Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 10:56 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: heee.... taki kosmetyczny problem....
PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 7:06 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 17, 2012 6:38 pm
Postów: 5
Witam Mam 21 lat i od 4 klasy podstawówki byłem osobą otyłą aż do matury kiedy się za siebie wiozłem. Potem studia i akademik... wszystko co z masy straciłem przez wakacje przybyło z nadmiarem ale nie prowadziłem żadnych notowań tego ile aktualnie warze a upijanie się i jadzenie Kebaba na obiad nie jest zbyt zdrowe tak że pod koniec poprzedniego semestru (tego przed wakacjami i 2 rok studiów) ważyłem 91 kg przy wzroście 180 cm
Ale trochę przed sesją odezwała się do mnie naprawdę fajna dziewczyna którą poznałem na kolonii wieki wcześniej no i postanowiłem się zmienić żeby mieć u niej jakieś szanse przez 3 miesiące wakacji jeździłem co rano 30 km na rowerze, przynajmniej 4 godziny pracowałem fizycznie bez żadnej diety czego rezultatem było spadek masy o 12 kg do września
z wagą 79 kg i lekkim zarysem mięśni nie wyglądałem już tak źle ale jak każda osobą która tle schudła mam problem z wiszącą skórą
Miesiąc temu znowu odezwała się do mnie ta dziewczyna... chłopak ją rzucił i chce się ze mną spotkać... tak wiec po latach obietnic noworocznych w końcu zacząłem robić A6W - Aerobiczna 6 Weidera z tym że z podwójna ilością powtórzeń (14 dzień)no i podciągam się na drążku po za tym pompki a ponieważ całkowicie wyeliminowałem cukier z diety żeby nie mieć pryszczy schudłem do 76 kg
(wstydzę się chodzić na siłownie....)
No to była moja nudna Historia mojego życia i teraz 3 pytania
1. boje się że popalę sobie mięśnie jest to możliwe przy takim treningu a6w?
2. Co zrobić z tą obwisłą skórą? Weider wystarczy? ale ile czasu? bo jak robię pompki to sam nie wierze jaki mi "pusty worek" z brzucha zwisa...
3.Jak robić serie w pociąganiu się na drążku bo moim maksimum jest 7 wiec robię 3 serie po 5 a potem 22 pompki(na więcej nie mam siły i już mi się ręce trzęsą od 13)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: heee.... taki kosmetyczny problem....
PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 10:43 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Przeczytałam trochę opinii na temat tych ćwiczeń a6w... Parę osób zwraca uwagę na konieczność wspomagania się indywidualną dietą... i te osoby mają dużo racji. Było tam też info, że nie są to właściwie ćwiczenia odchudzające... tylko głównie rzeźbiące mięśnie brzucha... niektórzy chudną przy okazji... ale wielu twierdzi, że nie schudło... zauważyło jakieś ujemne skutki...
Zapoznaj się na swoje potrzeby z BTD... Jadając zgodnie z wytycznymi Dr Petera J.D'Adamo (dotyczącymi jadania zgodnie z grupą krwi, GenoTypem lub w/g programu indywidualnego SWAMI i systematycznych ćwiczeń lub uprawiania odpowiedniego sportu) osiąga się wyraźną poprawę zdrowia i samopoczucia a skutkiem ubocznym jest osiągnięcie optymalnej wagi i sylwetki (optymalnej dla posiadanego GenoTypu)... ale na to potrzeba konsekwencji i czasu. Aby rzeźbiły się mięśnie... oprócz ćwiczeń musi organizm mieć odpowiednie jedzonko (najlepiej z hodowli organicznych... dobrane do indywidualnego metabolizmu... dość dobrą wskazówką jest tu grupa krwi... ewentualnie GenoTyp... lub SWAMI). Na tym forum jest wiele info na ten temat... i na dadamo.com

Napisz jaką masz grupę krwi... bo to jest wskaźnik od którego wiele zależy... i co najczęściej jadasz... wtedy napiszę Ci od czego najlepiej zacząć.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: heee.... taki kosmetyczny problem....
PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 3:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 17, 2012 6:38 pm
Postów: 5
mój jedyny problem to obwisła skóra dla tego robię a6w bo chce żeby brzuch lepiej wyglądał i nie chce już chudnąć bo gdyby nie zwisająca skóra wyglądał bym bez koszulki jak skate z lat 90 tylko deski i czapki na bok brakuje

moja grupa krwi 0 Rh+

nie jestem słodyczy zamiast tego jem owoce mieszkam teraz u chrzestnej co pracuje w 4 gwiazdkowym hotelu jako szef kuchni wiec pilnuje mnie żeby jadł dobrze

śniadania płatki kukurydziane obiad 2 dania zupa z dużą ilością warzyw i drugie głównie kasza kawałek mięsa i zawsze sałatka w międzyczasie zawsze jem jakieś owoce a na kolacje tosty z czym się nawinie po za tym pije tylko zieloną herbatę i 4-5 kubków kawy (zamiennik dla energetyków przedtem piłem po 4 puszki dziennie a teraz chce to żucić )

a weiderze chyba każdy czytał ale jestem ciekawy rad i opinii od osób które tak jak ja mają problem z obwisłą skórą bo fotografie efektów a6w w sieci najczęściej są od osób które robiły je po diecie dla tego niby nie widać efektów ale ja mam podobnie jak te osoby bo mój brzuch 15 dni temu wyglądał o wiele gorzej z tym że nie wiem ile moje mięśnie mogą wytrzymać

po za tym nie mam znalazłem w siebie kremów ani żadnych ujędrniających skórę kosmetyków dla panów a te dla pań
1. dziwnie na mnie patrzy pani w aptece jak o nie pytam
2. nacierałem się tym przed snem do momentu gdy moja pościel zaczęła pachnieć jak polana na wiosnę ( a jak poszedłem na polibude i nie wiozłem rano prysznica bo zaspałem to cała grupa cisnęła ze mnie przez 2 wykłady bo połączenie dezodorantu i kremu na skórę i tak pachnie pedalsko....)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: heee.... taki kosmetyczny problem....
PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 7:51 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Myślę, że ta skóra to jest efekt zbyt szybkiego i jednokierunkowego "przekształcania" sylwetki bez właściwego wspomagania jedzeniem... a może też dużego odwodnienia. Zresztą może ktoś się jeszcze tu odezwie... Ja mogę powiedzieć, że płatki kukurydziane są wrogiem "zerówek"... mleko, białe pieczywo, słodycze też... zupy są wskazane nie dla wszystkich GenoTypów... masę mięśni zwiększa m.in.baranina... jagnięcina... cielęcina... dziczyzna... mięso bawołu... ogólnie alkohole oprócz czerwonego wina zerówkom szkodzą... dobrze, że teraz jest łatwiej o towarzystwo dbające o zdrowie... Wieprzowina nie jest szczególnie polecana... ale dziś wiadomo, że przynajmniej nie szkodzi GenoTypowi badacza (który może mieć każdą z grup krwi i wszystko robi po swojemu)...

Możliwe GenoTypy "zerówek" to łowca, zbieracz i badacz. Poniżej masz linki do wierszowanych dość dokładnych
charakterystyk tych GenoTypów... napisałam je na podstawie poradnika Dr Petera J. D'Adamo DIETA GENOTYPOWA.
Może uznasz, że z którymś z nich masz więcej wspólnego niż z innymi... i to byłoby następną wskazówką... Zauważyłam, że jak człowiek prawidłowo się odżywia... nie wydziela niemiłych woni... zerówka wytrzymuje bardzo wiele obciążeń związanych ze sportem i może w odróżnieniu od innych rzadko jadać... byle by było to dla niej jedzenie naprawdę korzystne... wiem to na pewno.

ŁOWCA wpis 17 gru 2009 26str wątku Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
>http://zdrowo.info.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=436&st=0&sk=t&sd=a&start=375


ZBIERACZ wpis 15 sty 2010 28str wątku Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
BADACZ wpis 5 lutego 2010 29str

>http://zdrowo.info.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=436&st=0&sk=t&sd=a&start=405

chyba są błędy w końcówkach linków... ale daty wpisów powinny się zgadzać... powinieneś jeszcze wiedzieć, że w ramach tej samej grupy krwi można różnić się statusem wydzielania antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych... to też ma znaczenie co najlepiej nam służy...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: heee.... taki kosmetyczny problem....
PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 11:51 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
I jeszcze...

Jak się nie mylę, to jest wątek o budowaniu mięśni u zerówki

>http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1325996859/


Skórę poprawia wszystko co zawiera nagietek... u wszystkich grup krwi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: heee.... taki kosmetyczny problem....
PostWysłany: Sob Kwi 06, 2013 8:18 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Kwi 06, 2013 10:44 am
Postów: 47
Z tym a6w uważaj. To nie jest dobre dla początkujących. Z obwisłą skórą to już chyba tylko chirurg Ci pomoże, ale nie wiem dokładnie bo nigdy tego nie doświadczyła i nie zagłębiałam tych tematów. Jeśli chodzi o drążek to spoko jeśli nie dasz rady więcej niż 7 to rób 7 razy 7 serie. Chodzi o to by doprowadzić do wyczerpania mięśni i uszkodzenia włókien. Po uszkodzeniu odbudowują się z nadmiarem. Tylko rób takie ćwiczenia raz na 10 dni i zacznij też ćwiczyć resztę parti ciała co 2 dzień a co 10ty powtarzaj daną partię to z czasem zobaczysz zaskakujące rezultaty ;)

_________________
[size=200]Do 12 Kilogram

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności