Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:51 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: dieta dukana jest lepsza
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 5:41 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Czekam jeszcze Pawle na twą wypowiedź na temat miodu. Co do korzystnego wpływu kiszenia naturalnego wspomnieć należy o innym apiterapeutyku, na który Francuzi mówią - galaretka królewska. Jest to mleczko pszczele, którym pszczoły karmicielki faszerują dopiero co przyszłe na świat larwy. Produkcja mleczka pszczelego polega na procesie kiszenia substratu w komórkach plastra. Jest ono bardzo odżywcze i stosowane u ludzi w zwalczaniu m in chorób serca i układu krążenia.
Wspomniałeś słowo o naturalnym zakwaszaniu produktów mlecznych. No właśnie dziś już nie wiadomo, czy te jogurty i kefiry, które kupujemy w sklepie są rzeczywiście naturalnie kwaszone, czy jest to tzw podpucha. Może rzeczywiście kiszenie domowym sposobem byłoby najlepsze. Kiedyś procesowi fermentacji poddawano mleko i tym sposobem uzyskiwano zsiadłe mleko i tzw serwatkę. Zsiadłe mleko było dobrym napojem i pomagało w wielu dolegliwościach. Niekiedy było ono tak stężałe, że można je było kroić nożem. A teraz co? Wydaje się że ludzie odeszli od tego specyfiku uzyskiwanego metodą domową. Kupne podobno lepsze, bo nie trzeba się trudzić przy jego otrzymywaniu. Ale czy rzeczywiście? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami,
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: dieta dukana jest lepsza
PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 4:36 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 12, 2013 7:51 pm
Postów: 18
dany10 napisał(a):
Czekam jeszcze Pawle na twą wypowiedź na temat miodu.

No cóż, moja wypowiedź na temat miodu nie będzie pewnie tak pozytywna, jak w przypadku kiszonek.
Miód składa się w ponad 80% z węglowodanów (glukoza, fruktoza, maltoza), a więc dla osób stosujących dietę niskowęglowodanową jest to produkt niewskazany. Owszem, miód ma wiele właściwości leczniczych, dzięki sporej zawartości szeregu kwasów organicznych oraz olejków eterycznych. Tym nie mniej uważam, że spożywanie miodu w większych ilościach, z uwagi na dużą zawartość cukrów, a zwłaszcza fruktozy, nie jest wskazane. Dla celów leczniczych można pić niewielkie ilości miodu (1-2 łyżki) rozpuszczonego w przegotowanej wodzie. Wówczas miód jest lżej strawny, bo wbrew pozorom może wywoływać wiele reakcji alergicznych przewodu pokarmowego u osób wrażliwych. Np. u mnie miód powodował zawsze lekkie opuchnięcie warg i dziąseł.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dukana jest lepsza
PostWysłany: Śro Wrz 25, 2013 2:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Jako jeden z apiterapeutyków miód (Mel) może uczulać, choć jego uczulające działanie jest słabsze od jadu pszczelego (toxina apidis). Pamiętam dobrze wykład mojej koleżanki na temat leczniczego działania miodu. Otóż według niej miód nie ma żadnych właściwości leczniczych, a wypowiedzi wychwalające pod tym względem ten medykament są po prostu mitem. Miód to tylko czysta glukoza i nic poza tym.
Niestety muszę się z tym nie zgodzić gdyż wiem, że oprócz glukozy miód posiada również witaminy, minerały i inne substancje o właściwościach leczniczych jak np wspomniany przeze mnie nadtlenek wodoru, czy wspomniane przez ciebie olejki. Ogólnie można stwierdzić, że miód powstaje z dwóch głównych substancji i to one decydują o jego składzie. Miód kwiatowy powstaje z nektaru kwiatowego różnych roślin. I tak mamy miód gryczany i rzepakowy pomagający w schorzeniach serca i układu krążenia, miód lipowy pomagający w stanach zapalnych dróg oddechowych, miód wrzosowy stosowany w schorzeniach dróg moczowych oraz miód ogórecznikowy i wielokwiatowy. Widać więc z tego że od rodzaju substratu zależą również właściwości lecznicze miodu.
Oprócz miodu nektarowego mamy miód spadziowy, którego substratem jest spadź, czyli wydzielina mszyc. Miód spadziowy stosowany jest np w chorobach skórnych.
Niektóre miody, jak np miód lipowy (Mel Tiliae) podrażniają śluzówkę gardła i wpływają podrażniająco również na drogi oddechowe. Jest to przyczyna m in nasilenia objawów obronnych w postaci kaszlu. Najlepiej jest więc przyjmować taki rodzaj miodu w postaci napoju, np napój miodowo - cytrynowy. Zamiennie można spożywać miody łagodne, do których należy miód rzepakowy.
Poza miodem lecznicze zastosowanie posiadają mleczko pszczele, pyłek kwiatowy, kit pszczeli, wosk pszczeli i w bardzo rzadkich przypadkach jad pszczeli.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dukana jest lepsza
PostWysłany: Wto Sty 04, 2022 1:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 05, 2021 1:16 pm
Postów: 78
Moim zdaniem jedynym słusznym wyborem jest zdrowy rozsądek w diecie, ale faktycznie bez ograniczenia kalorii nie ma szans na chudnięcie i poprawę sylwetki. Jedzenie mam dostarczane przez przelomwodzywianiu.pl. To była bardzo dobra decyzja. Dieta przy moich problemach nie jest łatwa, tymczasem oni mi dostarczają jedzenie bez laktozy, wszystko jest smaczne i działa, bo rzeczywiście widzę, że tracę kilogramy, a swoją drogą - poprawiły mi się również wyniki badań, więc jest dobrze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dukana jest lepsza
PostWysłany: Czw Sty 20, 2022 10:18 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 19, 2022 11:04 am
Postów: 34
dieta dukana to ta po 600 kcal?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta dukana jest lepsza
PostWysłany: Śro Mar 30, 2022 9:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Mar 30, 2022 9:38 am
Postów: 15
kiedyś czytałam, że wyniszcza organizm


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności