Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 8:55 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 4:33 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 12, 2013 1:26 pm
Postów: 6
ja w sumie nie słyszałam o tym zakazie, ale faktycznie zauważyłam, ze nie ma ich w aptekach... w sumie mi to wszystko jedno, bo jak pisałam wybielałam w Dormedzie i jestem super zadowolona! Efekt trzyma się cały czas, więc na pewno będę go powtarzać :)

_________________
[size=85]Jak pi


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Sob Cze 01, 2013 10:19 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

A nie lepiej utrzymać naturalny wygląd zębów myjąc je codziennie zwykłą pastą? Barwa zębów zależy w dużej mierze od barwy ich kostniwa i naprawdę nie trzeba tego zmieniać. Owszem kawa, herbata, czy papierosy zmieniają barwę kostniwa, ale tym upodobaniom ludzkim w rzeczywistości trudno cokolwiek zaradzić.
Przez dłuższy czas nie myłem swoich zębów i były one raczej w opłakanym stanie. Moja Narzeczona określiła to jednym słowem - zgnilizna. Gdy tylko zacząłem systematycznie dbać o czystość swoich zębów momentalnie okazało się, że mogą być one bielsze, a co za tym idzie i zdrowsze. Takie jest bynajmniej moje osobiste doświadczenie w tym względzie.
Jeśli chodzi o niekonwencjonalny sposób na czyste i białe zęby (dentes) znam jedynie metodę Matki Teresy z Kalkuty. Otóż poleciła ona swoim podopiecznym codziennie czyścić je popiołem z paleniska. Zakonnice podobno cieszyły się przez długi czas pełnią bieli garnituru jamy ustnej.
No cóż, można spróbować, choć ja na ten temat wiem tak szczerze bardzo niewiele.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 2:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 03, 2013 2:15 pm
Postów: 6
Czy was tez tak strasznie boli miejsce z którego ząb został wyrwany ? Jak myślicie Metafen pomoże na taki ból ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 8:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 08, 2013 8:25 pm
Postów: 3
dany10 napisał(a):
Witam

A nie lepiej utrzymać naturalny wygląd zębów myjąc je codziennie zwykłą pastą? Barwa zębów zależy w dużej mierze od barwy ich kostniwa i naprawdę nie trzeba tego zmieniać. Owszem kawa, herbata, czy papierosy zmieniają barwę kostniwa, ale tym upodobaniom ludzkim w rzeczywistości trudno cokolwiek zaradzić.
Przez dłuższy czas nie myłem swoich zębów i były one raczej w opłakanym stanie. Moja Narzeczona określiła to jednym słowem - zgnilizna. Gdy tylko zacząłem systematycznie dbać o czystość swoich zębów momentalnie okazało się, że mogą być one bielsze, a co za tym idzie i zdrowsze. Takie jest bynajmniej moje osobiste doświadczenie w tym względzie.
Jeśli chodzi o niekonwencjonalny sposób na czyste i białe zęby (dentes) znam jedynie metodę Matki Teresy z Kalkuty. Otóż poleciła ona swoim podopiecznym codziennie czyścić je popiołem z paleniska. Zakonnice podobno cieszyły się przez długi czas pełnią bieli garnituru jamy ustnej.
No cóż, można spróbować, choć ja na ten temat wiem tak szczerze bardzo niewiele.
Pozdrawiam
dany


Zwykła pasta jest ok, ale trzeba pamiętać o dokładnym (dokładne nie znaczy długie... choć dokładne trochę trwa:P) i regularnym myciu, inaczej trzeba trochę pomóc odzyskać biel zębom pastą wybielającą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 1:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 04, 2013 1:20 pm
Postów: 1
Dobrą metodą na wybielenie zębów jest ssanie oleju słonecznikowego. Może się to wydawać śmieszne, ale naprawdę działa. Też nie wierzyłem, że płukanie ust olejem może coś dać, ale kiedy sam spróbowałem, to okazało się, że było warto. Ssanie oleju słonecznikowego wpływa także dobrze na wiele funkcji organizmu - oczyszcza go oraz można w ten sposób wyleczyć wiele schorzeń. Dużo ludzi potwierdza skuteczność tej metody. Polecam o tym poczytać - w internecie jest wiele artykułów na ten temat, np. tu: http://zdroweporady.blogspot.com/2013/05/wylecz-swoje-schorzenia-przy-pomocy.html
Oprócz tego, że metoda ta usuwa kamień nazębny, to wpływa korzystnie na ogólny stan zdrowia. Wystarczy codzień rano - przed śniadaniem - poświęcić 10-15 minut na ssanie, a niedługo zobaczy się różnicę. Pozdrawiam.
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 1:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 10, 2012 7:34 am
Postów: 4
Jednak wydaje się, że wizyta u lekarza stomatologa jest najbardziej pewna. Ja zrobiłam niecały rok temu wybielanie u Pani doktor Aleksandry Drozd w Katowicach i jestem bardzo zadowolona z efektów, no i od początku miałam pewność że robi to bardzo dobry stomatolog, a zdrowie i samopoczucie to najważniejsze. :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 8:37 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Zgadzam się,jeżeli wybielać zęby to tylko u dobrego stomatologa,gdzie mam w zasadzie pewność że będę pod dobra opieką i co ważne: tego typu wybielanie będzie skuteczne.

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 5:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 15, 2014 4:23 pm
Postów: 2
Według mnie najskuteczniejsze jest wybielanie metodą nakładkową, a przynajmniej takie polecił mi mój dentysta i faktycznie efekty są mega :) Wcześniej miałam jakieś tam piaskowania, paski i inne, ale efektu nie było albo był mizerny. A co miejsca, gdzie możesz wybielić sobie ząbki, to polecam klinikę Dental-Design Jaworska, kawałeczek pod Warszawą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 12:06 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 22, 2014 12:02 pm
Postów: 33
Witam Wszystkich an form:) Nie wiem czy jest to skuteczna metoda,moim zdaniem raczej nie i możemy zniszczyć sobie zęby niż faktycznie je wybielić nie stosując tzw: "białej diety" czy nie będąc na odpowiednim zabiegu.

_________________
www.MrHilary.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 11:56 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Kwi 25, 2014 11:42 am
Postów: 6
tutaj jest opisany ten zabieg nakładkowy:
pragnieniakobiet.pl/zabiegi/wybielanie-zebow-wybielanie-nakladkowe-nocne-i-za-pomoca-lamp/
i to chyba jest strasznie uciążliwe i pewnie drogie :(
to już ta metoda z lampami wydaje się łatwiejsza do przeżycia
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 4:15 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Ważne aby w ostateczności taka metoda była po prostu skuteczna,czy będzie to nakładka czy lampa. Ja mam swojego zaufanego dermatologa do którego zawsze się udaję,w przyszłym tygodniu mam wizytę więc zapytam co jest tak naprawdę lepsze.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 10:04 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 06, 2014 8:35 am
Postów: 4
Tak, można stosować lampy wybielające, specjalne nakładki czy inne żele ale to wszystko oddziałuje na nasze zęby że są bardziej wrażliwe. Niektórzy stosują korony wybielające LAVA.

_________________
Zapraszam na www.fizjoterapiapnf.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 8:33 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Wszystko można o ile zajmie się tym profesjonalista,dlatego też jestem zdania że powinniśmy czym prędzej udać się do stomatologa i nie zwlekać,im szybciej tym lepiej,potem i tak mamy tydzień białej diety.

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 3:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 24, 2014 2:10 pm
Postów: 7
nie polecam pasków wybielających - nabawiłam się przy tym nadwrażliwości zębów..
z aptecznych produktów używałam w sumie tylko białą perłę ale tą kuracje 5dniową - nie wiem jak pozostałe, ale u mnie perła przyniosła efekty, zniknął efekt zażółcenia zębów przez fajki i kawę itp.
najlepiej przed jakimkolwiek wybielaniem wybrać się do dentysty na usuwanie kamienia - rezultat będzie jeszcze bardziej widoczny, pozdr;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wybielanie zębów
PostWysłany: Śro Gru 17, 2014 12:44 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 06, 2014 4:14 pm
Postów: 86
Paski wybielające jak na moje oko nie są dobrym,skutecznym rozwiązaniem. Polecam skupić się raz na unikaniu produktów barwiących i odpowiedniej diecie,a dwa paście wybielającej,bez tego ani rusz.

_________________
www.NajwiekszeRabaty.pl

http://zdrowie-i-uroda.pl/pl/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności