Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:41 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 9:18 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 18, 2016 9:57 pm
Postów: 27
Okulary powinno się nosić wtedy kiedy są potrzebne.Jeśli są trudności przy czytaniu to oczywiste że trzeba czytać w okularach.Dobór ich jest bardzo ważny więc nie mogą być z marketu tylko trzeba iść do okulisty.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Śro Gru 28, 2016 4:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Gru 27, 2016 6:04 pm
Postów: 2
Dołączam się do tematu !

Noszę okulary -0.5 od 4 miesięcy. Noszę je cały czas. Muszę przyznać, że bardzo mi pomagają dobrze widzieć, lecz wydaje mi się że kiedy je teraz ściagne widzę o wiele gorzej niż te 4 miesiące temu. Dodatkowo ostatnio koleżanka powiedziała mi że niszczę sobie wzrok nosząc moje okulary cały czas. Jestem zdezorientowana. Nie wiem czy nosic dalej moje okulary caly czas ( i psuć sobie wzrok ????) czy zacząć nosić je tylko na wykłady, do auta itp. ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 8:39 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 21, 2016 11:33 am
Postów: 6
Miejscowość: Krzeszowice
Według mnie noszenie okularów to żaden wstyd. Szczególnie w tych czasach, gdy można dostosować je do swojego stylu czy też wyglądu. Jak byłem młodszy to miałem pewne opory przed noszeniem ich, ale później okazało się, że wcale nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Obecnie lubię swoje okulary, ale to może z tego powodu, że się do nich przyzwyczaiłem i są one dobrane w odpowiedni sposób, sam już nie wiem :) Swoje okulary kupowałem tutaj: http://soczewki24.pl/4-okulary-korekcyjne i jestem niezwykle zadowolony z wyboru, świetna jakość oprawek, szybka realizacja zamóœienia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Wto Mar 07, 2017 12:52 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lis 14, 2016 8:57 pm
Postów: 15
Wzrok to bardzo ważna sprawa i jeżeli są wskazania do noszenia okularów, to nie wolno tego lekceważyć. Wada wzroku, to nie powód do wstydu. Mój syn nosi okulary od 8 miesiąca życia. Dobranie odpowiednich okularów dla dziecka jest niesamowicie ważne. Dzięki nim dziecko może normalnie funkcjonować. W wieku szkolnym zazwyczaj dziecko w okularach jest wykluczane z zajęć ruchowych. Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy trafiłam na blogu https://optishop-blog.com/2016/05/18/bezlitosny-tester-okularow-nastolatek/na artykuł o okularach do uprawiania sportu. To pozwoli dziecku brać czynny udział w zajęciach sportowych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Śro Mar 15, 2017 8:40 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Mar 15, 2017 7:37 am
Postów: 70
Tak szczerze mówiąc to nie rozumiem pytania, przecież o tym czy nosić okulary czy nie decyduje w głównej mierze lekarz specjalista do którego wybierzesz się na wizytę i badanie wzroku, prawda? Na forum nikt nie zna odpowiedzi, ponieważ nie wiemy w jakiej kondycji obecnie jest Twój wzrok.

_________________
www.NaturalnaSpizarnia.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Sob Mar 18, 2017 12:15 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 18, 2017 12:11 am
Postów: 1
Ja bym osobiście nie lekceważył noszenia okularów. Kiedyś także pokpiłem sobie sprawę, miałem w lewym oku -0,5. Sądziłem że to mało i nie potrzebuję okularów korekcyjnych. Teraz mam -1.5, jestem sam sobie winien tylko i wyłącznie. Po takim czsie gdybym używał okularów pewnie teraz miałbym zupełnie dobry wzrok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Wto Mar 28, 2017 11:38 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 28, 2017 11:34 am
Postów: 1
hmm a często słyszy się od osób noszących okulary, że przez nie wzrok się rozleniwia i jeszcze trudniej jest funkcjonować bez nich


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy nosić okulary ?
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 7:47 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2016 2:14 pm
Postów: 94
Moim zdaniem na początek warto wykonać przede wszystkim badanie wzroku i wtedy będziemy mieli pewność czy akurat w naszym przypadku konieczne są okulary czy też wystarcza zwykłe zerówki lub soczewki. Inaczej to trochę jak wróżenie z fusów, więc potrzebna będzie konsultacja specjalisty.

_________________
https://grandel.pl/ - najlepsze kosmetyki.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności