Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 6:05 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak radzic sobie z osobami zachęcającymi do jedzenia?
PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 1:13 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Probuje się odchudzac i jakos udawaloby mi sie pilnowac diety gdyby nie życzliwe osoby, które namawiają mnie do jedzenia (na przyjeciach, w pracy i wielu innych sytuacjach...). Nie dosc ze jest mi trudno - ciezko mi przychodzi powstrzymac sie od zjedzenia czegos "nadprogramowego" - a tu jescze kusza mnie aby skosztowac tej lub innej potrway, zwlaszcza na roznego rodzaju przyjeciach i spotkaniach rodzinnych. Jak sobie poradzic z osobami zachecającymi do jedzenia? Jak nie znajde jekiegos na to sposobu to jeszce troche a zrezygnuje z odchudzania bo co z tego ze bede stosowac swoja diete jak bede podjadac na wszystkich mozliwych okazjach. Cale moje wysilki idą na marne :( Pomocy!!!!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 6:24 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 1:44 pm
Postów: 36
Miejscowość: Oborniki
Zwykle tak jest, że gospodyni czuje się urażona gdy goście nie jedzą, wydaje jej się, że źle przygotowała przyjęcie. Nie ma na to rady, trzeba nałożyć sobie na talerzyk i jeść bardzo, bardzo powoli :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 9:15 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Często na różnych spotkaniach albo przyjęciach rodzinnych przyjaciele i krewni namawiają do jedzenia bo czują się niezręcznie jedząc przy Tobie podczas gdy Ty nic nie jesz. Częstują przez grzecznosć i nierzadko liczą się z Twoją odmową. Ja do tej pory tez tak robilam :oops: zwlaszcza jeśli przyjecie było u mnie, teraz staram już się tego nie robic :lol: Najlepszym sposobem jest zapewnic ze mogą spokojnie jesc w Twojej obecnosci i ze Ci nie sprawia to przykrosci :) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 4:22 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
niektórzy częstują jedzeniem bo chcą okazać ci w ten sposob swoje zainteresowanie i troske o ciebie, najlepiej zrobisz jak dasz im do zrozumienia ze najlepiej pomogą ci jesli nie bedą interesowac sie twoją dietą i przestana zachęcac do jedzenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 4:50 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Mar 06, 2007 8:23 pm
Postów: 33
Miejscowość: Legnica
a może chcą sprawdzic twoją wytrwalosc :?: chcą się przekonac jak dlugo wytrzymasz na diecie, jedna moja kolezanka tak robila, sprawdzala ile wytrzymam, znudzilo się jej w koncu jak zobaczyla ze jej namowy nic nie dają
jedyny sposób na takie osoby to stanowczosc - nie daj się namowic i staraj się nie pokazac po sobie tego ze cie to denerwuje bo niektórym tylko o to chodzi zebys sobie dala z tym spokoj :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 10:13 am 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
tak, wiele osób robi to złośliwie, mogą ci zazdroscic tego ze ty wytrzymujesz na diecie a im się to nie udaje, wiec tobie tez chcą to przynajmniej utrudnic, znam takie osoby, na takich nie ma rady tylko stanowczo odmawiac i w koncu jak mowi Iwona, w koncu znudzi im się, na pewno, powodzenia zycze!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 11:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 08, 2007 8:34 pm
Postów: 29
niekoniecznie zlosliwie, moja przyjaciolka stale mowi ze się odchudza ale ona naprawde nie ma z czego się odchudzac wiec nikt nie traktuje tego na powaznie, zawsze tylko pytamy na jakiej diecie jest tym razem a potem na przerwie idziemy wspolnie zjesc cos niezdrowego i tuczącego :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 7:25 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
tak w ogóle to wszelkie przyjęcia, spotkania rodzinne przy stole itp. (o świętach to już nawet nie wspominam) to prawdziwe wyzwanie dla “odchudzaczy”, sam widok pysznego jedzenia i osób jedzących jak dla mnie to pokusa nie do przezwyciezenia :) a jak do tego dojdą rózne zachęty typu “a może jednak sprobujesz tego pysznego tortu” to niejeden odchudzacz daje za wygraną… oj, trudno wytrwac w diecie :) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:42 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 16, 2006 10:17 pm
Postów: 12
Przed nami święta Wielkiej Nocy. Lepiej już coś zawczasu wymyślić, może bolący ząb :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 31, 2007 12:19 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
trudno wytrwac w diecie, zgadzam się absolutnie :)
co bys nie zrobila to cierpisz - jak zjesz cos, to masz potem wyrzuty, jak nie jesz to znowu kosztuje sporo wyrzeczen, ciężko sie odchudzac, a moze przestać?! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 8:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 08, 2007 8:34 pm
Postów: 29
albo nie chodzic na żadne przyjecia, spotkania itp.? zamknąc sie w domu i nigdzie nie wychodzic, moze to jest sposób? wtedy moze nikt juz nigdy nie namowi mnie na zjedzenie czegos co moze mi zaszkodzic, no i mam wiekszą szanse ze wytrwam w diecie??? :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 04, 2007 3:23 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
ale to też może ci zaszkodzic, w zupełnie innym aspekcie :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 04, 2007 3:43 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Mar 06, 2007 8:23 pm
Postów: 33
Miejscowość: Legnica
wy tak sobie zartujecie a tu przyjda swieta i trzeba będzie jakos przetrwac :wink:

ja mam pare sposobow dzieki którym jest szansa ze nikomu nie uda się zniechecic mnie do wytrwania w diecie: jak ide na przyjecie, jem wczesniej cos nietuczącego np surówke - w ten sposob unikam uczucia glodu no i jest mi latwiej oprzec sie pokusom zjedzenia czegos a jesli juz zdecyduje sie cos jesc to zaczynam jedzenie jako ostatnia i jako ostatnia koncze, poza tym staram sie tez jeść wolniej od innych


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 2:58 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
święta to cięzki czas dla odchudzaczek :)
a moze by tak wszystkie dania w wersji light ? :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 10:19 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 30, 2007 7:33 pm
Postów: 7
Wszystkim odchudzaczkom wesołych świąt życze :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności