Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 6:53 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 16, 2012 6:45 am
Postów: 5
Cześć,

właśnie zaczynam "przygodę" z odchudzaniem. Mój cel to 55 kg przy wzroście 158 cm, na chwilę obecna jest to 65 kg. Dodatkowo chcę wysmuklić uda (które same w sobie są umięśnione). Prosiłabym o pomoc, co jeść czego nie jeść, gdzie mogę znaleźć dobre rady? Co ćwiczyć? Aby wysmuklić uda, zrzucić zbędny tłuszczyk z nich, a nie rozbudować tkankę mięśniową na udach, jest to możliwe?


Kinga


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 6:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 17, 2012 6:52 pm
Postów: 5
A próbowałaś stosować wcześniej jakąś z diet? Hmm spróbuj sobie obliczyć przed tym Body Mass index oraz Waist-hip ratio, co do tego co jeść, a czego nie jeść w danym dniu, sądzę, iż każda z nas jest jak indywiduum i że powinno to być dobierane indywidualnie, zgodnie z potrzebami a na to bardzo wiele czynników się składa, czasami bardzo prostych, których np poszczególne diety nie zawierają :(

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 5:52 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 16, 2012 6:45 am
Postów: 5
Cześć,

mam świadomość, że dieta musi być indywidualnie dobrana do potrzeb człowieka, że tak powiem. Prosiłabym Was o pomoc, jakieś źródło: książka, artykuł? Dodam, że nie mam dużo czasu na szperanie po sieci i analizowania wszystkiego po kolei:(


Luzia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 6:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 17, 2012 6:52 pm
Postów: 5
Generalnie indywidualność i dieta, to dwa tożsame ze sobą pojęcia- tak jak już wcześnie pisałam - powyżej - czasem nie trzeba niczego aż tak analizować, ja korzystałam na vivalavita z osobistego dietetyka, bowiem dość fajnie opracowana ankieta, sposób wyboru "co lubię", a czego "nie lubię" etc. pozwala na dobranie diety pod kątem podmiotowym.

Póki co jest dobrze i zamierzam stosować dalej dietę, bo pomaga a efekty szybko przyszły same;)
Z mojej strony pytanie, bowiem nie odpowiedziałaś mi nadal :D - czy stosowałaś jakąś z diet wcześniej?

pozdrawiam;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 5:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 16, 2012 6:45 am
Postów: 5
Cześć,

ja byłam wczesnej na Dukanie, ale niestety w ostatniej fazie utraciłam efekty. Zajrzę dzisiaj na vivalavita i zobaczę co to jest ciekawego;) tymczasem mykam na basen;)


Miłego dnia Wszystkim
Luiza


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: idealna metoda
PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 12:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lip 27, 2012 11:41 am
Postów: 4
Miejscowość: Krak
Słuchaj. Kiedyż ważyłem 95 kilo i w 3 miesiące zrzuciłem 15. Ale to było nic nie jedzenie plus basen 3 x na tydzień.

Teraz mam złoty środek, ale wymaga dużej dyscypliny. To biały ser chudy, najlepiej 0% tłuszczu, jedzony minimum 100 gram dziennie.

Po kilku dniach masz dość sera. Ja dodaje do niego otręby, te najtańsze bo mają najwięcej błonnika, który dodatkowo pomaga. Chudnie się wolno. Najpierw dwa kilo w 3-4 dni potem kolo miesięcznie ale nie ma efektu "jojo:.

Ponadto zrezygnowałem całkowicie z pieczywa, makaronów, ryżu i ziemniaków.

Jak dasz radę, resztę możesz jeść do woli i oczywiście bez słodyczy w nadmiarze ;)

_________________
[color=#800040]Zapraszam na forum i sklep z


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: idealna metoda
PostWysłany: Sob Lip 28, 2012 10:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 16, 2012 6:45 am
Postów: 5
Marcinzkrakowa napisał(a):
Słuchaj. Kiedyż ważyłem 95 kilo i w 3 miesiące zrzuciłem 15. Ale to było nic nie jedzenie plus basen 3 x na tydzień.

Teraz mam złoty środek, ale wymaga dużej dyscypliny. To biały ser chudy, najlepiej 0% tłuszczu, jedzony minimum 100 gram dziennie.

Po kilku dniach masz dość sera. Ja dodaje do niego otręby, te najtańsze bo mają najwięcej błonnika, który dodatkowo pomaga. Chudnie się wolno. Najpierw dwa kilo w 3-4 dni potem kolo miesięcznie ale nie ma efektu "jojo:.

Ponadto zrezygnowałem całkowicie z pieczywa, makaronów, ryżu i ziemniaków.

Jak dasz radę, resztę możesz jeść do woli i oczywiście bez słodyczy w nadmiarze ;)



Cześć,

mi zależy na tym by np w ok zrzucić ten nadmiar;) Nie chce tak szybko chudnąc, ponieważ znając mnie pewnie potem bym wrócił do starych nawyków żywieniowych i wszystko poszło by na marne.


luizakropka


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 9:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
Odradzam stosowanie wszelakiego rodzaju tabletek. Z pomocą przychodzi nam natura. Zrezygnuj przede wszystkim z tłustego mięsa i białego pieczywa. Możesz je zastąpić pełnoziarnistym. Warto do swojej diety dołączyć dużo owoców i warzyw - przede wszystkim jako przekąskę jedz dużo brzoskwiń, jabłek, gruszek, arbuzów. Jak to kiedyś pięknie Michał Tombak umieścił w swojej książce: Najedzony jest ten, który wstaje od stołu z niepełnym brzuchem. Dlaczego? Gdyż organizm "odczuwa" zapełniony żołądek dopiero po kilku(nastu) minutach od zjedzenia. Zołądek człowieka jest wielkości dwóch złączonych pięści ludzkich dłoni. Warto także pół godziny przed posiłkiem napić się dużo wody. Nigdy nie pić dużo płynów w czasie posiłku, gdyż płyny rozrzedzają sok żołądkowy no i jezdenie się wolniej trawi, organizm zużywa dużo więcej substancji (prostym językiem - substancje, które są w naszym organiźmie do czego innego potrzebne, przykładowo związki chemiczne typu witaminy). Po jedzeniu przynajmniej pół godziny odczekać i dopiero wtedy pić. Jeżeli chodzi o sport to zapisać się na jakieś zajęcia siatkówki bądź tenisa (można też ze znajomymi grać np. w tenisa jeżeli jest niedaleko kort, - sport, który wbrew pozorom wymaga nietuzinkowego wkładu fizycznego).

Pozdrawiam, Dawid. (jeżeli chcesz znaleźć ciekawe informacje dotyczące zdrowego odżywiania i utrzymania dobrej formy organizmu zapraszam na stronę w podpisie, znajdziesz tam także przepisy jak zrobić zdrowy chleb, makaron, pizzę)

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Śro Paź 03, 2012 6:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 16, 2012 6:45 am
Postów: 5
NIgdy nie zdecydowała bym się na zrzucanie kilogramów połączone z tabeltkami odudzającymi.
Zdecydowałam się spróbować ze stroną vivlavita.pl Dietety indywidualnie dobrał mi dietę i jest naprawdę dobrze;) Poza tym znalazłam wiele fajnych przepisów które na stałe zagoszczą w moim jadłospisie;)
W obecej chwili p około 2 miesiacach straciłam 6 kg z czego jestem zadowolona, bo taki rezultatów oczekiwałam;)
luiakropka


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 9:59 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Kwi 06, 2013 10:44 am
Postów: 47
Nie da się wysmuklić samych ud a resztę zostawić. Organizm jest tak skonstruowany że odchudza się z całego ciała równocześnie i nie da się tego zmienić. Zadbaj o całokształt a z czasem zobaczysz też efekty i na dolnych partiach ciała ;)

_________________
[size=200]Do 12 Kilogram

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 2:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 24, 2013 2:40 pm
Postów: 5
A próbowałaś Diety Herbalife? Mi pomogła, 10 kg w 2 miesiące. Jadłam 5 razy dziennie, nie ćwiczyłam zbyt wiele, bo nie miałam czasu. Za to miałam Swojego Konsultanta, który rozpisał mi dietę, miałam stałe wsparcie i pomoc. Mogę polecić :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 11:10 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ciekawa jestem, czy ta Twoja dieta zgodna jest z grupą krwi...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 11:40 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
To by było zbyt piękne, gdyby dało się chudnąć z konkretnej części ciała ;) Jakby się tak dało to ja bym chciała tak, żeby schudnąć tylko z brzucha, boczków i ud, pupę i biust proszę mi zostawić takie jakie są ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 10:52 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 09, 2013 2:27 pm
Postów: 8
Wszystko jest do zrobienia. Odchudzanie w takim czasie również jest możliwe. Powiedźmy masz w sobie dużo samozaparcia i motywacji. Podchodzisz do tematu z głową - Biegasz, pływasz (ogólnie uprawiasz sport), przestrzegasz zdrowego odżywiania a także uzupełniasz suplementacją. Może być imbir, może być gorzka pomarańcza czy zielona herbata. Wszystko wpływa na nasze samopoczucie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie 10-12 kg + uda.
PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 9:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 13, 2014 7:42 pm
Postów: 4
Jeżeli chodzi o uda to proponuję Ci treningi z Mel B - są genialne i dają niezły wycisk :)

_________________
www.forumdieta.pl - najlepsze forum o zdrowym od


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności