Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 9:17 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Życiowy problem...
PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 7:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 17, 2014 6:51 pm
Postów: 4
Witam,
Jest to mój pierwszy post tutaj więc z góry przepraszam jeśli napiszę coś nie tak :)
w najbliższą niedzielę kończę 18 lat i tak sobie pomyślałem że może warto by było coś zmienić w swoim życiu...ale coś mi się wydaję że bez pomocy nie uda mi się to.
Otóż jakiś rok temu udało mi się schudnąć prawie 30 kg w bardzo krótkim czasie(ok.5 miesięcy)głównie dlatego że na początku zostałem wegetarianinem a później głodówka...W tym samym czasie bardzo dużo jeździłem na rowerze(ok.150 km dziennie) przez co tłuszcz na moich udach zamienił się na mięśnie,brzuch mi się zmniejszył od tej głodówki i na dzień dzisiejszy mam bardzo dziwną figurę...wąski brzuch ale strasznie szerokie uda...co sprawia że co bym nie założył to i tak wyglądam grubo.Tym bardziej że brzuch jak i cała klatka piersiowa posiada strasznie dużo skóry...w związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś ma pomysł na jakieś ćwiczenia i dietę? tak aby nogi trochę wyszczuplić a i brzuch wyrzeźbić...albo chociaż sprawić aby zniknął ten brzuch?
A no i przy okazji chciałbym zapytać czy macie jakiś pomysł na wyszczuplenie twarzy? Nie mam kompleksów...po prostu to wszystko sprawia że czuję się źle sam ze sobą...
ważę 70 kg i mam 178 cm wzrostu

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Życiowy problem...
PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 1:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Nie wiem czy próbowałeś, ale na uzyskanie dobrej sylwetki świetnie pomagają asany jogistyczne. Hatha Yoga to cykl 27 ćwiczeń statecznych, które nie forsują, ale za to kształtują poszczególne partie mięśni, a w tym również mięśnie brzucha (mm abdomini) i mięśnie kończyn dolnych (mm membri inferiores). Ja ze swej strony polecałbym Tobie takie ćwiczenia jak Upawiszta conasana, Bujangasana, Padmasana, Bakasana, Navasana, Wadżrasana, Adżrasana, Matsiendrasana, Halasana oraz inne ćwiczenia, których w tej chwili nie pamiętam. Przed każdym ćwiczeniem Hatha Yogi wykonuje się rozgrzewkę, a w niej skłony do przodu, do tyłu, skręty oraz skrętoskłony. Ćwiczenia te kształtują mięsień prosty brzucha (m rectus abdomini) a także oba mięśnie skośne brzucha (mm obliqui abdomini). Dobrym ćwiczeniem rozgrzewającym jest kołyska i to zarówno do przodu, jaki do tyłu. Kołyska wpływa kształtująco na mięśnie kończyn dolnych oraz na motorykę kręgosłupa (mm interspinales, intertransversaria et supraspinales columnae vertebrales). Polecałbym także Nauli kryję jako ćwiczenie rozbudowujące i wspomagające tłocznię brzuszną (m rectus abdomini, diaphragma et m transversus toracis).
Wszystkie wspomniane ćwiczenia znaleźć można w każdym podręczniku jogi. Joga nie tylko wpływa pozytywnie na sylwetkę, ale również podnosi nastrój, co jest bardzo ważne.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Życiowy problem...
PostWysłany: Śro Lut 19, 2014 3:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 17, 2014 6:51 pm
Postów: 4
Bardzo dziękuję za informację...postaram się zagłębić w jogę :)
Liczę na kolejne komentarze :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności