Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 4:17 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 3:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Cze 24, 2010 2:57 pm
Postów: 10
Witam wszystkich,

Chciałabym Was zapytać czy Waszym zdaniem suplementy są w ogóle potrzebne?

Jaśli tak, to dlaczego?

Czekam na Wasze opinie

Pozdrawiam ciepło

Kasia Górska


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 7:39 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 07, 2010 12:30 pm
Postów: 3
oczywiscie ze sa nam bardzo potrzebne by uzupelniac nasze witaminy wspomagac nasz rozwoj wlywac korzystnie na nasze zdrowie ja stosuje bardzo kozystny suplement dla mojego organizmu Floradix do picia szybko sie przez to wchlania i sa szybkie efekty jesli tylko czuje niedobory jakis witamin przez np wypadanie wloskow lamanie paznokci czy inne objawy zaraz go zaczynam stosowac !!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 7:39 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 24, 2009 4:42 pm
Postów: 26
dojrzala napisał(a):
oczywiscie ze sa nam bardzo potrzebne by uzupelniac nasze witaminy wspomagac nasz rozwoj wlywac korzystnie na nasze zdrowie ja stosuje bardzo kozystny suplement dla mojego organizmu Floradix do picia szybko sie przez to wchlania i sa szybkie efekty jesli tylko czuje niedobory jakis witamin przez np wypadanie wloskow lamanie paznokci czy inne objawy zaraz go zaczynam stosowac !!!

Ukazało się w ostatnim roku sporo doniesień w mediach, że suplementowanie witamin jest, niestety ,szkodliwe. Czytałam opinie, ze nawet rakotwórcze. Pamietajmy, że suplementy, to rynek przynoszący koncernom wielomilionowe dochody.Jeżeli suplementować, to tylko wyłacznie suplementami naturalnymi, a nie syntetycznymi.Ewa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 9:15 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Cze 24, 2010 2:57 pm
Postów: 10
Witam,

Oczywiśćie Ewa, że tylko naturalnymi. Moim zdaniem, jeżeli interesują nas prawdziwe efekty, warto rozmawiać wyłącznie o NATURALNYCH suplementach diety. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości w tej kwestii zapraszam na mój blog-http://katarzynagorska.cali.pl/blog.

Pozdrawiam

Kasia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 9:39 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 24, 2009 4:42 pm
Postów: 26
Kasia Górska napisał(a):
Witam,

Oczywiśćie Ewa, że tylko naturalnymi. Moim zdaniem, jeżeli interesują nas prawdziwe efekty, warto rozmawiać wyłącznie o NATURALNYCH suplementach diety. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości w tej kwestii zapraszam na mój blog-http://katarzynagorska.cali.pl/blog.

Pozdrawiam

Kasia

Kasiu! Byłam na Twojej stronie. Pomijając fakt pojawiających się tu i ówdzie błędów ortograficznych, stwierdziłam, że jesteś osobą sprzedającą usługi.A to akurat mnie się nie podoba. Twoja strona w dodatku jest, niestety, słaba.Ewa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 10:42 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Cze 24, 2010 2:57 pm
Postów: 10
Ewo,

Owszem jestem osobą, która zajmuje się dystrybucją naturalnych suplemetów, ale głównie zajmuję się edukacją ludzi w kwestii zdrowia. Moja strona dopiero niedawno powstała, jak zauważyłaś i fakt nie jest idealna, ale jak każdy początkujący ciągle się rozwijam i chętnie z pokorą słucham uwag. Jeśli miałabyś jakieś konkretne rady dla mnie to chętnie z nich skorzystam.

Pozdrawiam

Kasia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 11:05 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Suplementy... jak mają coś dać i za bardzo nie zaszkodzić... muszą uwzględniać grupę krwi. Zauważyłam... że czyni chociaż częściowo calivita (np. multiwitaminy serii Vital).

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 3:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 24, 2009 4:42 pm
Postów: 26
Kasia Górska napisał(a):
Ewo,

Owszem jestem osobą, która zajmuje się dystrybucją naturalnych suplemetów, ale głównie zajmuję się edukacją ludzi w kwestii zdrowia. Moja strona dopiero niedawno powstała, jak zauważyłaś i fakt nie jest idealna, ale jak każdy początkujący ciągle się rozwijam i chętnie z pokorą słucham uwag. Jeśli miałabyś jakieś konkretne rady dla mnie to chętnie z nich skorzystam.

Pozdrawiam

Kasia

Kasiu! Wybacz, ale Ci nie wierzę.Jeżeli , jak piszesz, zajmujesz się edukacją ludzi w kwestii zdrowia, to po co podajesz adres swojej strony? Z racji choroby nowotworowej swojego męża uczestniczę w forach onkologicznych.Pojawia sie na nich tylu handlarzy ze swoimi cudownymi środkami, że az się niedobrze robi. Wszyscy są momentalnie "przeganiani" przez forumowiczów. Na temat związany z dbaniem o zdrowy styl życia wiem dużo więcej niż przeciętny zjadacz chleba, a nawet więcej niż przeciętnhy lekarz. Wiem też, ze dla chęci zysku człowiek może zejść na samo dno.
Kasiu! Jesteś tylko pośredniczką w tym handlu. Podejrzewam, że jesteś bardzo młodą osobą. Skąd wiesz, że to co wciskasz ludziom jest na pewno zdrowe????
Wcale nie jestem przekonana, że pojawienie Twoje na tym forum jest w 100% bezinteresowne. Wybacz moją szczerość, ale z asertywnością nigdy nie miałam problemu.Ewa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 5:32 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Cze 24, 2010 2:57 pm
Postów: 10
Pani Ewo,

Po pierwsze nigdy nikomu nic nie wciskałam. Ze względu właśnie na to, że z każdej strony jesteśmy bombardowani reklamą i informacjami, że syntetyczne witaminy pomagają postanowiłam uświadomić ludzi, że to nie prawda. Tak samo jesteśmy okłamywani, że mleko jest zdrowe i niektórzy tak w to wierzą, że nawet, jak kości mu się rozpadną to twierdzą, że mleko jest zdrowe, bo ma wapń.

Zdaję sobie sprawę, że porywam się z motyką na słońce, bo chcę „walczyć” z tymi mitami wmawianymi nam przez lata.

Proszę mi wierzyć, że nie musze prowadzić bloga, żeby zarabiać. Współpracuję z wieloma sklepami zielarsko-medycznymi, u których ludzie już uświadomieni sami kupują suplementy Calivity. Mój blog jest tylko próbą uświadamiania coraz większej ilości osób. Nie muszą kupować u mnie, ważne, żeby kupowali tylko naturalne suplementy dobrze sprawdzone z odpowiednimi certyfikatami. Na takim forum, jak to -zamieszczenie wszystkich informacji, które są na moim blogu zajęłoby wiele stron, a to nie o to chodzi.

Rozumiem Panią, bo sama jestem ostrożna i uczulona na wmawianie, że jakiś Produkt jest Wyjątkowy. Podobnie było z suplementami CaliVity. Kiedy jednak przekonałam się, że pomogły mnie, moim znajomym, rodzinie, a teraz obcym ludziom- nie mam wątpliwości, że produkty są z najwyższej półki. Suplementy Calivity same się bronią i miedzy innymi tym, że nie znajdzie Pani ani jednej negatywnej informacji w Internecie o produktach Calivity. Jest wręcz przeciwnie: http://www.suplementy.zdrowe.com.pl/opinie-o-produktach,57.html. Wkrótce chyba zrobię konkurs:)i kto znajdzie jakąś zła opinie dostanie kasę.

Znam osobę, która zajmuję się dystrybucją tych suplementów i ma kilkadziesiąt przypadków udokumentowanych wyzdrowienia z przeróżnych dolegliwości i chorób, również bardzo ciężkich. Jeśli chciałaby Pani poznać szczegóły to proszę pisać na maila- Katarzyna.gorska@cali.pl

Przekonywać Panią i innych na siłę nie będę, bo to nie jest moje zadanie. Można przeczytać, dowiedzieć się, zastosować albo nie. Mam nadzieję, że kiedyś będę pisała na tyle dobre artykuły, że zmotywują one skutecznie ludzi do profilaktyki zdrowia i dowiadywania się i czytania wielu książek na temat zdrowia.

Jeśli chodzi o choroby nowotworowe mogę polecić Pani Terapię Gersona (nie związanej zupełnie z Calivitą). Zajdzie Pani informacje tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=tY-HsoJ0gr0.

Dobiegłam sobie radośnie już do 30-stki i chcę być zdrowa, jak teraz przez długie lata i czuć się jak najdłużej dobrze i wyglądać, jak najlepiej się da. Mogę oczywiście biegać co tydzień do kosmetyczki itp., ale nawet najlepsze kosmetyki nie wystarczają. Chcę dobrze dla siebie i dla innych. Wielu ludziom udało mi się już skutecznie pomóc i z tego jestem zadowolona, bo to jest moim celem.

Życzę Pani i Pani mężowi wszystkiego dobrego

Pozdrawiam ciepło
Kasia Górska


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 5:51 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM :o

A można tak w skrócie napisać co to są te naturalne suplementy bo nie bardzo rozumiem o co chodzi :?: :?: :?:

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 6:06 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Fajnie zobaczyć, że jesteśmy tu razem :)

Ciekawa jestem... czy Ewa miała w ręku książkę D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi NOWOTWÓR...
i jeszcze... czy Kasia wie... czy calivita nadal podpiera się (mam na myśli umieszczane na stronach dystrybutorów info) tylko pierwszą książką D'Adamo... nie uwzględniającą statusu wydzielania... bo to trochę chyba nie w porządku.

Życząc Wszystkim zdrowia pozdrawiam z Wołomina :)
Dziś było u nas 32 st w cieniu...teraz jest 29.


Ostatnio edytowany przez TeSa, Czw Lip 15, 2010 6:15 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 6:10 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM TeSa :o !!!

U nas również bardzo ciepło w cieniu 33st. ale tak musi być - zima była również wyjątkowo "gorąca " :P

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 6:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Cze 24, 2010 2:57 pm
Postów: 10
krzysztof napisał(a):
WITAM :o

A można tak w skrócie napisać co to są te naturalne suplementy bo nie bardzo rozumiem o co chodzi :?: :?: :?:

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Witam,

Tak naprawdę suplementy suplementom nierówne. Te syntetyczne powstają w wyniku reakcji chemicznych w laboratorium (kwas askorbinowy, czyli WITAMINĘ C można nawet wytworzyć domowym sposobem). Natomiast suplementy nazywane potocznie naturalnymi, powstają z naturalnych, żywych warzyw, owoców, roślin i ziół. Oczywiście suplementy naturalnego pochodzenia są lepsze dla naszego organizmu. W czym konkternie biją na głowę agresywnie reklamowane "syntetyki"?

Cóż, naturalne suplementy:
- lepiej się wchłaniają (czyli więcej skłądników odżywczych trafia do organizmu)
- nie wywołują skutków ubocznych (nie można ich przedawkować - synetyczne suplementy nie są bezpieczne dla zdrowia)
- są kapitalnym sposobem na uzupełnienie diety, a nawet dzięki nim mozna pozbyć się róznych nieprzyjemnych dolegliwości


Zapraszam się na mój blog:http://katarzynagorska.cali.pl/brak-kategorii/jak-wybrac-najlepsze-suplementy-diety


Pozdrawiam ciepło

Kasia Górska


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 7:17 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 24, 2009 4:42 pm
Postów: 26
Kasia Górska napisał(a):
Pani Ewo,

Po pierwsze nigdy nikomu nic nie wciskałam. Ze względu właśnie na to, że z każdej strony jesteśmy bombardowani reklamą i informacjami, że syntetyczne witaminy pomagają postanowiłam uświadomić ludzi, że to nie prawda. Tak samo jesteśmy okłamywani, że mleko jest zdrowe i niektórzy tak w to wierzą, że nawet, jak kości mu się rozpadną to twierdzą, że mleko jest zdrowe, bo ma wapń.

Zdaję sobie sprawę, że porywam się z motyką na słońce, bo chcę „walczyć” z tymi mitami wmawianymi nam przez lata.

Proszę mi wierzyć, że nie musze prowadzić bloga, żeby zarabiać. Współpracuję z wieloma sklepami zielarsko-medycznymi, u których ludzie już uświadomieni sami kupują suplementy Calivity. Mój blog jest tylko próbą uświadamiania coraz większej ilości osób. Nie muszą kupować u mnie, ważne, żeby kupowali tylko naturalne suplementy dobrze sprawdzone z odpowiednimi certyfikatami. Na takim forum, jak to -zamieszczenie wszystkich informacji, które są na moim blogu zajęłoby wiele stron, a to nie o to chodzi.

Rozumiem Panią, bo sama jestem ostrożna i uczulona na wmawianie, że jakiś Produkt jest Wyjątkowy. Podobnie było z suplementami CaliVity. Kiedy jednak przekonałam się, że pomogły mnie, moim znajomym, rodzinie, a teraz obcym ludziom- nie mam wątpliwości, że produkty są z najwyższej półki. Suplementy Calivity same się bronią i miedzy innymi tym, że nie znajdzie Pani ani jednej negatywnej informacji w Internecie o produktach Calivity. Jest wręcz przeciwnie: http://www.suplementy.zdrowe.com.pl/opinie-o-produktach,57.html. Wkrótce chyba zrobię konkurs:)i kto znajdzie jakąś zła opinie dostanie kasę.

Znam osobę, która zajmuję się dystrybucją tych suplementów i ma kilkadziesiąt przypadków udokumentowanych wyzdrowienia z przeróżnych dolegliwości i chorób, również bardzo ciężkich. Jeśli chciałaby Pani poznać szczegóły to proszę pisać na maila- Katarzyna.gorska@cali.pl

Przekonywać Panią i innych na siłę nie będę, bo to nie jest moje zadanie. Można przeczytać, dowiedzieć się, zastosować albo nie. Mam nadzieję, że kiedyś będę pisała na tyle dobre artykuły, że zmotywują one skutecznie ludzi do profilaktyki zdrowia i dowiadywania się i czytania wielu książek na temat zdrowia.

Jeśli chodzi o choroby nowotworowe mogę polecić Pani Terapię Gersona (nie związanej zupełnie z Calivitą). Zajdzie Pani informacje tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=tY-HsoJ0gr0.

Dobiegłam sobie radośnie już do 30-stki i chcę być zdrowa, jak teraz przez długie lata i czuć się jak najdłużej dobrze i wyglądać, jak najlepiej się da. Mogę oczywiście biegać co tydzień do kosmetyczki itp., ale nawet najlepsze kosmetyki nie wystarczają. Chcę dobrze dla siebie i dla innych. Wielu ludziom udało mi się już skutecznie pomóc i z tego jestem zadowolona, bo to jest moim celem.

Życzę Pani i Pani mężowi wszystkiego dobrego

Pozdrawiam ciepło
Kasia Górska

Dlaczego Pani poleca mi dietę Gersona? Czy tylko na podstawie filmu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?
PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 10:13 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAJ Ewaryn :o

Jet na forum w tym dziale temat: DR GERSON I JEGO TERAPIA - w drugim poście porównanie skuteczności terapii Gersona w przypadku czerniaka z skutecznością 'normalnych " terapii

Należy dodać odnośnie terapii Gersona ( m.in.: diecie ) za PubMed ( w tym miejscu także szerzej odnośnie porównania ):
" Five-year survival rates of melanoma patients treated by diet therapy after the manner of Gerson: a retrospective review."
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9359807

Wynika z tego ,ze terapia Gersona opiera się na:
lakto - wegetarianizmie
niskiej podaży sodu , tłuszczu i tymczasowo białka
oraz wysokiej podaży potasu i składników odżywczych poprzez soki z warzyw i owoców ( surowe , organiczne , w odpowiednich odstępach czasowych )
pobudzeniu wzrostu metabolizmu tarczycy ,
ograniczeniu podaży kalorii ,
oraz lewatywach kawowych .

POZDRAWIAM Z ZIELNEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności