOWA (Mada 2009), są one zdrowotne dla wszystkich GenoTypów... a dla GenoTypu Nauczyciela są nawet bardzo korzystne...W/g starszej książki z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi Choroby układu sercowo naczyniowego tego samego autora (Mada 2005) są korzystne dla A i AB dla pozostałych obojętne dozwolone często.
Jakiś czas temu (może trochę więcej jak rok...jeszcze przed zmianą oprogramowania na dadamo.com) czytałam wpis D'Adamo, o opublikowanych właśnie przez Japończyków wynikach badań. Zaciekawiło mnie to, ponieważ wiedziałam, że Japończycy, chyba jako jedyni na świecie, w wielu dziedzinach wykorzystują różne związki z grupami krwi. Tym razem Japończycy postanowili wszystkich pasażerów (na trasach powyżej 5 godzin lotu) swoich linii lotniczych raczyć wodą z sokiem z cytryny. Jak pamiętam wprowadzenie takiej drobnostki ponoć zmniejszyło o 20% zachorowalność pasażerów na...zapalenie żył głębokich ... które przydarzało się najczęściej ludziom spędzającym w bezruchu kilka godzin ...

Zasiadając do komputera...albo do innej pracy w pozycji wymuszonej... warto wcześniej wycisnąć sobie do szklanki chociaż pół cytrynki :)

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 2:11 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Jeśli chodzi o schorzenia naczyniowe umiarkowany ruch i ćwczenia są oczywiście wskazane. Zdrowotnie działają przede wszystkim spacery na świeżym powietrzu. A oto zestaw ćwiczeń wspomagających krążenie żylne:
Ćwiczenie 1: Leżąc na wznak naprzemian podnosimy i opuszczamy obie nogi złączone ze sobą. Ćwiczenie powtarzamy 10x.
Ćwiczenie 2: Leżąc na wznak unosimy obie nogi, a następnie zginamy je w kolanach obejmując rękami podudzia. Ćwiczenie powtarzamy 10x.
Ćwiczenie 3: Leżąc na wznak unosimy obie wyprostowane nogi, a następnie przekładamy je to na stronę lewą, to na stronę prawą. Ćwiczenie powtarzamy 5x na każdą ze stron.
Ćwiczenie 4: Leżąc na wznak robimy nożyce podłużne. Ćwiczymy w ten sposób ok. 1min.
Ćwiczenie 5: Leżąc na wznak robimy nożyce poprzeczne. Ćwiczymy w ten sposób ok. 1min. Ćwiczenie 4 i 5 powtarzamy po odpoczynku 3x.
Ćwiczenie 6: Leżąc na wznak na zmianę robimy rowerek i odpoczywamy. Ćwiczenie powtarzamy 3x.
Ćwiczenie 7: Leżąc na wznak kładziemy obie nogi na poduszce i w takiej pozycji odpoczywamy ok. 10min.
Ćwiczenia pomagają szybko pozbyć się kłopotów, krążenie krwi w naczyniach powraca bowiem do normy.
To tyle ode mnie, życzę Zdrowia i wytrwałości w ćwiczeniu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Śro Paź 20, 2010 8:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 20, 2010 7:51 pm
Postów: 4
Witam

Zamieszczony wyżej zestaw ćwiczeń wydał mi się bardzo ciekawy. Lubię sport, ale żylaki utrudniają mi bieganie. Ostatnio znalazłam ciekawy artykuł dotyczący sportów polecanych w chorobach żył. Może zawarte w nim informacje tez się wam przydadzą:

http://www.zylaki.med.pl/profilaktyka/przyjazne-sporty.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 8:30 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
Podam inne cwiczenie na zylaki,ktore z dobrym skutkiem stosuja osoby przezemnie masowane.
Lezac na plecach podnosimy jedna noge do gory,kat 90 stopni i potrzasamy jedna minuta,to samo powtarzamy z druga noga a potem podnosimy obie nogi i tez potrzasamy jedna minute.
W poczatkowej fazie bedzie to trudne potrzasac po jednej minucie,ale mozna zaczac od pieciu sekund.
Osoby starsze i otyle mozna wspomagac robiac im takie wstrzasanie.
Radze sprobowc,bedziecie zadowoleni,jak rowniez osoby,ktorym bedziecie to robic.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 8:15 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 19, 2014 7:34 pm
Postów: 25
Myślę, że nie można tak generalizować, wszystko zależy od tego co konretnie obciążasz ćwicząc. Polecam artykuł o ryzyku wystąpienia żylaków http://www.diosminex.pl/choroby-nog/ryzyko-wystepowania-przewleklej-niewydolnosci-zylnej-i-zylakow , jednak weług mnie np. pływanie na basenie na pewno nie zaszkodzi, podobnie jak jakiś lekki fitnes :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 12:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Żylaki (Varices) powstają na skutek błędnego działania zastawek żylnych (valvae venales) w wyniku którego krew żylna nie wraca do serca (inrecurensio venosus). Dlatego ważne jest aby temu procesowi troszeczkę dopomóc, stąd taka potrzeba stosowania odpowiednich ćwiczeń.
Jeżeli chodzi o preparaty stosowane zewnętrznie polecam te z zawartością kasztanowca i ruty, na przykład żel Rutoven. Żel trzeba wmasowywać najlepiej w stronę od dołu do góry, czyli w stronę serca.
Nie wiem czy jeszcze można dostać preparat na bazie ekstraktu z różdżka (Ruscus sp) znany pod nazwą Ruscoven. Zabiegi tym preparatem wykonuje się jak powyżej.
Leki parenteralne czyli doustne mogą zawierać diosminę, która ma dobre działanie szczególnie w żylakach kończyn dolnych (Varices cruris). Najpopularniejszym z takich preparatów jest Diosminex lub Diohespan max. Leki te są nie tylko stosowane jak powyżej, ale także w żylakach odbytu (Varices anales).
Terapia naturalna parenteralna przewiduje stosowanie mieszanek ziołowych jak na przykład ta poniżej:

Kora kasztanowca pospolitego (Cortex Aesculus hippocastaniae) 50g
Ziele jemioły (Herba Viscum album) 30g
Kwiatostan głogu (Inflorescentia Crataegum oxiacantha) 50g
Owoc głogu (Fructus Crataegi) 50g
Liść ruty (Folium Rutha graveolens) 30g
Liść babki lancetowatej (Folium Plantago lanceolata) 30g

Zioła zmieszać i 2 łyżeczki mieszanki wziąć na szklankę wrzątku. Naparzać pod przykryciem 10 minut. Przecedzić, pić ciepły napój 2x dziennie. Można też sporządzić wywar, który ma mocniejsze działanie. Kasztanowiec ma silne działanie lecznicze przeciwżylakowe. Dzisiaj są znane preparaty zawierające duże dawki aescyny, czyli wyciągu z kasztanowca, na przykład Aescin. Jemioła wydajnie poprawia krążenie. Głóg poprawia krążenie i wzmacnia serce. Ruta zapobiega powstawaniu żylaków. Babka lancetowata działa ściągająco. (Przepis wg Macieja Kory).
Jeśli chodzi o sport, to być może uprawianie go wyczynowe jest zdecydowanym przeciwwskazaniem. Ale łagodny ruch i spacery są jak najbardziej zalecane. Ważny jest też dobór odpowiednich ćwiczeń, ale to już sprawa indywidualna. Czasami jednak w przypadku dużych zmian żylnych bez interwencji lekarza flebologa się nie obywa.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 8:55 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 08, 2014 1:42 pm
Postów: 10
Miejscowość: Wroc
Przychylam się do opinii i polecam rajstopy przeciwżylakowe, które wywierają na żyły odpowiedni ucisk. Kompresoterapia to właśnie leczenie za pomocą ucisku, stosuje się ją po to, by zmniejszyć nadciśnienie wewnątrz żył. Ucisk wywierany od zewnątrz na stopę i podudzie pozwala na wypchnięcie krwi ku górze, dzięki czemu szybciej wraca ona do serca i nie zalega w żyłach.

http://www.sklepikseniora.pl/rajstopy-przeciwzylakowe-c3776.html
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki a wysiłek fizyczny
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2018 11:41 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 17, 2018 11:39 am
Postów: 1
Korzystałam z tych wszystkich suplementów, maści i nic mi to nigdy nie dawało. A problem żylaków staje się coraz gorszy. I ciągle szukam nowych. NIedawno na rynku ukazał się Varosin Forte Max, ponoć wart swojej ceny, przynajmniej
tak mówią opinie internetowy. I właśnie z tym się do was zwracam. Czy wy też podzielacie ten entuzjazm? Też z tego korzystaliście? Zastanawiam się czy kupić, a bardzo mało jest na internecie informacji o tym leku. Ja sie dowiedziałam z niego z tej strony http://wylecz-zylaki.pl/ i ciągle się zastanawiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności