Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 12:23 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 2:41 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
Wiesz, ja też mam z tym problemy do tej pory - oglądnij filmiki w szczególności durianridera (z 10 filmików po 8 minut jest przetłumaczonych na polski). Ja mam jeszcze ten problem, że mieszkam z dziadkami a to tam babcia codziennie jakieś placki, ciasta, pracuje w restauracji to przynosi jakieś mięsko - trudno się oprzeć, ale mam taki cel i jakoś się udaje. Dobrze jest to, że jak sam mieszkasz bądź z żoną to masz większą władzę, a tak to to występują większe trudności.
Ja przedstawię mój plan jedzenia - taki dzienny:
Wstaję 5:30, piję szklankę wody (na oko, z butelki), potem gdzieś 6:30 jem śniadanie - 4 kanapki z chlebem na zakwasie (domowej roboty), 4 pomidory takie średniawe z ogródka (sezon się już kończy) + jedna mała cebula no i szczypta soli. Bez masła, sam czysty chleb, warzywa i sól. Do tego nie piję herbaty a robię sobie sok - 2 średnie buraki, 4 duże marchewki i 2 duże pietruszki i jakieś 6 jabłek - 750ml soku, dzielę się z resztą domowników - po szklance. Biorę do szkoły 3 banany i 3 jabłka - od 7:10 do 14:30. Równie dobrze można brać do pracy i wcinać co jakiś czas. Wracam - tutaj mam jakiś wybór - albo ziemniaki bez masła - same ugotowane z surówką (biała kapusta na samej oliwie, bądź z pomidorami z cebulą, bądź z ogórkami kiszonymi - można tutaj wybierać dużo rzeczy, ważne aby bez śmietany, masła). Potem w międzyczasie oczywiście jakiś banan, dwa, trzy. Wieczorem gdzieś koło 19 znów 4 kanapki z pomidorem i cebulą (czasami jem je też na obiad). Na obiad różnie - jak mam czas to jem i robię sobie spagetti z ciemnego makaronu na samym sosie pomidorowym. Nie wiem jaką mam grupę krwi, nie zwracam na to uwagi, ale wiem, że to co robię to super rzecz. Oczywiście w ciągu dnia jem różne owoce, jakie kupię, jakie są, jako przekąska. Piję też jakieś 3 litry wody. Kiedyś wyszedłem jak było 10-15 stopni w krótkich spodenkach i koszulce, wystarczy, że do sklepu - byłem chory, teraz biegam i to spocony jestem długi czas, bo potem jeszcze z psem na spacer - nic mnie nie tyka. Ważne w tej diecie są soki z warzyw, gdyż musisz dostarczać też dużej ilości witamin i minerałów. W chlebie z nasionami (ja robię chleb pszenno żytni w proporcji 8:2 z mąk pełnoziarnistych, do tego daję dużo pestek dyni i słonecznika, siemienia lnianego, sezamu) masz zapotrzebowanie na białko. Staram się także urozmaicać lodami z bananów (przepis na stronie mojej, na chleb i zakwas także jest). Szukam także przepisów na różne dania, to w internecie, to jeżdżę po sklepach rowerem i coś może zauważe (to tylko przy okazji, jak jadę gdzieś po jakieś zakupy - głównie przemieszczam się rowerem, chyba, że jakieś większe zakupy to samochód). Na prawdę, jest dużo rozmaitości, zamierzam także jutro wrzucić przepis na zdrowe wegańskie sezamki, dzisiaj testuję przepis na cebularza z pieczarkami. Wszystko robię samemu, to tylko się wydaje, że przykładowo nie ma czasu na chleb - po południu wyciągam zakwas z lodówki - wyciągam i tyle, za godzinę wsypuję 100g mąki i wody (5 min roboty max) wieczorem dodaję 200g ze słoika do miski i potem trochę mąki i wody, mieszam, przykrywam, rano to samo a po południu eszta składników, mieszam daję do formy, rosną i piekę - samej robocizny jest może 20 minut (nie więcej). Robię 3 chleby, jeden zamrażam dwa zostawiam. Jeżeli chodzi o napoje to tylko woda, chyba, że czasem jakiś szejk no i ten sok rano. Ja tam nie kombinuję z jakimiś daniami, problemów sobie narobić potem nie mieć czasu żeby przygotować i wylądować w szpitalu. Jem to co jest i jak jestem głodny wcinam banany, jabłka, śliwki. Najbardziej skomplikowane danie to ugotować makaron i zrobić sos do spagetti - czyli pokroić pomidory i cebulę, wrzucić na ogień, doidać przyprawy i zblendować w blenderze. Oszczędza się kasy, czasu, energii a wszystkiego dostajesz potem w podwójnej ilości. Najgorsze są pokusy - masz możliwość, żeby nie było w domu tego dziadostwa - rób tak,żeby było. Mieszkasz sam? Nie kupuj ego dziadostwa to nie będziesz musiał tego jeść. Ja gdybym nie pisał na forach, nie gadał z ludźmi, nie wiem czy bym dał radę. Ogłoś, że nie jesz mięsa, niech ktoś Ci pomaga, żeby przezwyciężyć tą chęć, nawet tutaj czy na moim forum, będzie Ciebie się ktoś pytał - rób tak, aby nie zawalić, aby nie zawieść i siebie i kogoś. Olej diety jakiś profesorków (jedyna książka warta uwagi to Doug Graham 80/10/10 - nie mogę znaleźć wersji PL także nie kupiłem, albo jeszcze książki Michała Tombaka), jakieś diety dukana, dupana, nabijają kasę a robią z Ciebie zmęczonego dziada, śmierdzącego i zakiśniętego lenia, który jest wychudzony i nie ma siły na nic. Nie ograniczaj dobrych kalorii, usuń ze swojej diety mięso, które trawi się w twoim żołądku do doby, a pozostaje w jelitach do dwóch tygodni. Owoc trawi się 20 minut a pozostaje maksymalnie 1 dzień. Do tego nie wydziela jakiś amoniaków i innych śmieci podczas fermentacji. Jedz dużo, ale dużo dobrych rzeczy, one z ciebie nie zrobią grubego a jedynie pomogą schudnąć.

http://www.youtube.com/watch?v=rAr5tCTVdxo - oglądnij, masz dużo filmów. Jeżeli chcesz też samodzielnie wyprodukować trochę zdrowszego żarcia zapraszam na moją stronę (oczywiście tutaj większość przepisów jest nie wegańskich, produkowałem je jak jeszcze byłem 'paleolitańczykiem', także wiesz - i tak są to lepsze alternatywy dla tej chemii. Niedługo jak wspomniałem - pizzocebularz z pieczarkami i sezamki robiłem domowej roboty - super sprawa :))

Jeszcze jedno - nie kombinuj, najlepsze rzeczy = proste rzeczy. Czytałem różne diety i różne książki - chcesz się katować, chcesz być słaby? Schudniesz, dobra, ale wiesz, jeżeli chcesz mieć cały czas efekt jojo i zmieniać co chwilę diety - będziesz się do dupy czuł, zresztą co ja Ci będę pisał, sam musisz się przekonać - spróbuj chociaż 2 tygodnie na wegańskim, tylko dla próby i porównaj sobie efekty z czymś innym.

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 9:57 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
Na takiej diecie daleko nie zajedziesz.
Albo - długo nie pojedziesz..

Niejedzenie produktów odzwierzęcych, to jedno.
Dostarczenie organizmowi dostatecznej ilości odpowiedniego paliwa to drugie.
Musisz to połączyć...

Zobaczysz za jakiś czas - na pewno coś Ci "wyjdzie", mimo początkowych sukcesów i euforii..
70kg dla Ciebie, to raczej niedowaga...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 8:16 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Zgadzam się z tym co napisał ben:

Cytuj:
Niejedzenie produktów odzwierzęcych, to jedno.
Dostarczenie organizmowi dostatecznej ilości odpowiedniego paliwa to drugie.
Musisz to połączyć..
Zobaczysz za jakiś czas - na pewno coś Ci "wyjdzie", mimo początkowych sukcesów i euforii..
70kg dla Ciebie, to raczej niedowaga...


np. po latach m.in. kłopoty ze stawami

W/g kierunkowej książki... pomidory i papryka są dozwolone(obojętne) dla A niewydzielaczy antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych ( zbieżne z wynikiem testu krwi Le +a-b i Le -a-b)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 10:34 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
Tylko, że ja nie mam problemów z dostarczeniem kalorii do mojego organizmu, dziennie wraz z owocami zjadam ponad 2500kcal. Stan euforii to jest tydzień, maks. 2. Jeżeli chcesz kombinować, trudzić się, wymyślać nie wiadomo co to proszę bardzo. Żyj w świecie kłamstwa i propagandy. Człowiek z natury to roślinożerca - jama ustna, jelita (długość, sok żołądkowy) - wszystko wskazuje na jedno. Serena Williams, Lance Armstrong i wielu innych sportowców - http://www.youtube.com/watch?v=a-wBfi8uu0I

TeSa, dlaczego miałbym mieć kłopot ze stawami? Używam dużo oleju lnianego, oliwy, chleb z nasionami, dużo ćwiczę + gram dużo w siatkówkę, piję często zieloną herbatę.

Dla mnie grupa krwi to głupota, wytłumaczcie mi jedno - dlaczego ludzie, którzy mieszkają w dalekich zakątkach świata nie znają swojej grupy krwi a żyją po dobre sto kilka lat? Ben, jeżeli dla Ciebie 180cm wzrostu przy 70 kg wagi to jest niedowaga to chyba jesteś kulturystą (nie widziałem jeszcze człowieka, który wygląda na szczupłego, normalnie wyglądającego, nie kulturysty, który ważyłby 80kg przy 180cm wzrostu). Jeżeli chcesz mieć pełno tłuszczu na sobie - dobra, ale przebiegnij 5km - dasz radę? Wątpie. To samo jeżeli idziesz robić do lasu, nosić drzewo czy coś, chwila i jesteś zmachany. Nie da się mieć dobrej formy i dobrego zdrowia przy takiej wadze. Po pierwsze sprawdź swój stan zdrowia - masz żółty język? Nieprzyjemny zapach z rana? Piegi? Dużo pieprzy? Białe plamy na paznokciach? To tylko kilka spraw, których u zdrowego człowieka nie ma (ja nie mam żadnych z tych objawów, wcześniej miałem te i jeszcze więcej). Jeżeli jesteś na diecie mięsnej i nie masz tych objawów, które znaczą, że twoje narządy wewnętrzne są nieźle przeciążone i ciężko mają to gratulacje, dbasz na prawdę o swój stan zdrowia o możesz dawać przykład. Śmieszą mnie ludzie,którzy sami nie są super okazami zdrowia a chcą dawać innym przykłady i rady. Powiem tak - 2 lata temu mój czas na 1000m to 5 minut. Dzisiaj 3:20.

Kupujcie książki każdego, który się zareklamuję - ja kupiłem w sumie ponad 10 - o dietach, zdrowiu itp. 90% tych książek to "gówno", na którym jakiś lekarzyna zarobił sobie niezłą kaskę na mnie.

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 1:46 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
Nie będę się z Tobą spierał.
Życzę powodzenia i tyle :)

Co do wody z cytryną i grapefriutem - z grapefruita cieżko sok wycisnąć. Mogę go najnormalniej w świecie zjeść, a popić wodą z cytryną??
Połówka cytryny i połówka grapefruita.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 9:42 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
benzulli

1. Chciałeś na tym forum się zareklamować... i się zareklamowałeś

2. Napisałam... np. kłopoty ze stawami... bo to po latach statystycznie częsty przypadek (u "0" i "A" ... zwłaszcza niewydzielaczy antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych)

3. Ignorujesz co zauważyli i opublikowali badacze pasjonaci... pracujący od wielu w tym temacie (jeden 50 a drugi 30 lat)... więc sobie ignoruj

Poza tym muszę brutalnie stwierdzić, że Twoje doświadczenia są w tym wątku mało przydatne... bo przecież nawet nie wiesz jaką masz grupę krwi... Może np. "zerówkę"... której bardzo potrzebny jest intensywny ruch... a właśnie brak w diecie czerwonego mięsa z hodowli organicznych, powoduje utratę wagi... bo mięśnie nie mają się z czego robić (stosujesz za słabe paliwo). Jak kiedyś zmienisz zdanie (lub poznasz swoją grupę krwi)... to chociaż tu wpadnij na chwilę i napisz o tym...


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2012 7:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
Tylko jest jeden problem - mięśnie rosną a brzuch maleje (w moim przypadku). Zauważ też to, że są przykładowo wegańscy badacze chociażby Norman Walker czy Douglas Graham.

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 2:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
@TeSa:

Mam taką zagwozdkę odnośnie papryki i pomidorów:
W książce Zdrowie zgodne z grupą krwi, dla A0 jest napisane, że pomidory i papryka (zielona, czerwona, ostra*) można spożywać (do woli - w domyśle) - str. 149.

* - czasami - raz w tygodniu

Potem, w czasie wprowadzania diety zgodnej z grupą krwi zaleca się po kilku miesiącach (etap 3. z 5) zmniejszenie ilości pomidorów w sałatkach - str. 202.

Dla odmiany - wszędzie trąbi się o tym, że pomidory i papryka jest niewskazana dla A. Może dla A0 jest nieco inaczej?

Papryka czerwona - http://www.dadamo.com/typebase4/depictor5.pl?294
Papryka zielona - http://www.dadamo.com/typebase4/depictor5.pl?292
Pomidor - http://www.dadamo.com/typebase4/depictor5.pl?425

A/niewydzielacze - neutralna, A/wydzielacze - unikać.

Jak do tego podejść??

Widzę, że Ojciec jak i Syn mają takie ogólne książki o odżywianiu.
Skoro Ojciec leczy indywidualnie, a Syn ogólnie - to może warto zaopatrzyć się w jakąś jego książkę?
W planach mam tę o krążeniu Peter'a, i może ona wystarczy (a może za dużo tam restrykcji pod kątem układu krążenia??).
Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi - wyd. 2002 - nieco wiekowa...
Żyj zgodnie ze swoją grupą krwi - wyd. 2008 - już lepiej, ale kiedyś przeglądałem i tam jest o ćwiczeniach i takie tam..
Jest sens inwestowania? w którą ewentualnie?

(wiem, że wszystko jest w sieci, ale uwielbiam książki!!)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:14 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
benzuli

Na razie, być może masz szkodliwe "tłuszczowe zapasy" i grupę krwi A lub AB... ewentualnie B wydzielacza... więc sobie Twój organizm radzi. Jeśli miałbyś 0 lub B niewydzielacza... to stosowane "paliwo" w przyszłości może okazać się za słabe... nie mówiąc o gorszych rzeczach. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, co o spostrzeżeniach przytoczonych przez Ciebie panów myślą ludzie ze świata... może poczytać o tym na forum dadamo... lub też w komentarzach na you tube ( wystarczy wpisać w przeglądarkę oprócz wymienionych przez Ciebie nazwisk... BTD i D'Adamo)... Ja w odróżnieniu od Ciebie nie mam wewnętrznej potrzeby udowadniania sobie, że D'Adamo nie ma racji... by analizować szczegółowo te treści (poza tym za słabo znam angielski)... ale z tego co zrozumiałam... to na forum dadamo zwraca się uwagę na to... co akurat i ja zauważyłam... a na you tube (pod filmikiem, który ma w tytule BTD i Graham) ok. 10% komentarzy jest krytycznych... To na pewno są komentarze tych ludzi, którzy wiedzą o czym dyskutują, bo przetestowali BTD... wieloletnich praktyków, którzy zauważają braki w podejściu p.Grahama

ben

Mogę Ci napisać jak ja robię (a jestem zerówką z podobnymi zaleceniami)...
pomidory jadam (bo je bardzo lubię) każdego roku w lato... dopóki nie przypomną mi o sobie moje stawy... wtedy po prostu przestaję je jadać i stan stawów dość szybko się poprawia... paprykę jadam tylko czerwoną... i w niewielkich ilościach... Znam "zerówki", które twierdzą, że paprykę źle znoszą więc ją omijają... tak zresztą radzi robić Syn (zaleca obserwację swego organizmu i eliminowanie, czasem okresowo, produktów, które uważamy, że nam "nie pasują")...
Ja też preferuję książkowe wydania (mam zresztą wszystkie u nas dostępne pozycja Petera i Jamesa D'Adamo... często je pożyczam zainteresowanym znajomym)." Netowy" spis produktów (Food Values) góruje moim zdaniem nad tym z encyklopedii ze względu na bieżące korekty i uzupełnienia autora... i dodatkowe opisy. Trzeba pamiętać, że to co jest w książkach... to są wspólne wskazówki dla wielkiej grupy indywidualnych GenoTypów... które łączy gen grupy krwi.
Każdy indywidualny przypadek może być w te rady wpasowany mniej lub bardziej... najlepsze wpasowanie daje prawdopodobnie właśnie SWAMI. Czy się jest wydzielaczem czy niewydzielaczem można z jakimś prawdopodobieństwem zgadnąć... niewydzielacze (zwłaszcza jak nie jadają zgodnie ze wskazówkami BTD) w/g spostrzeżeń Syna są bardziej chorowici i chrapią... Na forum dadamo czytałam kiedyś wątek donoszący o tym, że non secretor (nonni ) są bezzapachowi . Muszę się tu pochwalić, że ja wcześniej niż oni to zauważyłam (że jadając zgodnie z BTD staję się bezzapachowa) i napisałam o tym tu na forum... nie brałam przy tym pod uwagę statusu wydzielania (bo go wciąż nie potwierdziłam)... będę musiała odszukać kiedyś ten wątek i sprawdzić co napisali tam jeszcze :)
Jak będziesz miał trochę czasu wyguglaj sobie coś co Ciebie interesuje bezpośrednio na forum u dadamo... możesz tam wejść przez automatycznego tłumacza (dla uzyskania podpowiedzi słówek)... poza tym wszyscy się podpisują grupami krwi i GenoTypami i jest dużo osób z długim stażem w BTD... tam jest prawdziwa kopalnia wiedzy...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Śro Wrz 19, 2012 7:27 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
OK
Popatrzę :)
Dzięki!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 10:54 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Wspomniałam m.in. o tym wątku...

>http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1207373070/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 12:14 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
Mam już książkę o układzie krążenia. Pomidory - unikać.
O grapefruicie niczego nie doczytałem...

W ogóle - jak wypiję wodę z cytryną, to ile czasu później powinienem zjeść śniadanie?? 15min wystarczy?

Dodatkowo wymienię białko serwatkowe, na sojowe. Peter zaleca "białkowy proszek" 1x dziennie, także jak 3-4 porcje w tyg spożyję (potreningowo, albo zamiast posiłku), to powinno być ok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 7:41 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Info jest na stronach 83-84 książki Dr Petera J.D'Adamo Choroby układu sercowo-naczyniowego z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi. :
A oto fragment..."Inne owoce jak czerwone grejpfruty i gwajawa, skutecznie zastępują pomidory jako źródło przeciwutleniacza o nazwie likopen."

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 8:16 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2012 9:23 pm
Postów: 14
...nie doczytałem niczego o grapefruitach pod kątem porannego napoju :)
Także piję wodę (200-300ml) z sokiem z połówki cytryny.

Sezon na pomidory się skończył (a jem je jedynie latem), a grapefruity weszły do menu :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucenie 7-8kg (grupa krwi A)
PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 3:13 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Tu znów ten reklamowy wpis... ale nikt jeszcze nie napisał tu na forum jakiej grupie krwi to naprawdę służy... lub komu nie służy... a szkoda :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności