Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: nasiona na kiełki
PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 8:57 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 24, 2014 8:53 am
Postów: 2
zapraszamy do nowo otwartego sklepu z nasionami na kiełki :D
www.nasionanakielki.istore.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: nasiona na kiełki
PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 5:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Czytałem, że kiełki to samo zdrowie i metoda na odchudzanie, bo dostarczają organizmowi wielu substancji odżywczych bez dodawania zbędnych kilogramów. Ale ile w tym prawdy, skoro człowiek potrzebuje do normalnego rozwoju substancji których kiełki nie zawierają. A zawiera je np białko mięsa. To stamtąd pochodzi większość aminokwasów egzogennych. Dlatego czysty wegetarianizm nie jest korzystny dla zdrowia. Polecana jest za to bardzo często jego forma zwana pestkarianizmem, gdzie do diety roślinnej dodaje się jeszcze mięso ryb. Warto o tym pamiętać i jeszcze o jednym, że organizm musi mieć skąd czerpać energię w postaci adenozynotrójfosforanu ATP. A tak się składa, że to mięso jest jej największym dostarczycielem.
Ostatnio przeprowadzono badania nad mitochondriami, czyli siłowniami komórek. Organelle te wytwarzają wspomniany przeze mnie ATP. Okazało się że gdyby nie mitochondria organizm nie miałby zapasów energetycznych i po prostu by obumarł. A wszystko zaczęłoby się od komórek (cellulae), czyli podstawowych jednostek strukturalnych organizmu. Faktem jest zaś, że mitochondria komórek mięśniowych produkują najwięcej ATP, stanowiąc jak gdyby spiżarnię tego związku. Organizm czerpie energię głównie z rozkładu ATP do ADP (adenozynodwufosforanu). Jeśliby nie było reakcji rozkładu, nie byłoby po prostu życia.
Wniosek z tego jest prosty - to od ilości funkcjonujących mitochondriów zależy długowieczność.
Tyle moich wywodów. Jeżeli zaś chodzi o odżywczość pokarmu roślinnego to najbardziej moim zdaniem odżywcze są nasiona lnu (semen Lini) i to o ten składnik należałoby wzbogacić codzienną dietę. Powtarzam wzbogacić, a nie uczynić jedynym w całodziennym wyżywieniu.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nasiona na kiełki
PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 10:39 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 09, 2014 1:17 pm
Postów: 11
Czytałam, że dużo bardziej wartościowe są ekologiczne kiełki. Organiczne nasiona są zdecydowanie warte swojej ceny, opowiadała mi o nich przyjaciółka, która pracuje od lat jako dietetyczka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nasiona na kiełki
PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 10:47 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 09, 2014 1:17 pm
Postów: 11
Widzę, że ciężko znaleźć sklep z organicznymi kiełkami, więc podaje linka, gdzie przyjaciółka zamawia: http://terapiasokami.pl/kielki-organiczne

PS: niesamowicie dużo właściwości zawierają takie kiełki. mnie zachwycił najbardziej opis róży chińskiej, więc chyba na stałe wprowadze do jadłospisu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nasiona na kiełki
PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 3:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Gru 04, 2014 2:54 pm
Postów: 20
W kwestii dobrego sklepu na którym możecie w pełni polegać i kupić zdrową żywność,to zapraszam także na Biowroclaw.pl mamy bardzo szeroki wybór.

_________________
www.Biowroclaw.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nasiona na kiełki
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 1:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Gru 08, 2014 1:53 pm
Postów: 12
Kiełki są bardzo zdrowe. Muszę sobie je w końcu posiać bo do tej pory to kupowałam gotowe.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nasiona na kiełki
PostWysłany: Nie Lip 12, 2015 10:02 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
rewelacyjna stronka


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nasiona na kiełki
PostWysłany: Pon Lip 13, 2015 8:03 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Biowroclaw.pl napisał(a):
W kwestii dobrego sklepu na którym możecie w pełni polegać i kupić zdrową żywność,to zapraszam także na Biowroclaw.pl mamy bardzo szeroki wybór.


Fajnie gdyby w każdym mieście był taki sklep ze zdrową żywnością :/

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nasiona na kiełki
PostWysłany: Pon Lip 13, 2015 11:18 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lip 10, 2015 11:04 am
Postów: 9
witam ja kupuje w sklepie internetowym https://www.zdrowazywnosc.info.pl/ ostatnio właśnie kupiłam u nich naczynie na kiełki i różnie nasiona na kiełki naprawdę polecam można u nich też towar odebrać osobiście bez dodatkowych kosztów a sklep stacjonarny mają w Chorzowie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nasiona na kiełki
PostWysłany: Wto Gru 08, 2015 3:32 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 02, 2015 3:00 pm
Postów: 14
Ja kupuję na www.sadowniczy.pl Mają dobre ceny jak i szeroki wybór.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nasiona na kiełki
PostWysłany: Nie Lip 03, 2016 8:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lip 03, 2016 7:48 pm
Postów: 13
Miałam kiedyś kiełkownicę lecz niestety nie sprawdziło się w niej ich wysiewanie. Była kilku poziomowa, a wysiane w niej nasiona owszem kiełkowały ale zanim urosły szybo zachodziły pleśnią i fermentował. Szukałam rozwiązania i aktualnie wysiewam w słoiku, który zamykam gazą. kiełki rosną w szybkim tempie i co najważniejsze jeszcze żadnej partii nie wyrzuciłam gdyż nie było takiej potrzeby.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nasiona na kiełki
PostWysłany: Śro Lis 16, 2016 11:23 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2016 12:08 pm
Postów: 141
W sumie faktycznie jedyne co przychodzi mi do głowy, to aby poszukać w dobrych sklepach internetowych ze zdrową żywnością lub suplementami, być może właśnie tam znajdziesz nasiona na kiełki.

_________________
www.TopWitaminy.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności