Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 5:26 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odchudzanie dziecka
PostWysłany: Wto Sie 07, 2012 10:17 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lis 08, 2009 10:32 am
Postów: 12
Mój 10-letni synek nie należy do osób lubiących ruch. Zwykle siedzi w książkach albo przed komputerem. Na WWW.POZASZKOLNE.PL znalazłam fajną szkołę judo i tenisa. Chciałabym go zapisać. Czy powinnam się najpierw skonsultować z pediatrą? Może jakieś inną formę aktywnego wypoczynku wybrać?

_________________
Magda Ma


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Odchudzanie dziecka
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 8:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
Zachęcenie dziecka do rozruszania się może być trudne, ale jeżeli już się uda to myślę, że tenisa może polubić. Piszę tak dlatego, że od kilku dni chodzę na tenisa i widać postępy a bodajże trzy razy byłem. Fajna rozrywka, wbrew pozorom trzeba się trochę nabiegać. Ja bym zaczął znowu od innej strony. Trzeba się trochę przypatrzeć diecie synka. Substancje powodujące nadwagę można znaleźć praktycznie wszędzie. Rozwiązaniem dla Ciebie i twojej rodziny byłoby przykładowo na początek pieczenie własnego chleba. Dlaczego? Ja przez sam chleb schudłem kilka kilogramów, ma bardzo dużo witamin, błonnika (to między innymi dzięki niemu się chudnie), mikro i makro elementów. Ważne aby chleb był żytni - ciemny. Niestety, potrzebna jest już stanowczość i wytrwałość. Aby schudnąć nie wystarczy tylko zrezygnować z białego chleba, jeżeli proces ma być długotrwały trzeba zmienić też chociażby częściowo dietę. Wyeliminować sztuczne wędliny (które mają w składzie mniej niż 95% mięsa, do poczytania w na opakowaniach, panie ze sklepu na pewno udostępnią - unikać m.in glutaminianu sodu, aromatów, spulchniaczy, stabilizatorów w wędlinach - azotan sodu jest normalny, gdyż jest to substancja niezbędna do konserwowania i nawet domowe wyroby zawierają wcześniej wymienioną sól peklową, tj. azotan sodu). Jeżeli chcesz dokładniejszej pomocy musisz podać dokładniejszy tryb życia dziecka, głównie czym się żywi. Niestety, do schudnięcia sam zdrowe odżywianie nie wystarczy, można jeździć na rowerze, ruszać się po domu (chociażby pomagać rodzicom w pracach domowych, na ogródku), grać w piłkę z kolegami a może nawet playstation move? (nie wiem czy jest to dobry pomysł, nie miałem do czynienia nigdy z takim urządzeniem, mówię tylko, gdyż wpadło mi tak na myśl, jeżeli nie będzie innego rozwiązania). Jeszcze jedno co do żywienia, unikać białych bułek, drożdżówek, ciastek, słodyczy (czarna czekolada za 7-8 zł jak najbardziej, tabliczka na dwa tygodnie - nic się nie stanie), napojów typu oranżada helena, jakieś fanty, sprity, pepsi, tam nie ma żadnych naturalnych produktów tylko przykładowo aspartam. Oczywiście można znaleźć przepisy, nie szkodzące a stosowane mogą być jako przekąska - przykładowo ten na zdrowe herbatniki (znajdziesz przepis na stronie w podpisie). Jeszcze raz wspominam - więcej szczegółów, jaka dieta dziecka to postaramy się coś zdziałać.

P.S dużo ciekawych artykułów i informacji, przepisów znajdziesz na stronie w moim podpisie

Pozdrawiam, Dawid.

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie dziecka
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 10:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sie 09, 2012 9:47 pm
Postów: 7
Zgadzam się z tym, że ruch będzie tu niezbędny. Może na początek warto go zaangażować w jakieś spacery, zakupy, wyjścia do miejsc, które mu się spodobają albo może spacery z pieskiem? :) Tak żeby oderwał się od tego komputera i mniej siedział.

_________________
grupa krwi 0 Rh+


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie dziecka
PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 8:55 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2012 1:11 pm
Postów: 23
Nie można zmuszać go do razu do intensywnego wysiłku. Spacery, później szybki chód, krótkie odcinki biegu itp. Jeżeli trafi na dobrego instruktora będzie wiedział jak dziecko wprowadzić, rozgrzewka, proste ćwiczenia. Trzeba z naleźć zajęcie, które będzie mu odpowiadało inaczej szybko się zniechęci. Przy tym odpowiednia dieta. Dobrze jest wysłać dziecko na na 2 tygodniowe wakacje, w grupie żyje się inaczej, moje dziecko zawsze wracało o kilka kilogramów lżejsze, ale za to zawsze wyższe :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie dziecka
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 3:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 27, 2012 2:47 pm
Postów: 15
Tutaj mogę się zgodzić,warto stopniowo wprowadzać dziecko w świat ruchu,nie od razu na głęboką wode ponieważ może to zrazić dziecko do dalszych czynności,w przyszłości na aktywny ruch. Na poczatek spacery,może rower. To bardzo dobry pomysł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie dziecka
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 4:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2012 1:11 pm
Postów: 23
Dermoporady_pl napisał(a):
Tutaj mogę się zgodzić,warto stopniowo wprowadzać dziecko w świat ruchu,nie od razu na głęboką wode ponieważ może to zrazić dziecko do dalszych czynności,w przyszłości na aktywny ruch. Na poczatek spacery,może rower. To bardzo dobry pomysł.


Nam dorosłym ciężko jest systematyczne pracować, ćwiczyć a co dopiero dzieciom.:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Odchudzanie dziecka
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 10:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Kwi 06, 2013 10:44 am
Postów: 47
Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinnaś się skonsultować z samym dzieckiem. Bo na siłę go nie zmusisz. Jeśli on nie będzie czegoś chciał robić to robienie tego będzie bez efektywności i zaangażowania.

_________________
[size=200]Do 12 Kilogram

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności