Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 7:36 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: SERCE - czyli poznaj samego siebie
PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 5:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 14, 2012 5:09 pm
Postów: 2
Prawda o nas samych warta jest dokładnego zbadania i poznania.
Umysł z reguły poszukuje zewnętrznej wiedzy, zostawiając na boku wiedzę o sobie. Tymczasem prawdziwa mądrość polega na poznaniu samego siebie. Zazwyczaj naturalny proces zaczyna się od poznania swego ciała, a kończy na myśleniu. Czym jest jednak umysł ? Jeżeli ktoś poszukuje go, nie znajdzie czegoś odrębnego zwanego umysłem, gdyż jest on w gruncie rzeczy tylko kłębkiem myśli.
Żadna myśl nie może istnieć bez ego. Myśl „ja” jest więc korzeniem wszystkich myśli. Źródłem myśli „ja” jest Serce. Serce nie jest fizjologicznym organem. W staroindyjskich pismach sanskryckie हृदयम् -czyt. hrdayam (dosł. „to - serce”) oznacza centrum człowieka i jest ono Jaźnią. Światło Świadomości płynie z Serca i rozprzestrzenia się po całym ciele, a wtedy pojawia się doświadczenie świata. Widzenie siebie jako czegoś różnego od Świadomości sprawia, że człowiek wikła się w cielesność i utożsamia się z nią co jest zasadniczym błędem.
Wszystko co postrzegamy zawarte jest w ciele, a ciało w Sercu. Stąd wszechświat zawiera się w Sercu.
Serce jest dla ciała tym, czym Słońce dla świata. Jak Słońce udziela światła Księżycowi, tak Serce oświetla umysł.
Człowiek nieobecny w Sercu widzi tylko umysł, tak jak widzimy nocne światło Księżyca, kiedy Słońce już zaszło.
Gdy myśli zostaną zatrzymane na skutek głębokiego snu, omdlenia, spontanicznej radości - umysł wraca do źródła, do Serca. Takie połączenie jest nieświadome i osoba nie uprzytamnia tego sobie. Świadome wejście do Serca jest stanem, w którym znika dwoistość między poznającym a poznawanym. W samym centrum serca jaśnieje duch. By pozostać w tym stanie trzeba wejść do Serca poprzez badanie siebie oraz zjednoczenie z Sercem. Pomaga to sięgnąć do źródła myśli. Świadomości nie można odnaleźć na zewnątrz siebie, bo trzeba jej szukać wewnątrz. Stąd skierowanie do wnętrza. To serce jest siedzibą Świadomości i Świadomością samą w sobie. Wiadomo, że fizyczne serce znajduje się po lewej stronie, ale Serce duchowe odczuwane jest wyraźnie po prawej stronie.
Z punktu widzenia odczuć można wskazać konkretne umiejscowienie Serca w ciele, gdy np. pytasz czy ja to zrobiłem’ ? albo mówisz ‚ja to zrobiłem’. W obu przypadkach twój palec zupełnie naturalnie wskazuje prawą stronę klatki piersiowej, spontanicznie wyrażając w ten sposób głęboką prawdę, że jest to źródło poczucia „ja” w tobie.
Spontaniczna i nieomylna intuicja kieruje Cię w ten sposób do Serca.
Duchowe Serce nie jest organem ciała. Jest bowiem centrum duchowego doświadczenia według świadectwa mędrców Indii. Jest jądrem twego istnienia, z którym jesteś identyczny, będąc w stanie jawy, głębokiego snu lub śnienia, gdy jesteś zaangażowany w pracę lub pogrążony w głębokim stanie duchowym.
Jeśli wytrwale badasz samego siebie to dotrzesz do Serca, osiągniesz Serce, które jest Jaźnią.
www.sekretromka.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: SERCE - czyli poznaj samego siebie
PostWysłany: Wto Kwi 17, 2012 6:25 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 17, 2012 6:09 pm
Postów: 52
Myślę,ze warto dbać o swoje serce oraz często robić badania kontrolne aby stwierdzić czy aby na pewno wszystko jest w porządku. W końcu to nasz najważniejszy narząd i musimy o nie dbać. Zalecam także dobrą dietę oraz aktywność fizyczną.

_________________
www.twojezdrowie.org - Suplementy CaliVita - Paraprotex, grzybica kuracja, paso


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SERCE - czyli poznaj samego siebie
PostWysłany: Wto Kwi 17, 2012 6:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 14, 2012 5:09 pm
Postów: 2
TwojeZdrowie_org napisał(a):
Myślę,ze warto dbać o swoje serce oraz często robić badania kontrolne aby stwierdzić czy aby na pewno wszystko jest w porządku. W końcu to nasz najważniejszy narząd i musimy o nie dbać. Zalecam także dobrą dietę oraz aktywność fizyczną.
"Duchowe Serce nie jest organem ciała". :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności