Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:18 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamica nerkowa jak leczyć ?
PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 6:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 09, 2015 6:52 pm
Postów: 2
Witam, Stwierdzono u mnie 6 lat temu kamienie nerkowe szczawianowo-wapniowe. Leczę się u urologa i nie ma poprawy,mam kilka kamieni na jednej oraz na drugiej nerce. Nadmienię że w przeciągu tego czasu parę mi zeszło. Kamienie są bardzo ostre(jak szkło) i niestety mogą mi powoli zniszczyć nerki. Lekarz obecnie zalecił mi tylko profilaktykę: dużo płynów i leki rozkurczające i przyśpieszające oddawanie mocz. Stwierdził że są zbyt małe by je rozbić.Wielkości to są do 1 cm. Co robić?. Jak możecie to proszę o polecenie jakiegoś specjalisty. Najlepiej z Warszawy lub okolic. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Kamica nerkowa jak leczyć ?
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 3:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 10, 2015 2:55 pm
Postów: 5
Nie wiem, jak w przypadku kamieni o których piszesz, ale spróbuj jedną z metod. Ugotuj umyte dokładnie ziemniaki razem z skórką (np. do obiadu) - ziemniaki w mundurkach, ziemniaki na obiad, a ty pij tą wodę z ziemniaków. To właśnie ona pozwala często rozpuścić kamienie, ale jak powiedziałam, nie wiadomo, czy Twoje na to pójdą. a dodatkowo powinnaś brać dużo preparatów z żurawiną, ja z reguły preferuję czyste soki bez cukru, które bez problemu powinnaś kupić albo w sklepach ze zdrową żywnością, albo w sklepach spożywczych czy w aptece. Druga rzecz, powinnaś całkowicie wyeliminować wszelkiej maści produkty zawierające E. Musisz nauczyć się czytać etykiety (to tylko z początku wydaje się trudne, ale nie jest to problem). Nie ufaj w sklepach kolorowym opakowaniom, na których pisze bez konserwantów, bo glutaminian itp. sa uznane jako substancje wzmacniające smak i zapach i takie napisy są zgodne z polskim prawem. Powinnaś ograniczyć maksymalnie ilość soli. To Twoje nerki i musisz zrobić wszystko, żeby je chronić, a przy okazji Twój organizm odpłaci się doskonałymi wynikami. Jeśli będziesz chciała poszukać bardzo smacznych i naprawdę naturalnych przypraw możesz zajrzeć na stronę www.przyprawyani.pl. To strona producenta, a robią produkty bez chemicznych dodatków i dodatkowo mają spory wybór doskonałych przypraw bez soli. Gdybyś miała więcej pytań to pisz :)
Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa jak leczyć ?
PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 3:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Kamica nerkowa (Nephrolithiasis) to dość uciążliwe schorzenie będące niejednokrotnie przyczyną bóli określanych jako kolka nerkowa. Kamienie odkładają się głównie w obrębie miedniczek nerkowych (pelvis renalis). Mocz spływa do nich z tzw kielichów nerkowych (calices renalis).
Przyczyna główna kamicy nerkowej to zła dieta zawierająca produkty sprzyjające odkładaniu kamieni. W zależności od rodzaju niekorzystnej diety wyróżnia się różne typy kamicy - szczawianową (Nephrolithiasis acidosus), fosforanową (Nephrolithiasis phosphorus), wapniową (Nephrolithiasis calcium) oraz moczanową (Nephrolithiasis urinalis). Najczęściej występującą kombinacją wspomnianych opcji jest kamica szczawianowo - wapniowa.
Jak leczyć kamicę? Otóż przy małych złogach rzeczywiscie stosuje się leki zwiększające diurezę, czyli oddawanie moczu. W połączeniu z piciem dużych ilości wody kuracja może spowodować urodzenie kamieni, czyli po prostu ich wydalenie.
Przede wszystkim należy również zadbać o zmianę nawyków dietetycznych. I tal w Twoim przypadku należałoby wykluczyć z diety produkty zakwaszające organizm. Należą do nich słodycze, czerwone mięso, głównie wieprzowina i wołowina, szczaw, rabarbar, kwaśne jabłka,wiśnie i przetwory z wiśni, wszystkie kwaśne owoce, także te wielopestkowe, przetwory i soki porzeczkowe oraz kompoty agrestowe, jednym słowem wszystkie kwaśne owoce.
Najlepiej jest stosować dietę warzywną, która zmienia pH organizmu w kierunku bardziej zasadowym.
Czekolada, wyroby czekoladowe oraz kakao są w tej sytuacji bardzo niekorzystne. Należałoby się więc wystrzegać także tych produktów.
Niewskazane są także sardynki, czy szproty jako pożywienie zwiększające ryzyko tego typu kamicy.
Pamiętaj o tym że warzywa korzeniowe i liściaste sprzyjają bardzo nie odkładaniu się kamieni, dlatego warto je wprowadzić do diety w większej ilości.
Jeśli chodzi o leki naturalne polecam tu ciepłe napary ziołowe wpływające rozkurczowo i zwiększające diurezę. W ten sposób sprzyjamy znacznie wydaleniu kamieni. A oto przykład takiej mieszanki:

Ziele rdestu ptasiego (Herba Polygoni avicularis) 50g
Liść pokrzywy (Folium Urticae dioicae) 30g
Liść brzozy (Folium Betulae) 30g
Ziele nawłoci (Herba Solidaginis) 30g
Ziele skrzypu polnego (Herba Equiseti arvensis) 10g

Zioła zmieszać i wziąć jedną łyżeczkę mieszanki na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem 10 minut, przecedzić i pić ciepły napój dwa razy dziennie rano i po posiłku głównym, nigdy na noc. Ważne jest aby pić ciepły napój, bo ta temperatura sprzyja właściwościom rozkurczającym.

Trzymaj się ściśle powyższych wskazówek a nigdy nie będziesz mieć nawrotów kamicy. Ważna jest też zawsze konsultacja medyczna, do której zachęcam.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa jak leczyć ?
PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 9:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 09, 2015 6:52 pm
Postów: 2
Dziękuje za wszystkie rady są dla mnie bardzo cenne wiem co zmienić jak zapobiec i co dalej robić żeby dolegliwości ustąpiły :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa jak leczyć ?
PostWysłany: Czw Gru 28, 2017 6:43 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Sie 27, 2017 7:48 pm
Postów: 40
Może nie wypowiem się w kwestii samego leczenia, bo nie jestem lekarzem, ale czytałam na zdrowe nerki expert, że aby zmniejszyć ryzyko występowania kamieni należy pić odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia i nie doprowadzać do odwodnienia organizmu. osobiście wychodzę z założenia, że profilaktyka jest najlepszą metodą na walkę z chorobą dlatego sama stosuję tą poradę na co dzień :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa jak leczyć ?
PostWysłany: Pią Gru 29, 2017 7:55 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 23, 2017 4:50 pm
Postów: 63
Ja osobiście na łagodzeniu bólów kolki nerkowej polecam poczytać https://adamed.expert/lagodzenie-objawow-kolki-nerkowej/ też zmagam się z tym problemem/chorobą także wiem co to znaczy i jak ciężko jest wytrzymać podczas ataku


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa jak leczyć ?
PostWysłany: Pią Gru 29, 2017 8:03 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 23, 2017 4:50 pm
Postów: 63
od czterech lat mój tata posiada jedną nerkę druga została mu usunięta z powodu raka złośliwego 2 stopnia. Od tamtej chwili cały czas gromadzą się kamienie. Leczy się bierze różne lekarstwa także jest coraz lepiej ostatnio nawet próbujemy łagodzić ból naturalnie https://adamed.expert/lagodzenie-objawow-kolki-nerkowej/ i działa aż tak dużo leków przeciwbólowych nie trzeba


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa jak leczyć ?
PostWysłany: Pią Lis 30, 2018 1:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 30, 2018 1:26 pm
Postów: 1
Proszę o wypełnienie ankiety przez osoby chorujące na kamicę nerkową oraz osoby zdrowe. Wyniki badania posłużą mi do napisania pracy magisterskiej.
Proszę również o udostępnianie i przekazywanie ankiety dalej.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYi-p6ypTcV5PR4pktaUqSSsFjyOU3J7NNItMgGBFaja84OQ/viewform


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności