Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Śro Sie 06, 2014 11:54 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 06, 2014 11:47 am
Postów: 4
Witam,

od jakiegoś czas zaczęły pojawiać mi się na skórze, a dokładniej na brzuchu brązowe plamy. Jest ich kilka, co będzie widoczne na zdjęciu. Na początku to lekceważyłem, bo myślałem, że znikną, ale jednak staje się to dokuczliwe. Czytałem w internecie o różnych plamach, może to być przyczyną uczulenia, alergii na coś, problemy z wątrobą czy potem. Co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Image


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Śro Sie 06, 2014 12:47 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Bez względu na to jaka jest przyczyna objawów trzeba po pierwsze zadbać o wątrobę, albowiem to ona w głównej mierze odpowiada za stan skóry. Dlatego polecam mieszankę ziołową regulującą jej pracę:

Koszyczek rumianku (Anthodium Chammomillae) 50g
Owoc jałowca (Fructus Juniperi) 50g
Korzeń mniszka (Radix Taraxaci) 30g
Liść pokrzywy (Folium Urticae) 30g

Czasami do mieszanki dołączany jest dziurawiec (Hypericum perforatum), ale teraz w sezonie letnim jest on niewskazany gdyż powoduje światłoczułość oczu.

Zioła zmieszać i jedną łyżeczkę mieszanki zalać wrzątkiem, odstawić na 10 min do naciągnięcia, przecedzić. Pić ziołowy dekokt 2x dziennie.

Należy też zastosować tzw dietę dwunastniczą która pozytywnie wpływa na funkcjonowanie wątroby. W tym celu proponuję zrezygnować z potraw smażonych, a także przejść na dietę warzywną - to da wątrobie odpocząć. W kuchni proponuję też używać oleju słonecznego lub oliwy z oliwek mają one zbawienny wpływ właśnie na wątrobę.
Jeśli to jest alergia proponuję zastosować herbatkę z pokrzywy (Urticae decoct), ma ona silne działanie antyalergiczne. Wobec tego mam pytanie - Kiedy pojawiają się plamy, czy przyczyną jest ucisk lub kontakt ze sztucznym tworzywem, czy plamom towarzyszy świąd lub inne wyczuwalne objawy? To właśnie mogłoby sugerować alergię. A może przyczyną jest zjedzenie określonego owocu bądź pokarmu - alergia pokarmowa może również manifestować się objawami skórnymi? Proszę obserwować siebie uważnie i uściślić post dodatkowymi informacjami. To pomoże ustalić bliższą przyczynę.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Śro Sie 06, 2014 12:58 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 06, 2014 11:47 am
Postów: 4
Plamy tak naprawdę nie znikają, pojawiły się jakiś czas temu i do tej pory jest bez zmian - są cały czas na brzuchu. Jeżeli chodzi o odcisk, to nie wiem czy to normalne, ale trzymając tableta przez chwilę na skórze właśnie pojawiają się odciski, ale to chyba nie ma z tym zbyt wiele wspólnego. Jeżeli chodzi o alergię to od dzieciństwa żadnego problemu nie miałem. Jeżeli chodzi o swędzenie to niczego takiego nie ma.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Śro Sie 06, 2014 4:23 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Moje drugie zapytanie do ciebie - Czy w miejscu pojawienia się plam są widoczne również pęcherzyki, czy skóra w tym miejscu jest gładka, czy chropawa, czy ma ona tendencję do łuszczenia? Spróbuj w ten sposób określić charakter występujących objawów, bo ze zdjęcia wnioskuję że są one rozlane i nic poza tym.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Śro Sie 06, 2014 4:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 06, 2014 11:47 am
Postów: 4
Jeżeli chodzi o występujące plamy to nie ma żadnych widocznych pęcherzyków. Jak twierdził Pan są one rozlane, a skóra jest gładka i się nie łuszczy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 9:52 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Trudno mi to przyrównać do konkretnego schorzenia, jeśli bowiem byłyby to zmiany pęcherzykowate mielibyśmy na pewno do czynienia z pokrzywką, zaś jeśli występowałoby łuszczenie moglibyśmy powiedzieć o łupieżu pstrym lub łupieżu Gilberta, ale te zmiany sugerują ich występowanie w miejscach owłosionych.
Jeszcze więc jedno moje pytanie - Czy zmiany występują tylko w pokazanym miejscu na brzuchu, czy też jest ich w tym miejscu więcej? Nie wiem czy to dotyczy powłok brzusznych, czy tylko kończyn, ale jest takie schorzenie, które lubi się rozsiewać. Jest ono zwykle bardzo uciążliwe w tym sensie iż trudno się leczy. Twoje zmiany są dość do tego podobne. Jest to liszaj płaski (Liches planum). Jednak ja nie jestem specjalistą i mogę tylko podpowiadać. Równie dobrze mogłyby to być zmiany zapalne.
Dlatego jeszcze raz radziłbym zadbać przede wszystkim o wątrobę i koniecznie zgłosić się do dermatologa w celu dokładniejszej diagnostyki.
Jeszcze jedno co przyszło mi na myśl - Czy nie używałeś ostatnio jakiegoś nowego kosmetyku do ciała? Przepraszam za tyle pytań, ale staram się, jak widzisz Tobie pomóc.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 11:46 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- jesli łupierz pstry, to jak wygladają włosy, czy nie sa łamliwe.
- w rodzinie była ta choroba wywołana przez dermatofity.
- ta grzybica była usunięta generatorem Rife (Spooky2 ) z częstotliwościami 222, 225, 451, 616 oraz 700 Hz.
- "kuracja" trwała 2 tygodnie i potem po miesiącu jeszcze tydzień.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 4:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 06, 2014 11:47 am
Postów: 4
Dany, jeżeli chodzi o występowanie plam to wszystkie są na zdjęciu. Przez cały czas jest ich kilka, tylko i wyłącznie na brzuchu. Na plecach, nogach, dłoniach - rękach brak. Jedna mała plamka jest w okolicach pępka, którego nie ma na zdjęciu. Poza tym nigdzie więcej ich nie widać. I dziękuję za wszystkie odpowiedzi i chęć pomocy! ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Pią Sie 08, 2014 11:48 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

A więc nie są to również zmiany typowe dla liszaju. Tamte są też na kończynach i to jest charakterystyczne miejsce ich występowania. Dodatkowo nie są to też plamy wątrobowe, bo te nie dość że występują na skórze dłoni, ale również są wielkości pieprzyka.
Dlatego jeszcze raz radzę ci udać się do dermatologa, ten powinien się rozpoznać i postawić prawidłową diagnozę.
Łupież pstry jest rzeczywiście wywołany łojotokiem i drożdżycą skóry głównie głowy, ale może też występować w innych owłosionych miejscach. Zazwyczaj towarzyszy mu łojotokowe zapalenie skóry. Skóra w miejscach zaatakowanych jest lekko czerwona i złuszcza się w postaci łupieżu. Czasami w skórze głowy pojawia się tzw łuska łojotokowa w miejscach gromadzenia się łupieżu.
Do wyleczenia skóry głowy polecam silne szampony typu Nizoral, Selsun yellow i słabszy szampon typu Selsun blue z siarczkiem selenu (SeS).
Do wyleczenia skóry innych części ciała polecam ocet i aknosan. Najpierw zmywamy skórę czystym octem a później stosujemy nań alkohol kosmetyczny. Powinno pomóc w krótkim czasie.
Szampon Nizoral (najlepszy z podanych) stosujemy na początku 2x w tygodniu przez 3 tygodnie. Potem wystarcza dawka raz na tydzień.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Śro Cze 10, 2015 1:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 10, 2015 1:16 pm
Postów: 1
Hej
Mam identyczne.. będę wdzięczna za info, co to było ... i czy zeszło?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 11:48 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Cze 17, 2015 11:43 am
Postów: 20
Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Akurat te plamy o których mowa powyżej,mogą być faktycznie reakcją uczuleniową,należałoby wykonać zestaw badan plus umówić się na wizytę do dobrego alergologa czy dermatologa aby mógł to ocenić. Daj znać jak będziesz już po wizycie.

_________________
MMO.pl - skuteczne odchudzanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Czw Sie 02, 2018 4:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sie 02, 2018 4:15 pm
Postów: 7
To zdecydowanie jest łupież pstry. Polecam na to nie Nizoral jak wiele osób stosuje, bo bardzo wysusza włosy i skórę głowy, ale Pityver. W zależności gdzie pojawia się w ogóle ten łupież pstry to w zestawie jest emulssja, płyn i szampon, można też osobno zamówić ale lepiej cały zestaw zakupić, bo łupież lubi się rozprzestrzeniać


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Pon Lis 05, 2018 9:47 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 05, 2018 9:21 am
Postów: 1
Jeśli podejrzewacie, że uciążliwa przypadłość z jaką się zmagacie to łupież pstry, warto jeszcze udać się do specjalisty, który potwierdzi ewentualną diagnozę. Warto też sprawdzić co jest przyczyną rozwoju łupieżu pstrego, gdyż łatwiej go wtedy zwalczyć. Ulgę mogą przynieść niektóre domowe sposoby, które polecane są dla osób z rozwijającą się chorobą, np. odpowiednie dbanie o higienę, częste zmienianie ręczników, pościeli, noszenie przewiewnych ubrań, unikanie miejsc gdzie łatwo o zakażenie (basen, sauna). W walce z łupieżem pstrym polecamy również kosmetyki Pityver, które będą idealnym wsparciem dla terapii tej przykrej dolegliwości. W skład kosmetyków Pityver wchodzi szampon, emulsja i płyn, które postały dzięki aktywnym substancją pozyskiwanym tylko z naturalnych składników. Głównym składnikiem szamponu jest selen, emulsji - pirytionian cynku, a płynu - cynk, miedź czy naturalna sól Epsom. Każdy produkt skupia się na usuwaniu łupieżu pstrego, więc w celu zwiększenia skuteczności działania warto zastosować cały zestaw.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojawiające się plamy na brzuchu - uczulenie?
PostWysłany: Pią Maj 17, 2019 8:42 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Kwi 04, 2019 11:01 am
Postów: 23
Miejscowość: Kowale
jeżeli faktycznie to łupież pstry to dnaj jak najszybciej do lekarza...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 34 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności