Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 7:59 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 18 lat. 154cm/52kg. problem: brzuch!
PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 5:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 16, 2011 4:58 pm
Postów: 3
Witam, jak w temacie: mam 18 lat, 154cm wzrostu i 52kg wagi.
Moim największym problemem jest brzuch i nogi (chyba przede wszystkim brzuch).
Jestem tancerką, jednak przez 3 lata treningów nie udało mi się schudnąć (waga stoi w miejscu od paru lat, tłuszczu niestety również nie ubywa). Bardzo proszę o wskazówki co jeść, czego unikać (większość dni tygodnia spędzam całkowicie poza domem i nie mam za dużo okazji do jedzenia ciepłych posiłków). Jakie ćwiczenia dodatkowe wykonywać? Bardzo zależy mi na zgubieniu tkanki tłuszczowej z brzucha, następnie nogi (mam okrągłe łydki). Moja grupa krwi to AB Rh-.
Liczę na Was! ;D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: 18 lat. 154cm/52kg. problem: brzuch!
PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 4:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Napiszę Ci parę ważnych spostrzeżeń Dr Petera J.D'Adamo... które mogą Ci pomóc... ale Ty napisz wcześniej co aktualnie najczęściej (i z upodobaniem) jadasz... Napisz też czy przeżywałaś już jakieś zdrowotne kłopoty (lub... na co leczyła się osoba, po której odziedziczyłaś grupę krwi)... byłaby to ważna wskazówka z jakich książek korzystać. Pamiętaj... że nie każdy ma drobne kości... i łatwo modeluje figurę... dużo zależy od odziedziczonego GenoTypu... tak się składa... że są osoby, którym z "chudością" jest wręcz "nie do twarzy". Wagi 52 kg przy wzroście 154cm... niejedna "chuda" by Ci pozazdrościła... Analizując zgrubsza wskazówki D'Adamo zauważyłam, że dość ważne jest w Twoim przypadku poznanie statusu wydzielania (antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych). Nie wszędzie można jednak zrobić odpowiedni test śliny lub krwi... (wynik testu krwi na fenotyp Lewisa zrobiony np. podczas honorowego oddawania krwi może z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa w/g danych D'Adamo potwierdzić status. Status "wydzielacza" mają osoby z wynikiem Le a-b+ ). Pozostali to niewydzielacze... I tak np. wszyscy powinni unikać m.in. gryki, kukurydzy, mąki białej pszennej (też z nich produktów)... a niewydzielacze powinni unikać dodatkowo mąki sojowej i oczywiście również z niej produktów. Aby zorientować się o co w tym chodzi przeczytaj wątek "wydzielacze niewydzielacze"... i o zdrowotnym, odchudzającym oddychaniu (na 3 stronie wątku "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia")...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 18 lat. 154cm/52kg. problem: brzuch!
PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 8:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 16, 2011 4:58 pm
Postów: 3
z oddaniem krwi u mnie może być ciężko, bo mam astmę, a podobno wtedy nie można.
najczęściej jadam na śniadanie jakieś kanapki (chleb, margaryna, ser, pomidor) albo płatki z mlekiem. w szkole jogurt albo wafle ryżowe. wieczorem znowu jogurt. moim problemem z jedzeniem jest fakt, że często całe dnie nie ma mnie w domu i nie mam możliwości zjedzenia czegoś konkretnego.
dzięki za odpowiedź ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 18 lat. 154cm/52kg. problem: brzuch!
PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 9:47 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Statystycznie rzecz biorąc (w/g "Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" Dr Petera J.D'Adamo str 78-79) znaczne ryzyko zachorowania na astmę występuje u osób z grupą krwi B (są one też podatne na chroniczne zapalenie płuc)... umiarkowane ryzyko dotyczy osób z grupa krwi 0... w pewnych badaniach też stwierdzono...że astma występuje częściej u niewydzielaczy... W innych badaniach stwierdzono, że spory udział w rozwoju astmy ma stres...zwłaszcza u "A" i trochę mniej u "B"... a więc niezależnie od grupy krwi należałoby wyeliminować stres i jego skutki (chociażby nie przejmować się tym... na co nie ma się wpływu i stosować wizualizacje) i np. na dwa tygodnie tytułem próby, wyeliminować z codziennego użytku produkty mleczne i pieczywo zastępując je warzywami i owocami (ponieważ nie znasz grupy krwi... która stanowi pewien "drogowskaz"... musiałabyś bardziej zważać na reakcję organizmu... zdrowe jedzenie to bezwonne wydzieliny). Jeśli kiedykolwiek zauważyłaś, że lepiej funkcjonujesz (masz więcej siły) jadając mięso... byłoby to wskaźnikiem posiadania grupy krwi 0 lub B... w przypadku tej krótkiej próby nie miałoby to znaczenia... ale w ogóle jest to bardzo istotne... bo sztuką jest osiągnąć prawidłową wagę i utrzymać ją bez szkody dla zdrowia.

Grupa krwi może być wpisana... w książeczce zdrowia, którą zakładają dziecku po porodzie w szpitalu...

Pozdrawiam jeszcze raz życząc cierpliwości i powodzenia :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 18 lat. 154cm/52kg. problem: brzuch!
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 8:15 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 16, 2011 4:58 pm
Postów: 3
w pierwszym poście napisałam, że moja grupa krwi to AB Rh- ;)
dzięki za wskazówki ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 18 lat. 154cm/52kg. problem: brzuch!
PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 2:37 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Tak... przez moment mi to umknęło... ale czasami laboratoria się mylą...
Kiedyś... na forum D'Adamo czytałam, że dzięki dociekliwości można te błędy wyłowić

To chyba ten wątek:
>http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1280121804/

Pozdrawiam Świątecznie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 18 lat. 154cm/52kg. problem: brzuch!
PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 8:05 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
moim problemem też jest brzuch. jak na razie lecę na brzuszkach.
ale jak tylko troszkę przytyję, to od razu mi brzuch wywala :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 18 lat. 154cm/52kg. problem: brzuch!
PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 11:43 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Muszę i tutaj wpisać uzupełnienie... ponieważ nie chcę by ktoś poczuł się oszukany nierzetelną reklamą

Nopalin jest bardziej znany jako opuncja... warto wiedzieć, że:

W/g Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi Dr Petera J. D'Adamo Owoc opuncji jest:

Korzystny dla 0 niewydzielacza
Obojętny dla całej grupy A i 0 wydzielacza (nie zmienia się to przy np. alergii)
W grupie unikać dla grup krwi B i AB niezależnie od statusu wydzielania


W/g poradnika DIETA GENOTYPOWA Owoc opuncji figowej jest:

Korzystny dla GenoTypu Badacza
Obojętny dla GenoTypów Łowcy i Nauczyciela
W grupie unikać dla GenoTypów Zbieracza, Wojownika i Koczownika


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 18 lat. 154cm/52kg. problem: brzuch!
PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 3:44 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Jeżeli Twoim problemem jest brzuch,to spróbuj może samych ćwiczeń na ta część ciała? Brzuszki,Aerobiczna 6 Weidera? To powinno pomóc i zredukować tkankę.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 18 lat. 154cm/52kg. problem: brzuch!
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 10:12 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Kwi 06, 2013 10:44 am
Postów: 47
Przede wszystkim musisz wiedzieć że nie da się schudnąć z poszczególnych partii ciała. Organizm jest tak zaprogramowany że spala tłuszczyk z całego ciała równomiernie i nie da się tego zmienić. Morał z tego taki że musisz zadbać o całokształt. Po drugie to zadbaj o regularne posiłki co 3 góra 4 godziny bo po tym co piszesz przy takim trybie życia pewnie nie zwracasz uwagi na pory jedzenia. Regularne posiłki to podstawa ;)

_________________
[size=200]Do 12 Kilogram

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności