Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 9:34 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bardzo duże odchudzanie
PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 6:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2012 6:31 pm
Postów: 1
Cześć

Tak jak wiele osób na tym forum mam problem z otyłością. Mam 16 i 186 cm wzrostu. Co najgorsze od około 2 lat utrzymuje się w podobnej wadze, tj. 120 kg (min.115, max.128). Większość tematów dotyczy chudnięcia w zakresie do 20 kg. Według wskaźników BMI moja normalna waga względem wzrostu to 80 kg. Próbowałem już nie raz diet, ale jednak silna wola nie tak silna jak powinna. Poza tym mam problemy z formą, przebiegnięcie 300m. jest dla mnie wyczynem.

Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy:
Jaką dietę stosować (problem głównie w kosztach i problemie z regularnością)?
Chce zacząć biegać. Jakie dystanse i jaką prędkość stosować (lub jaką metodę)?
Na jak długo według was moje odchudzanie powinno być rozłożone?

Z góry wielkie dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Grzechu


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Bardzo duże odchudzanie
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 10:14 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Napisz nam jeszcze jaką masz grupę krwi... kiedy zacząłeś tyć... kiedy rosnąć... ile czasu w gruncie rzeczy dziennie poświęcasz na ruch... i jakie są Twoje ulubione potrawy

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bardzo duże odchudzanie
PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 9:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2012 1:11 pm
Postów: 23
Konsultowałeś problem z lekarzem. Jeżeli chodzi o ruch to musi być powiązany z dietą. Jeżeli chcesz biegać zacznij od szybkiego marszu. Jeżeli masz psa warto wykorzystać spacery z pupilem;) Jeżeli szybki chód nie będzie sprawiał ci problemu, spróbuj przebiec 50 m odpocznij i powtarzaj tak seriami. Dobierz odpowiednie buty do kształtu swojej stopy, podłoża po którym będziesz biegał. Rozłóż to na 3-4 dni w tygodniu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bardzo duże odchudzanie
PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 10:44 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
Ciężko Ci będzie biegać, jeżeli już to szybko się zniechęcisz po jakimś czasie (sam tak miałem), trzeba mieć bardzo dużo mobilizacji, jeżeli od razu zaczynasz od biegów to szybko ci przejdzie. Ja bym proponował spacerki do lasu jakieś takie najlepiej rano, wstajesz o 5:30, idziesz umyć zęby, opłukać twarz, załatwić potrzeby potem się ubierasz i na godzinkę spaceru do lasu - wracasz - pod prysznic. I tak codziennie, najlepiej od tego zacząć, potem ewentualnie jakieś biegi (najlepiej jeżeli miałbyś jakiś ogródek i zamiast biegów pracować w ogródku, przykładowo - bardzo przyjemna rzecz). Jeżeli chodzi o jedzenie, zmień chleb na ciemny (bardzo dużo daje), zmień herbatę czarną na herbatę owocową. Przede wszystkim nie pij żadnych napojów sztucznych(oraz nie jedz żadnych batonów, drożdżówek i czipsów), co najwyżej soki, wafle ryżowe!!!! - to jest punkt arcyważny. Tak to zrezygnuj z mięsa(filet z kurczaka raz na tydzień wystarczy, ale musisz jeść wtedy więcej warzyw), zacznij jeść surówki z ziemniakami. Trudno tutaj tak wszystko rozpisywać nie mając twojej odpowiedzi natychmiast. Jak będziesz miał chwilę napisz na GG 2300771 postaram Ci się poradzić, sam miałem z tym do czynienia :) Jeżeli nie masz wejdź na stronę podaną w linku, znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych filmów i artykułów które pomogą Ci zmienić swój tryb życia (jeżeli chcesz zdrowo się odchudzić musisz zmienić tryb życia, nic innego nie pozostaje).

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bardzo duże odchudzanie
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 4:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
Zdecydowanie więcej ruchu plus dobrze dobrana dieta. Jeżeli będziesz konsekwentnie dążyć do celu- osiągniesz go. Wymaga to jednak dużo pracy,widocznie masz tendencję do tycia,ale da się to skutecznie zwalczyć.

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bardzo duże odchudzanie
PostWysłany: Śro Wrz 26, 2012 7:10 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 15, 2011 10:07 am
Postów: 10
Polecam spróbować zabiegi modelujące sylwetkę http://aktywni.pl/konkursy/pokaz/power-slim-banka-chinska/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bardzo duże odchudzanie
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 2:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 27, 2012 2:47 pm
Postów: 15
Fajne są te niektóre zabiegi,ale w pierwszej kolejności dieta i ruch,możesz skontaktować się z odpowiednim dietetykiem który doradzi ile kalorii dziennie powinieneś wchłonąć oraz spalić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bardzo duże odchudzanie
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 9:45 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Kwi 06, 2013 10:44 am
Postów: 47
Diety Ci nie doradzę bo one same dla mnie nie zadziałały tak jak bym tego chciała więc nie polecę żadnej a próbowałam kilku.
Biegaj jak dasz radę, każda aktywność jest lepsza od siedzenia przed komputerem do góry brzuchem. Nie chodzi o to abyś doprowadzał się do zawału tylko o to abyś się ruszał ;)

_________________
[size=200]Do 12 Kilogram

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności