Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 9:19 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Męczenie wzroku przed monitorem :)
PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 6:58 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 9:38 am
Postów: 12
Miejscowość: Pozna
W mojej firmie zapanowała moda na okulary z antyrefleksem.
Ponoć ma to chronić wzrok przed szkodliwym promieniowaniem z monitora.
Nawet dziewczyny, które mają bardzo dobry wzrok zakładają zerówki z antyrefleksem.
Sama tego próbowałam przez 2 godziny i nie zauważyłam specjalnej zmiany.
Zastanawiam się nad kupnem ale to ponad 300 zł. Czy sądzicie, że to ma naprawdę sens?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 9:41 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
mam od paru miesiecy okulary z antyrefleksem i jak mnie bolaly oczy tak bolą ....chociaz wszyscy moi znajomi je chwalą :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:23 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
antyrefleksy sa rewelacyjne, ja stosuje i bardzo duzo mi dają, przy komputerze siedze codziennie 7-8 godzin, a zanim zaczelam je stosowac wzrok bardzo szybko mi sie meczyl, bardzo mozliwe ze Ciebie oczy bolą z innego powodu, ja zdecydowanie polecam, mimo ze wydatek spory ale warto


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 12:05 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
rzeczywiscie mam przewlekle zapalenie spojówek, a przyczyna tego jest zadymione powietrze w którym musze stale przebywac czyli jestem tzw bierny palaczem, moze i to jest jedyny powód z ktorego bolą mnie oczy...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 12:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 24, 2006 6:39 pm
Postów: 13
Miejscowość: Wroc
Lepiej zainwestować w monitor LCD. Ja przez długi czas używałem monitor kineskopowy i po kilku godzinach pracy miałem czerwone oczy. Zakładałem też specjalny ekran z filtrem polariod, minimalnie to pomagało.
W końcu kupiłem LCD i same korzyści więcej miejsca na stole, większy monitor i może stać dalej od oczu, wyraźnie odczułem poprawę
.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 12:35 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:31 pm
Postów: 32
Miejscowość: Szczecin
idealne rozwiązanie to LCD + soczewki z antyrelefksem :) stosuje antyrefleksy i zdecydowanie polecam :!: jedyna wadą jest cena :( ale jeśli pracujesz w firmie i wykonujesz prace wymagajacą dlugiego sleczenia przy komputerze to ta firma powinna Ci zaplacic za antyrefleksy (musisz wybrac sie do okulisty ktory zaleci Ci ze powinnas pracowac w okularach do pracy przy monitorze ze szkłami przeciwodblaskowymi)


Ostatnio edytowany przez Kinga, Pią Mar 23, 2007 12:56 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 12:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 08, 2007 8:34 pm
Postów: 29
antyrefleks to swietna sprawa, sama stosuje, sprawdzają sie takze w samochodzie zwlaszcza w czasie jazdy noca lub w deszczu :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 9:28 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 24, 2006 6:39 pm
Postów: 13
Miejscowość: Wroc
Do jazdy samochodem wystarczą tanie okulary z filtrem. Szkła są zazwyczaj koloru żółtego lub z lustrzane.
Te z powłoką antyrefleksyjna są przeźroczyste. Dowiadywałem się w Vision Express, wyliczyli mi, że zapłacę 500 zł i drugie gratis. 8O Podziękowałem za taką promocje, poszukam w innym sklepie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Męczenie wzroku przed monitorem :)
PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 6:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 05, 2006 2:57 pm
Postów: 16
Antyrefleksy zdecydowanie pomagają, nie tylko zresztą przed monitorem. Ale jeśli ktoś siedzi dzień i noc przed ekranem, to żadne oczy tego nie wytrzumają - z antyferfleksem ani bez.

A na serio - osobom siedzącym godzinami przed komputerem radzę mieć monitor LCD DOBRRZE USTAWIONY (moze byc swietny monitor, ale może mieć tak ustawioną rozdzielczość, kontrast, itp., że kazdego wykonczy), ponadto łykac np. STRIX - czyli wyciag z jagod, a od czasu do czasu robić okłady na oczy (np. z rumianku albo zwykłej czarnej herbaty). Polecam też żele pod oczy (zwykłe polskie, kosztują w aptece kilka zł) np. ze świetlika.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 7:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 9:38 am
Postów: 12
Miejscowość: Pozna
Dzięki za wasze opinie 8)
Co do monitora LCD to mam go już do 2 lat, to jeden z pierwszych modeli i wcale nie jestem z niego zadowolona. Co chwilę trzeba go dostrajać, bo samoczynnie zaczyna smużyć. Literki drgają i jest nieostry. W firmie mamy lepsze monitory, nowego typu. Wypadało by go wymienić ale tego też mi szkoda, bo kiedyś dałam za niego 2 tysiące.
O tych jagodach to też już słyszałam, nie bardzo rozumiem jakie mogą mieć działanie, chyba chodzi o to, że wzrok się mniej męczy, bo wady wzroku już nie cofną :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 7:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 24, 2006 6:39 pm
Postów: 13
Miejscowość: Wroc
Te nowego typu monitory to LCD z technologią TFT taki panel nie ma już efektu smużenia, bo skrócony został czas reakcji matrycy.
Kupując nowy monitor trzeba właśnie zwracać uwagę na ten parametr, ten czas powinien być maksymalnie do 8 ms.
Duży zakres kontrastu jest istotny tylko dla ładnego obrazy, a jak ktoś chce oszczędzać wzrok to powinien ustawić sobie mały kontrast, blady obraz mniej męczy oczy.
Mam dobrą radę dla osób, które długo patrzą w monitor, trzeba robić od czasu do czasu takie ćwiczenie, że popatrzeć w dal przez okno, to najlepszy odpoczynek dla oczu.
Nie wiem co to jest ten STRIX, ale jagody bardzo lubię :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:08 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Mar 06, 2007 8:23 pm
Postów: 33
Miejscowość: Legnica
Tabletki STRIX zawierają wyciąg z borówki czernicy, pomagają na zmęczenie oczu. Rzeczywiście warto je brać, nawet profilaktycznie, sama od czasu do czasu stosuje. Poza tym dobre ustawienie monitora ma ogromne znaczenie, zdecydowanie opłaca się wyregulować sobie odpowiednio kontrast i jasność


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 31, 2007 8:55 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Mar 28, 2007 8:35 pm
Postów: 23
zawsze jak mam zmęczone zaczerwienione oczy ulge przynosza mi Klaritine, a Strix też stosuję,

poza tym w pokoju gdzie pracuje mam duzo kwiatow doniczkowych, bo podobno pochlaniaja zle skutki promieniowania komputerowego :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Męczenie wzroku przed monitorem :)
PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 3:52 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Nie tylko jagody zawierają bioflawonoidy pomocne w przypadku szybkiego męczenia oczu. Takie zdrowotne substancje zawierają również jeżyny, czarna porzeczka, borówka amerykańska i inne ciemne owoce.
Na zmęczone oczy polecam też preparaty witaminowe z luteiną, która odbuduje plamkę żółtą (macula lutea) i zdecydowanie poprawi ostrość widzenia. Można tu wymienić preparat Vitaminer z luteiną.
Szybkie męczenie oczu niweluje też chromoterapia kolorem zielonym. Podczas długotrwałej pracy przy komputerze trzeba od czasu do czasu popatrzeć na zieleń trawników. To doskonale odpręża i przynosi odpoczynek naszym oczom.
To wszystko ode mnie. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 100 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności