Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:32 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Wto Cze 05, 2018 1:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 02, 2017 10:08 am
Postów: 5
Niestety sama borykałam się z tym problemem. Stosowałam wiele maści, prowadzę zdrowy tryb życia, ale niestety nic nie było tak skuteczne jak oczywiście operacja. Polecam poczytać pewien artykuł o zaleceniach po operacji żylaków http://alfamedycyna.pl/laserowe-leczenie-zylakow/ <---- mozna znaleźć tam informacje, o których nawet lekarz mógł zapomnieć przekazać.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Śro Cze 20, 2018 3:16 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 16, 2016 5:15 pm
Postów: 39
Metody, którymi leczymy żylaki nóg:
- stripping - usunięcie w całości głównej żyły powierzchownej wraz z jej odgałęzieniami oraz wszystkich widocznych poszerzonych żył
- w przypadku niewielkich żylaków, przez prawie niewidoczne cięcia skórne, specjalnym haczykiem wydobywa się wszystkie poszerzone żyły
- skleroterapia - wstrzykiwanie w poszerzoną żyłę preparatu, który powoduje powstanie w jej wnętrzu zakrzepu, a tym samym zamknięcie i zanik żylaka
- krioterapia, czyli zamrażanie żylaków
- laser, który obkurcza zmiany żylakowe.

http://pulsmed.com.pl/szpital/chirurgia-naczyniowa.html
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Śro Sie 29, 2018 3:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Sie 27, 2017 7:48 pm
Postów: 40
Żeby poprawić pracę układu żylnego warto jest stosować tabletki maxi3vena. Można je kupić bez recepty, za niewielkie pieniądze. Przy regularnym stosowaniu efekty są odczuwalne- nogi nie puchną, nie są ociężałe


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Czw Wrz 06, 2018 8:29 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 23, 2017 4:50 pm
Postów: 63
Ja kilka miesięcy temu dostałam w prezencie na urodziny taką matę zdrowia http://zdrowiaczar.pl/mata-zdrowia-nuga-best-nm80-turmalinowa-nm80-p-2410.html Świetna jest na bolące nogi , stawy, eliminuje zmęczenie i pomaga na inne dolegliwości.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Pią Lip 05, 2019 10:49 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Sie 22, 2018 2:13 pm
Postów: 103
Jak problem jest już zaawansowany to najlepiej zrobić już zabieg, w https://www.klinikaflebologii.pl/ przeprowadzają laseroterapię, a jest to jeden z nowocześniejszych i bezpieczniejszych zabiegów, po nim zostaje tylko mała kropka po wkłuciu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Nie Lip 07, 2019 7:54 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Sty 18, 2019 10:36 am
Postów: 60
Też maxi3vena znam, wiem że ruszczyk jest bardzo ceniony ze względu na swoje właściwości wzmacnia żyły i też zapobiega zastojom krwi, pajączkom, w tych tabletkach jet też kwas askorbinowy który pomaga w produkcji kolagenu, żyły są mocniejsze i tak nie pękają


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Pon Paź 28, 2019 3:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 25, 2018 2:12 pm
Postów: 14
Miejscowość: Kraków
Warto oznaczyć stężenie D-dimerów, które są produktem rozpadu fibryny - podstawowego elementu skrzepu krwi. Są bardzo czułym wskaźnikiem obecności zakrzepicy.

Ich stężenie ulega znacznemu zwiększeniu po wystąpieniu zakrzepicy żylnej lub tętniczej.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Śro Gru 16, 2020 9:51 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 19, 2020 12:09 pm
Postów: 59
Mi swego czasu zlecono wykonanie badania USG Doppler żył 2 kończyn, umówiłam się do przychodni Multimed w Warszawie, gdzie wykonano mi badanie. Bałam się tego badania, ale świetnie się mną zajęto, wszystko przebiegło sprawnie i bez zastrzeżeń. Na miejscu mają nowoczesny sprzęt i chętnie służą pomocą. Polecam jeśli jesteście ze stolicy i potrzebujecie wykonać jakieś usg – szerokie oferty przeróżnych badań i wszystko w rozsądnej cenie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Wto Gru 29, 2020 9:41 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Lis 28, 2019 12:06 am
Postów: 32
mam nadzieję, ze nie dorobię się żylaków, chociaż u mnie w rodzinie dużo osób ma, czesto mnie bolą nogi, zaczęlam brać maxi3vena i widzę ze to działa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Nie Maj 16, 2021 12:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Maj 16, 2021 12:38 pm
Postów: 2
Tylko hirudoterapia na żylaki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Czw Lip 29, 2021 7:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 15, 2021 8:28 am
Postów: 8
Ja też tak jak napisała @wioleta123, musiałam wykonać usg typu Doppler i też skorzystałam z kliniki Multimed w Warszawie. Pewnie dlatego, że zaoferowano mi najszybszy termin. Faktycznie cenowo, jak na stolicę, wyszło bardzo rozsądnie, a do tego lekarz poświęcił mi sporo czasu na badanie i odpowiedział na każde moje pytanie. Także bardzo dobra placówka. Także ją rekomenduję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Pon Cze 20, 2022 11:34 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 05, 2021 1:16 pm
Postów: 78
Mogę tylko potwierdzić. Tutaj masz cennik - https://multimed.pl/cennik/cennik-usg/ Natomiast USG załatwiają tam w pełni profi. Pierwszy raz spotkaliśmy się z takim podejściem. Tam faktycznie wszystkim się chciało. Przypominają o wizycie, mówią, jak się przygotować, na miejscu konsultują, dają zalecenia, a wszystko odbywa się na wypasionym sprzęcie. Nigdy nie zwlekajcie z badaniami - to nie ma sensu. Im szybciej to załatwicie, tym lepiej. I przynajmniej sytuacja robi się wtedy jasna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Pon Paź 10, 2022 12:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 07, 2021 11:10 am
Postów: 12
W moim przypadku musiałam zdecydować się na operację usunięcia żylaków, bo nic mi innego już nie pomagało. Całe szczęście trafiłam do profejsonalnej kliniki Olmedical, gdzie dobrze się mną zaopiekowali. Na początku wykonaną diagnostykę metodą USG COLOR-DOPPLER. A potem Pan doktor przeprowadził operację, ja bardzo szybko wróciłam do siebie po operacji i do tej pory nie ma nawrotów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zylaki-niewydolnosc zylnia
PostWysłany: Sob Mar 11, 2023 8:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 09, 2023 9:27 pm
Postów: 10
Skonsultuj sie po prostu z drugim, innym lekarzem. Wiem, że w klinice Olmedical usuwają żylaki kończych dolnych i są w tym naprawdę dobrzy. Jak tylko masz możliwość to podjedź do nich i niech sprawdzą co u Ciebie da się z tym zrobić.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności