Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 2:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 11:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 21, 2009 12:44 am
Postów: 1
Witam
Tak jak w temacie chce sie odchudzic,moze nie tak szybko ale chce zeby moja waga szła chociaz powoli w dół a nie do góry.No to moze teraz opisze mój styl życia hmm,Przewaznie jem co jest no od kilku miesiecy zminiłem cherbate na zielona bez cukru i zaczełem mniej jeść na kolacje no i zabradzo mi to nie pomogło co do ruchu to nie było go zbyt wiele ale teraz ma sie to zmienic mam zamiar wieczorkiem troche pocwiczyc a z biegiem czasu nawet zaczac biegac.Chciałbym narazie prznajmniej wiedziec co jem, jeść dobrze i zdrowo i co najważniejsze w tych czasach tanio i moje pytanie brzmi czy ktos mogłby mi pomoc albo podrzucic kilka stronek ktore pomogły by mi ułozyc dobra diete "zmienic styl życia".Mam sporą nadwage i teraz mam to zamiar powoli zmienic bo niewieze w cuda,chce sie odchudzic co najważniejsze zdrowo i zeby juz nigdy nie wroćic do tej wagi co mam ;( i jesć tak zeby nie ćierpieć.Prosze o pomoc..


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 8:18 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Przeczytaj co napisałam przed chwilą Grubci, bo tak się składa, że jedzenie zgodne z grupą krwi poprawia równocześnie i zdrowie, i sylwetkę. Ja to potwierdzam. Warto jednak dowiedzieć się paru dodatkowych rzeczy...tu możesz to zrobić. Poza tym dobrze byłoby przeczytać też jakąś książkę D'Adamo np. " Żyj zgodnie ze swoją grupą krwi" i coś profesora biologii Michała Tombaka, może ktoś Ci pożyczy. Pierwsza jest już u nas dostępna od 8 lat, druga prawie tyle samo.W odpowiedziach dla innych też można coś znaleźć dla siebie. Jak trochę poczytasz pytaj :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 7:25 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Cze 19, 2009 7:20 am
Postów: 1
Witam,

ja znalazłam dla siebie ćwiczenia, które pomogły mi zgubić zbędne kilogramy, do których na pewno wracać nie będę ;) Zastosowałam w praktyce również lepsze nawyki żywieniowe niż dotychczas... Efekt? Piekne ciało :) stracbrzuch.yoyo.pl Polecam serdecznie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 2:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 19, 2009 2:17 pm
Postów: 21
Przede wszystkim: nie odchudzaj się! To brzmi trochę dziwnie, ale uwierz mi, że nie warto myśleć o wadze. Co proponuję: skup się na swoim zdrowiu i postaw sobie za cel zdrowe odżywianie. Będziesz drowy i waga też spadnie, ale niejako przy okazji. Stawianie sobie za cel po prostu schudnięcia prowadzi bardzo często w ślepe zaułki.

_________________
Fanatyk zdrowego


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Sob Cze 20, 2009 8:43 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich :D

bartekd napisał:
Cytuj:
Przede wszystkim: nie odchudzaj się! To brzmi trochę dziwnie, ale uwierz mi, że nie warto myśleć o wadze. Co proponuję: skup się na swoim zdrowiu i postaw sobie za cel zdrowe odżywianie. Będziesz zdrowy i waga też spadnie, ale niejako przy okazji. Stawianie sobie za cel po prostu schudnięcia prowadzi bardzo często w ślepe zaułki.

Zgadzam się. Też tak zrobiłam. Tylko uzupełnię....zdrowe odżywianie powinno uwzględniać Twoją grupę krwi... inaczej po jakimś czasie zauważysz, że nie jest ono takie zdrowe. Myślę, że nie warto tracić czasu. Mało osób o tym wie, chociaż zauważyłam, że coraz więcej..... i do coraz większej liczby lekarzy to dociera (pochwalić tu należy calivitę)... może lekarze wreszcie zauważą, że pacjenci wspomagający leczenie dietą grup krwi skuteczniej zdrowieją i głębiej zastanowią się dlaczego.
Cytuj:
W najnowszej książce D'Adamo wyodrębnił GenoTypy, które zazwyczaj nie poddają się odchudzaniu...na str 154 napisał m.in. na Zbieraczy nie działają diety odchudzające, gdyż magazynują oni kalorie w postaci tłuszczu...a na str 184 o słabościach Wojownika napisał: "Powolny metabolizm; magazynowanie kalorii w postaci tłuszczu".
To dlatego do każdego odchudzania trzeba podchodzić indywidualnie. I można to zrobić w sposób niskonakładowy. Nawet samemu.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Sob Cze 20, 2009 7:02 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 19, 2009 2:17 pm
Postów: 21
TeSa napisał(a):
Zgadzam się. Też tak zrobiłam. [color=#0000BF]Tylko uzupełnię....zdrowe odżywianie powinno uwzględniać Twoją grupę krwi... inaczej po jakimś czasie zauważysz, że nie jest ono takie zdrowe.


Też tak zrobiłem :-) Mówiąc o zdrowym żywieniu miałem na myśli szerokie spektrum zagadnień: odrzucanie szkodliwych dodatków, grupy krwi i parę innych rzeczy.

_________________
Fanatyk zdrowego


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 4:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 11, 2013 4:17 pm
Postów: 7
Nikt nie zmieni Ci stylu życia to Ty musisz sam go zmienić. Kto ma wiedzieć jak go zmienić jak nie Ty sam, przecież wiesz jak teraz żyjesz a jak chciałbyś żyć i tym się kieruj a nie szukaj osób które za Ciebie zmienią Twój styl życia, no chyba że się zakochasz i będziesz pantoflarzem to kobieta Cię ustawi ;)

_________________
[size=200]Do 12 Kilogram

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 8:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:12 pm
Postów: 36
Sama borykałam się z problemem nadwagi. Jednak znalazłam w walce z zbędnymi kilogramami prawdziwego "sojusznika". NOPALIN firmy CaliVita to preparat zawierający nopal - roślinę , która zawiera duże ilości witamin, składników mineralnych oraz błonnika. A jak wiadomo błonnik odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. "Zabija" on uczucie głodu, a przy czym jest zdrowy. Dlatego też jest on podstawowym składnikiem każdej diety. Po zastosowaniu "Nopalinu" miałam mniejszy apetyt, częściej również chodziłam do łazienki (zwiększa on bowiem wypróżnienie), dzięki czemu pozbywałam się trujących toksyn. A co najważniejsze nie byłam ani zmęczona czy senna. Czułam się tak jak zwykle, a kilogramy uciekały. Czyli w sumie czułam się lepiej Opakowanie zawiera aż 200 tabletek, co pozwala na długotrwałą kurację, a co za tym idzie jest ona skuteczniejsza. "Nopalin" w przeciwieństwie do innych produktów jest zdrowy dla naszego organizmu, nie wyniszcza go. Ba, on dostarcza mu jeszcze dodatkowych witamin i niezbędnych składników. Także myślę, że już wiecie jak radzić sobie z nadwagą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 4:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Cze 16, 2013 4:40 pm
Postów: 20
Cześć. Najlepiej od razu zacznij od ćwiczeń. Rób rano 20 brzuszków, 20 przysiadów, 20 podskoków, truchtaj w miejscu.
Kolację jedz max o 19- jakąś lekkostrawną. Zaopatrz się w blonnik :) mogę Ci polecić mój- sama jestem na diecie :D http://naturalnie24.pl/sklep,12,68,nopalin


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 1:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 19, 2013 1:05 pm
Postów: 6
Jeśli już mowa o suplementach to przy odchudzaniu polecam zieloną kawę- dzięki niej schudłam i utrzymuję swoją wagę, a zawsze miałam problem z efektem jo-jo :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 2:46 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Zielona kawa? pierwsze słyszę,a już tym bardziej nigdy nie maiłam okazji jej próbować. Czy ktoś może się wypowiedzieć na jej temat? Faktycznie warto?

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Czw Maj 18, 2023 9:42 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 07, 2023 8:35 am
Postów: 9
Zeby schudnąć trzeba mieć deficyt kaloryczny i się ruszać. Najlepiej zacząć od zajęć fitness lub marszobiegów. Zeby się nie zniechęcić od razu. Teraz jest ładna pogoda, wiosna, można założyć spodenki bezszwowe Moove Wear https://moovewear.com/spodenki-bezszwowe/ i spacerowac do woli :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: chce sie odchudzic i..
PostWysłany: Wto Gru 05, 2023 7:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 20, 2023 10:20 am
Postów: 2
U mnie ciężko było wypracować jakiekolwiek efekty bez konsultacji z dietetykiem- cierpiałam na emocjonalne zjadanie wszystkiego co niezdrowe. Pomogła mi dietetyczka z Projekt Zdrowie -https://projektzdrowie.info/. Wyprostowanie mojej relacji z jedzeniem trochę trwało i musiałam poczekać na pierwsze efekty, ale z pewnością było warto!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności