Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 11:17 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nerwy!!!!!!!!!!!!!
PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 11:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 25, 2010 11:19 pm
Postów: 1
Dzień dobry. Mam 16 lat. 2 lata temu, grając z przyjaciółmi w piłkę, dostałem kopa w kolano. Od tego czasu jakoś się denerwuje tzn. Kiedy mam gdzieś dalej jechać to się denerwuje: mam duszności, trzęsę się, kręci mi się w głowie, źle się czuję!!! POMÓŻCIE!!!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Nerwy!!!!!!!!!!!!!
PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 9:23 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam mlody100 :)

Widzę, że nikt z forumowiczów Ci nie odpisał...
Piszesz:
Cytuj:
Mam 16 lat. 2 lata temu, grając z przyjaciółmi w piłkę, dostałem kopa w kolano. Od tego czasu jakoś się denerwuje tzn. Kiedy mam gdzieś dalej jechać to się denerwuje: mam duszności, trzęsę się, kręci mi się w głowie, źle się czuję!!! POMÓŻCIE!!!
Moim zdaniem spróbuj sam sobie pomóc...tzn. poświęcić trochę czasu i dokładnie przemyśl co się stało i dlaczego... czy to była złośliwość kolegi, czy zupełny przypadek...czy nie było tam też Twojej winy i co było później...czy rozmawiałeś o tym z przyjaciółmi...czy zastanowiłeś się nad tym, jak można było uniknąć tego zdarzenia... czy później nadal grałeś...słyszałam, że to pomaga. Czy wtedy nastąpiło "tylko" stłuczenie (czyli kompres z rozpuszczonego altacetu i koniec)...czy była potrzebna jakaś pomoc lekarska... Jeśli fizycznie to kolano Cię nie boli (i niczym nie różni się od drugiego)...tylko masz w pamięci ten okropny moment i pozostał ci w psychice uraz... a przemyślenia i rozmowy z przyjaciółmi nic nie pomogą...zwróć się do lekarza. Znam przypadki...kiedy po wielu wielu latach takie zdarzenia mają niemiły dalszy ciąg... ale bywa tak rzadko. Pamiętaj, że piłka nożna to sport zwłaszcza dla właścicieli grupy krwi 0...
No i jeszcze coś praktycznego: na "odstresowanie" właścicieli grupy krwi 0 polecana jest waleriana, dla właścicieli grupy krwi A -rumianek... natomiast dla pozostałych ...wizualizacja...czyli pół godzinne myślenie o czymś przyjemnym...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nerwy!!!!!!!!!!!!!
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 7:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 07, 2010 12:30 pm
Postów: 3
moja corka tez byla ciagle nerwowa wszystko ja zloscilo, nie moglam dac sobie z tym rady bo z niczego miala zlosc i tez zaczely pojawiac sie u niej dusznosci i plamki na klatce piersiowej poszlam do apteki i pani polecila mi Floradix-witaminy do picia zaczelam jej to podawac i po czasie sytuacja sie unormowala dusznosci zniknely a wraz nimi nerwy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nerwy!!!!!!!!!!!!!
PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 2:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Przeżyłeś sytuację traumatyczną w czasie gry w piłkę. Najlepiej przeżyć to zdarzenie raz jeszcze i wytłumaczyć sobie, że nic się nie stało, to tylko zwykła kontuzja jakich przy uprawianiu tego sportu zdarza się wiele. Wtedy napewno będzie łatwiej pokonać stres. Polecam Ci terapię regresyjną Raymonda Moody. Polega ona na zahipnotyzowaniu Pacjenta przez psychologa i cofnięciu Go w czasie do zaistniałej sytuacji stresowej. Spokojne przeżycie tego momentu raz jeszcze pod okiem wprawnego terapeuty ukoi nerwy, a tym samym pomoże wyzbyć się lęku.
Na odstresowanie polecam mieszankę ziołową Nerwosan lub Nerwogran. Można też przyjmować Neospazminę w płynie.
To tyle z gotowych preparatów, do samodzielnego przygotowania polecam następujące zioła:

Szyszki chmielu 30g
Korzeń kozłka lekarskiego 30g
Ziele serdecznika 20g
Liść melisy 20g
Liść mięty pieprzowej 20g

Zioła zmieszać i wziąć 2 łyżecki ziół na szklankę wrzątku. Odstawić do naciągnięcia na ok. 3min. Pić ciepły napar rano i wieczorem.
Najlepiej by było żebyś szczęśliwie powrócił do uprawiania piłki nożnej i tego Ci właśnie życzę.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 60 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności